КЗК «Військова сільська бібліотека» 

 
Історія бібліотеки

В мальовничому куточку Солонянщини, на березі могутнього Славути розташувалося чудове с.Військове зі своєю цікавою та героїчною історією. Сотні подвигів бачив сивий Дніпро, але ні один з них  не міг зрівнятися з подвигом, який здійснили люди у дні Великої Вітчизняної війни.... У будь -  яку пору року у підніжжя памятників та Обеліску – живі квіти. Їхні яскраві пелюстки майорять, як відблиск Вічного вогню, як символ всенародної  вдячності тим, хто віддав  своє життя за щасливе майбутне Військового.

        Окрасою села є приміщенні сільської ради, де розташована сільська бібліотека.

     Перші відомості про Військову  бібліотеку зявилися в 20 – х роках. Газета Катеринославського губвиконкому  « Селянська правда» від 21 липня 1920р. в замітці « Учительство прокидається» яка написала, що « в повітовий партійний комітет більшовиків приходять групи вчителів з прохонням дати їм літературу  і часописи для ознайомлення з будівництвом Радянської влади...»

     В повітовому партійному комітеті була створена хата-читальня, яка  з 1920р. розгорнула активну діяльність. При ній працювали лекторський, літературний та хоровий гуртки.

      З 1956 року бібліотека знаходиться   в приміщенні колгоспної майстерні. Завідує нею Рибалко Марія Микитівна.

      У 60 – ті роки  у селі Військовому  було збудований клуб на 230 місць. До послуг жителів села стала діяти кіноустановка,  кіномеханіком  в якій працював Тусюк Віталій Васильович.

     Тут же,  в приміщенні клубу, розмістилася  і сільська бібліотека, якою до 1971 року завідувала Стовповська Валентина. Книжковий фонд бібліотеки становив 5 тис. 868 книг. Відвідували її 800 читачів. При ній працював актив із 29 чоловік. Це були вчителі. Медпрацівники, учні старших класів, допомогали проводити вечори, читацькі конференції і зустрічі із знатними людьми, ветеранами праці та війни.

    23 книгоноші розносили книги по будинках, пополяризували новинки літератури. В 1966 році асигнування колгоспу на культурно – освітню роботу становило 52167 карбованців.

     З 1972 року  завідуючою бібліотеки стала Максименко Олена Дмитрівна. Працювати було дуже цікаво, бо бібліотечний фонд весь час поповнювався новою, цікавою літературою для дітей та дорослих. Було багато періодики.

    У 1999 році сільська рада  виділила кімнату в своєму приміщенні для бібліотеки, гарну, велику, світлу.




Сучасність бібліотеки

З 2009 року завідуючою бібліотеки стала Янчук Олена Сергіївна. Усі читачі  з задоволенням відвідують  нашу бібліотеку, щоб прочитати нову книгу чи свіжу газету,  а також за порадою та добрим словом.

        Сільський голова сам бере участь у різних заходах, святах; знаходить добрі слова підтримки в тяжкий час.
         Зараз  бібліотеку відвідує 490 читачів, з них 75 дітей.

    В бібліотеці організовані постійно діючі  книжкові виставки різноманітної тематики.

З  року в рік проходять заходи до Дня перемоги, до Дня Незалежності України.

Бібліотека працює за цільовою бібліотечною програмою «Край мій – гордість моя». Традиційними стали  Дні краєзнавства "В чистій любові до краю, ти нас, Боже, зрости". 

Широко популяризується література шляхом використання різноманітних форм масової роботи. Проводяться: літературні та поетичні години «Син України» ( до 115 річчя від дня народження М.Т. Рильського), «Панас Мирний великий письменник українського народу» ( до 80 – ї річниці від дня народження П. Мирного), літературні вернісажі «Життя та творчість Тараса в датах та ілюстраціях» (до 196-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка ), подорож по творам Б.Олійника «Співець терпкого смаку життя» ( до 75 – річчя  від дня народження Б.І. Олійника).

До дня перемоги проведено урок історії «2010 – рік 65 річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні».

 До Всеукраїнського дня бібліотек проводяться:
-        інформаційна година «Світ книги – чисте й невичерпне джерело»,
-        година цікавих повідомлень «Вічне диво, ім’я якому книга»,
-         літературна година «Книга в нашому житті»,
-        екскурсія до бібліотеки «Скарби душі даруємо людям».

   Бібліотека сприяє безперервній освіті та культурному розвитку усіх жителів, незалежно від їхнього статусу, через інформацію, матеріали культурно – історичного характеру та художніх творів.

   Надає інформаційні послуги з метою сприяння органам місцевого самоврядування і населенню в отриманні необхідної нормативно – законодавчої, економічної, соціально  – культурної інформації, підвищенню соціального статусу і значимості бібліотеки, росту її популярності серед населення і органу місцевого самоврядування.
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека