Томаківський район


 
Новокиївська сільська бібліотека-філіал КЗК "Томаківська РЦБС" 

 
Історія бібліотеки

Історія Новокиївської сільської бібліотеки-філії розпочинається з 1959 року. Але книга в село Новокиївка прийшла ще раніше. Хто мав освіту чи вмів читати інтерес до книги зростав, і десь в 30-х роках ХХ ст.. в селі почали організовувати хати-читальні. Раз в неділю приходив сільський вчитель чи той, хто мав неповну середню освіту читали твори українських дореволюційних письменників М. Коцюбинського, П. Мирного, І.Нечуя-Левицького, Т.Г.Шевченко, Л.Українку. Час минав, все змінювалося, з’явилися перші п’ятирічки, люди потягнулися до знань.

В 1938 році в школі було організовано невеличку бібліотеку дитячих книжок, але війна 1941-1945 рр. все зруйнувала. Тільки після відбудови народного господарства колгоспи почали присилати невеличкі «бібліотечки»-книги. В цих посилках були книги присвячені в основному тематиці воєнних років та повоєнної відбудови. Тільки в 1959 році по рішенню правління колгоспу «Дружба» зібрані книги вирішили передати в сільський клуб і на базі сільського клубу організувати сільську бібліотеку. Отже, в 1959 році  розпочала свою роботу Новокиївська сільська бібліотека –філія. Її фонд налічував 1000 екземплярів книг і брошур, які були розміщені в одному книжковому шкафу. Першим бібліотекарем працювала молода активістка Шапошник Раїса Павлівна, яка безкоштовно надавала в користування книги сільській молоді.

У 1970 році, коли фонд збільшився до 3000 екз., в сільському клубі вирішили виділити кімнату для бібліотеки. Бібліотекарем працювала Серафімова Ольга Миколаївна. Працювала вона майже 10 років. Авторитет бібліотеки зростав і зростав книжковий фонд. Поповнення новою літературою збільшив інтерес сільських трудівників до книги. Бібліотека стала надійним помічником в проведенні всіх заходів села.

У 1981 році бібліотеку очолила Ковальова Наталя Миколаївна (яка по нині працює в цій бібліотеці), фонд становив близько 7000 екз., передплачено багато періодичних видань. Бібліотека проводила багато масових заходів по пропаганді книги, проводила читацькі конференції, літературні вечори.

Бібліотека завжди приймала активну участь в житті села. Допомагала книгою сільським трудівникам, виховувала юного читача. Ніколи бібліотека не стояла осторонь від проведення сільськогосподарських робіт, у 80-х рр.працювали пересувки на полях, фермах і мехзагонах, постійно велась агітаційна масова пропаганда, висвітлювались соціалістичні змагання трудових колективів, але час пройшов і все змінилося. Велика увага приділяється роботі по відродженню духовності, звертається увага на висвітлення тем: розвиток українського села, розвиток української мови. Бібліотека добре співпрацює із сільською радою, школою, клубним закладом.

Сьогодні   бібліотека обслуговує мешканців сіл Новокиївка, вільне, Добра Надія, Новокамянка, Ільїнка. Бібліотекар співпрацює з сільською радою, школою, клубами. Основою роботи бібліотеки є популяризація української мови та літератури. Ставлячи за мету розкрити багатство української мови та літератури, проведено літературно-музичну годину «Українська мова, древня й молода»; до 200-ї річниці з дня народження Т.Г.Шевченка були організовані: книжкова виставка «Як промінь сонця, образ твій стає, Тарас», літературна мозаїка «Скрізь століття промовляє нам Тарас про вічне».

 

Сучасність бібліотеки


Новокиївська СБФ
Керівник - Ковальова Наталя Миколаївна

Бібліотека обслуговує мешканців сіл Новокиївка, вільне, Добра Надія, Новокамянка, Ільїнка. Бібліотекар співпрацює з сільською радою, школою, клубами. Основою роботи бібліотеки є популяризація української мови та літератури. Ставлячи за мету розкрити багатство української мови та літератури, проведено літературно-музичну годину «Українська мова, древня й молода»; до 200-ї річниці з дня народження Т.Г.Шевченка були організовані: книжкова виставка «Як промінь сонця, образ твій стає, Тарас», літературна мозаїка «Скрізь століття промовляє нам Тарас про вічне». 
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека