Прядівска філія КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради 

 
Історія  бібліотеки

       Людству давно відомо ,що цінності бувають не тільки матеріальні, але й духовні.  Людство вчилося їх берегти та накопичувати .Ось тому і з’явилися бібліотеки. Сільська бібліотека – це визначний центр спілкування і духовності.  За своєю сутністю бібліотека – це храм мудрості, берегиня книжкового скарбу і людського знання. В умо вах сьогодення,коли інформація стає одним із провідних ресурсів розвитку суспільства , значно активізується роль бібліотеки, як інформаційного центру, головним призначенням  якого є культурно – просвітницьке  та  бібліотечно  – інформаційне забезпечення.

            Зі слів старожилів села Прядівка,    до революції державних бібліотек не було, були лише власні у заможних людей села. Після революції  в селі Прядівка були хати - читальні, також хати – десятки, по вулицях, по кутках, де збиралися і більш грамотні читали книги, а також вчили читати неграмотних. А вже після війни стали  організовувати клуби і бібліотеки. По всьому селі налічувалось чотири клуби і чотири  бібліотеки. Село було умовно розділене на чотири бригади і в кожній була своя бібліотека.

             В п’ятидесяті роки в селі було населення близько п’яти тисяч чоловік. Читали дуже багато, ,близько 98% жителів села. На центральній садибі в селі знаходилась доросла і дитяча бібліотека ,де працювало два бібліотекаря: Палкан Ольга Панасівна, Базелевська  Олександра. Бібліотека була розташована майже в центрі села в старенькій хаті поруч з сільською радою.

             Потім   в селі, до святкування  50річчя Великої Жовтневої Соціалістичної Революції почали будувати  новий Будинок культури, а в ньому виділили дві кімнати для бібліотеки. Бібліотека почала працювати  з 1967року.

        З 1970 року стали закривати клуби і бібліотеки, ось так і залишилась тільки   одна, в центрі села в новому двоповерховому Будинку культури, в якій налічувалось близько 30 тисяч книг. Ця бібліотека і до теперішнього часу знаходиться в центрі села по вулиці  ім.Калініна, 43.

В цій  єдиній бібліотеці на селі до 1970 року    і працювала досвідчений бібліотекар Палкан Ольга Панасівна.

      З лютого місяця 1976року в цій бібліотеці після закінчення  Дніпропетровського училища культури  стала працювати  Бабенко Віра Данилівна, яка очолювала бібліотеку до 2001 року.

Хтось із мудрих сказав:,,Бібліотекар – це не професія,а стан душі”.  Для кожної освіченої людини бібліотекар – це, насамперед,творча особистість,яка безкорисливо,щедро,з повною віддачею служить суспільству,читачеві.

            Так ці слова сказані саме про неї…

В бібліотеці працювало два чоловіки, тому за цей період разом з нею працювали: Савран Галина Андріївна, Толошна Ніна Петрівна, Грицай Любов Леонтіївна, Божко Тетяна Петрівна, Каніболоцька Тетяна Григорівна.

   Віра Данилівна була частим гостем на ділянках колгоспного виробництва. Організовувала роботу агітвагончиків, пересувної бібліотеки,,адже вона була іще і секретарем партійної організації. Проводила дні інформації ,де знайомила з новими надходженнями про передовий досвід в сільському господарстві , розповідала про результати соц.змагань.

         Бібліотека працювала під керівництвом районного відділу культури ,районної бібліотеки та партійної організації колгоспу ім.Калініна.

       Правління колгоспу  кожен рік виділяло кошти на поповнення книжкового фонду та на підписку періодичних видань.

       Через відділ комплектування та обробки літератури ЦБС надходила література.

       З 2002 року завідуючою сільською бібліотекою стала працювати Мануйлова Ганна Данилівна.

      На даний час бібліотечний фонд налічує 13859 примірників, бібліотека обслуговує 500 читачів, книжковий фонд  широко розкритий книжковими виставками,  зібрано багато  тематичних папок.
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека