Бібліотека-філія №2 КЗК «Жовтоводська ЦБС» 

 
Історія бібліотеки

В жовтні 1959 року при клубі «Родина» відкрила двері для жителів Весела Іванівка бібліотека. В клубі виділили кімнату, стелажі зробили шефи шахти «Вільхівська». Першим бібліотекарем  була призначена Решмед Раїса Кузьмівна. Книжковий фонд бібліотеки систематично поповнювався з Криворізького бібколектора та книжкового магазину. Мікрорайон Весела Іванівка в 50 – 60 роках масово будувався. Молоді шахтарі, будівельники будували для своїх сімей житло, у кожній сім’ї було по 2 – 3 дитини. Відкрилася школа на 800 місць. Свій відпочинок дорослі, малеча і молодь проводили в клубі і бібліотеці. Виписували багато періодики: «Правда», «Труд», «Работница», «Радянська жінка», «Крестьянка»,  «Перець», «Крокодил» та інші.

Масові заходи з читачами проводилися найрізноманітніші. Користувалися успіхом у молоді такі заходи, як диспути «Сенс життя, в чому він?», «Настоящий человек, какой он?», читацькі конференції, обговорення книг. Особливо подобалися книги про війну – Миколи Далекого «За живою та мертвою водою», Дольд. Михайлика «І один у полі воїн».

В клубі демонструвалися художні фільми, переглядати їх збиралися майже всі жителі, а після фільму йшли в бібліотеку по твори, по яких знято фільми. Так було з романом Л. Толстого «Война и мир», Польового «Повесть о настоящем человеке», повісті М. Шолохова «Судьба человека» та ін. В бібліотеці обговорювали їх, порівнювали з фільмом. Всі великі масові заходи, такі як літературно – музичні вечори, тематичні вечори проводилася разом з клубом до всіх державних свят. Бібліотекар підбирала репертуар для драматичного гуртка, і сама приймала участь в усіх заходах.

У 1971році в місті відкрилася міська бібліотека, а клубна бібліотека стала її філіалом. Завідуюча бібліотекою Васильєва Валентина Тимофіївна відвідувала бібліотеку, надавала методичну допомогу в роботі. У 1974 році Раїса Кузьмівна переходить на іншу роботу, а бібліотеку прийняла Вовк Таїсія Іванівна, що працює і по цей час провідним бібліотекарем філії №2. Однієї кімнати для бібліотеки вже стало замало, і в клубі було виділено ще одну кімнату. Стелажі робили самі, фарбували їх, розставляли, дбаючи про зручність читачів. Літературу бібліотека отримувала 1 – 2 рази на місяць. За рік бібліотека обслуговувала до 1000 читачів різного віку. Оформлялися різноманітні книжкові виставки, тематичні полички, проводилися літературні вечори, усні журнали, бібліографічні огляди літератури. У 1977 році після капітального ремонту, бібліотеці надано приміщення глядацького залу в клубі – 80 квадратних метрів. Міська бібліотека закупила стелажі нові – двосторонні, односторонні, меблі. Проведено парове опалення. Бібліотека стала набувати сучасного вигляду. В 1978 році в процесі централізації бібліотечної системи філіал став пунктом видачі центральної бібліотеки. Але читачів обслуговує, як повноцінна бібліотека. Режим роботи бібліотечного пункту залишився без змін: з 14:00 до 21:00 години, з вихідним днем – в понеділок. Директор централізованої бібліотечної системи Палій Віра Данилівна приділяла велику увагу розвитку бібліотечної справи в місті та мікрорайоні, дбала про зовнішній вигляд бібліотек, про зміст їхньої роботи. Багато разів відвідувала вона наш пункт видачі, даючи цінні поради та методичні вказівки бібліотекарю. Для кращого обслуговування читачів було відкрито пересувки в робітничих колективах УПП та шахти «Вільхівська». Два рази на місяць у обідню перерву робітники обмінювали книги, ділилися враженнями від прочитаного. Всього на пересувках було до 70 читачів.

У 90 – х роках пункт видачі став бібліотекою – філією №2 Жовтоводської ЦБС.

Сучасність бібліотеки

Сьогодні, бібліотека – філія №2 є однією з найстаріших у нашому місті . Вона виконує свою основну місію : виховання в читачів - жителів мікрорайону потреби в читанні та користуванні бібліотекою , виховання грамотного читача з творчим , аналітичним мисленням . Бібліотека наша є фундаментом самоосвіти , освіти та берегинею людських знань. Пріоритетним напрямком роботи бібліотеки є підвищення інформаційної , пізнавальної , культурологічне , виховної та навчальної функції .

Мета нашої бібліотеки – залучення до бібліотеки широких мас  населення , особливо молоді, дітей та керівників дитячого читання . Девіз бібліотеки : «Бібліотека наша для всіх, як теплий дім ,а  читачі окраса і гордість в домі тім».

Творче кредо бібліотекаря « Немає іншої, гідної і шляхетної справи , ніж праця , котру виконує для свого суспільства компетентний і чесний бібліотекар» тісно пов’язане з проблемою , над якою працює бібліотекар « Щоб книга , як найчистіше джерело давала знання і почуття гарячої любові до своєї Вітчизни , свого народу , а маленькі читачі щоб з цікавістю входили в широкий і багатогранний світ , який відкриває книга».

За довгі роки свого існування бібліотека має свої традиції в обслуговуванні читачів та в проведенні масових заходів .В бібліотеці постійно панує аура доброти і затишку , читачі різного віку почувають себе зручно і комфортно в наших стінах.

Традиційними є проведення  літературно - музичних вечорів до ювілейних дат письменників, вечорів слави і пам’яті до дня Перемоги та визволення України . В останню суботу листопада проводимо вечір –реквієм який присвячено вшануванню жертв Голодомору та політичних репресій.

При бібліотеці  працював сімейний клуб « Я + ти» з 1985 року .  Сім’ї  , які були  першими членами клубу , стали вже дідусями та бабусями, і тому в 2010році сімейний клуб розділився на клуб молодої сім’ї « Я + ти» і відійшов до будинку культури, а сім’ї поважного віку від  50 до 60 років створили своє об’єднання – сімейна світлиця « Затишок» і має свій  статус , девіз та посвідчення . Членами сімей є 12 сімей . Засідання проходять в теплій , родинній обстановці Девіз «Читай, щоб зробити світ кращим !» показує , що всі члени клубу є читачами бібліотеки і долучають до читання своїх рідних та близьких .

Бібліотека тісно співпрацює з будинком культури «Родина» та навчально – виховним комплексом «Родина», з якими складено договір творчої співдружності складаються щороку координаційні плани проведення бібліотечних уроків , Влітку бібліотека працює з пришкільним майданчиком за окремим планом .

Бібліотека обслуговує 770 читачів різного віку, їм видається до 19 тисяч примірників книг . Фонд бібліотеки за своїм складом універсальний і складає 2.1513 примірників друкованої продукції.

Інформаційно – бібліографічне забезпечення користувачів спрямоване на допомогу самоосвіти та навчанню читачів різного віку . Створена інфотека «Цікава і корисна інформація для вас , читачі» . В бібліотеці функціонує ДБА , де зібрана довідкова література , алфавітний каталог та предметно – тематична картотека .

Надається читачам індивідуальна інформація : 2 абоненти – директор НВК « Родина» Капелюх О.М. та директор  БК « Родина» Кришень О. В. Інформація надається 10 – 12 разів на рік . Бібліотека готує і видає різноманітну друковану продукцію . Це і рекомендаційні списки літератури , буклети , пам’ятки та запрошення . Наприклад , рекомендаційні списки « Слово художнє про подвиг народний» , «Війна – це юність ваша , що в окопах пройшла», «По всьому світ з Джеральдом Дарреллом» , «Світ казки чарівної», пам’ятки читачам « Навчіть дитину любити книгу» , « Ваша дитина і читання», « Вчись і ти , як книгу берегти», « Як стати справжнім читачем».

За минулі роки демографічна ситуація в мікрорайоні змінилася, жителі стали старішими, дітей та молоді набагато менш. Тому основний контингент читачів в бібліотеці – це люди середнього та похилого віку.

В своїй діяльності бібліотека намагається стати справжнім осередком культури, де панує чотири культи: культ Батьківщини, культ людини, культ книги і культ рідного слова.
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека