Бісер
Бджільництво
Вироби
Вишивка
В’язання
Ландшафтний дизайн
Ляльки
Манікюр
Подорожі
Писанки
Кулінарія
Рибальство
Вироби з дерева
Садиба
Світ тварин
Скарби
Спорт
Лозоплетіння
Кімнатні квіти
Генеалогія
Краса та здоров'я

Вишивка


 
Старовинні українські узори 

 
85.126.9(4Укр)
Старовинні українські узори для вишивання хрестом: Магія візерунка [Текст]/ гол. ред. С. С. Скляр. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 143 с.
 
Детальніше ознайомитися з цією книгою, можна у відділі мистецтв за адресою: пр. Д. Яворницького, 18. 

Найпопулярнішою технікою української вишивки сьогодні є хрест, або хрестик, або ж косий хрест. Це різні назви одного шва, одиницею якого є два перехрещених стібка. Нашому поколінню видається, що техніка «хрестик» існувала завжди. Але насправді це наймолодша техніка української вишивки, яка має цікаву історію, пов'язану з модою і... милом! Чому з милом? Читайте книгу – знайдете відповідь!

В давні часи людина намагалася захистити себе від впливу могутніх, зазвичай недоброзичливих сил природи. Орнамент був своєрідним заклинанням і замовлянням, його наділяли захисними функціями. Вишивка на одязі була оберегом. Пращури вірили, що злі сили можуть проникати через край одягу (низ, рукава, комір), тому ці частини захищали вишивкою. Основні орнаментальні мотиви містили елементи символіки різних культів, у них було відбито вірування слов'ян.
 



Книга цікава тим, що має не тільки звичайні схеми вишивки, але й фото їх відшиву (як правило, на старовинному одязі). Окрім цього, книга доповнена викройками жіночої, дитячої та чоловічої сорочки.







49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека