Томаківський район


 
Преображенська сільська бібліотека-філіал  

 
Історія бібліотеки

Перші згадки про Преображенську сільську бібліотеку сягають 1944 року. На місці нинішнього офісу «Гарант-Агро» стояла стара хатина, в якій жили Сарана Ольга Макарівна та Вадим. Згодом господарі переселилися в інше помешкання, а стару будівлю віддали сільській раді. Разом з сільською радою,поштою, кафетерієм розташувалася там і сільська бібліотека. Нажаль, мої односельці не змогли згадати бібліотекаря, відомо тільки, що це була молода дівчина яка проживала в селі. За їхніми розповідями бібліотечне приміщення було дуже маленьке. Літератури було мало і розташовували її не за галузями і не за алфавітом, а за попитом – книги які користувались більшим попитом ставили вниз, а інші під стелю. В кімнаті не топилося і не було світла.

Приблизно в кінці сорокових – на початку п'ятдесятих років всі організації переселили в інше приміщення (нинішня сільська рада).

Умови праці поліпшились: взимку кімнатки опалювались піччю та освітлювались.

В 1952 році, тоді ще молода дівчина, Ганноцька Надія Якимівна вступила до Дніпропетровського училища культури. Після закінчення училища Надія Якимівна повернулась в рідне село та стала працювати сільським бібліотекарем.

Приблизно в 1976 році голова колгоспу «Зірка» - Ісаров Яків Ісакович збудував для молоді села дуже гарний, просторий будинок культури. Будинок виявився настільки великим, що вмістив в собі й сільську бібліотеку.

Вже в 1976 році, переїхавши в нову будівлю, Надія Якимівна була приголомшена побаченим: зал бібліотеки виявився дуже просторим та світлим. Взимку температура в залі сягала +25ºC. Бібліотекар організовувала бесіди за кругли столом, клуби за інтересами тощо.

Надія Якимівна працювала в бібліотеці до 1995 року.

Преображенська сільська бібліотека знаходиться на другому поверсі будівлі з окремим входом в правому крилі.

Сільська бібліотека на сьогодні чи не єдиний доступний суспільний інститут, що залучає людину до знань, надбань світової культури.

Сьогодні більшість людей не в змозі передплатити періодику, придбати книгу, і бібліотечний заклад – єдине місце де читачі різного віку можуть почитати газету, підібрати книгу, поспілкуватися.

Та навіть попри дуже погане фінансування та відсутність опалення, сільська бібліотека в нашому селі завжди була у числі найдоступніших місць для всіх верств населення. Неабияку роль у цьому відіграє створення комфортних умов для читачів: зручний режим роботи, атмосфера доброзичливості та затишку.

На сьогоднішній день бібліотека розширює ще більше діапазон масових форм роботи з користувачами. Значна роль приділяється оформленню книжкових виставок.



Сучасність бібліотеки


Преображенська СБФ
Керівник – Непорадна Вікторія Сергіївна
Бібліотека обслуговує мешканців сіл Преображенка і Баркове.

Виконуючи функцію культурно-освітнього та інформаційного центру, бібліотека проводить роботу за різними напрямками, активно популяризуючи літературу, проводить заходи, використовуючи різноманітні бібліотечні форми роботи. При бібліотеці діє безкоштовний Інтернет-центр, що дав змогу розширити сферу послуг бібліотеки для населення громади.

Також тут функціонує клуб за інтересами «Чарівні пальчики», основною метою якого є навчити  дітей прикладному мистецтву: вишивати, бісероплетіння, орігамі, вироби з солоного тіста  тощо. Бібліотекар, яка сама гарна майстриня, передає не лише любов до книги і читання, а й свою майстерність у народному прикладному мистецтві. Неодноразово її роботи демонструвались на районних заходах, а в Преображенській бібліотеці створено постійно діючий куточок «На всі руки майстриня! І бібліотекар, і господиня!».  В тісному контакті співпрацює зі школою та сільською радою. Разом з партнерами постійно проводять різноманітні заходи: виставка творчих робіт «Мелодія Різдва», віртуальна година музики «Вічно живий Бітлз», «Поетичний вогник Володимира  Самійленка», та віртуально-музична година «Обірвана струна Володимира Івасюка». 
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека