КЗК «Солонянська публічна бібліотека» 

 
Історія бібліотеки

Історична доля Солонянської бібліотеки розпочинається з 1923 року – року коли був заснований район. Тобто 1923 рік і є точкою відліку її історії. Відомо з розповідей, що перший бібліотечний заклад розміщувався у сільській хаті, хто її очолював не відомо.

В 1930 році в Солоному було збудовано Будинок культури, де розмістили і бібліотеку, виділивши чотири кімнати. Фонд на той час мав 5000 примірників книг. коли заклад набув статус „районна бібліотека”, також невідомо. В 1939 році за призначенням на роботу  приїхали дві випускниці Мелітопольського культурно-освітнього училища. Одна з них Фурман Катерина Антонівна очолила бібліотеку. Випускниці упорядкували фонд, відредагували каталоги і розпочали вести записи в інвентарних книгах. Створили молодіжний актив і розпочалося цікаве бібліотечне життя – проводилися масові заходи, оформлялися книжкові виставки.

Та 1941 вніс свої корективи в уже налагоджене бібліотечне життя -  розпочалася війна. За наказом райкому партії, щоб не дісталися прізвища читачів фашистам, були знищені усі формуляри, а фонд лишився на призволяще.

Війна зруйнувала Будинок культури, лишивши одні руїни. Але в 1945 році все що збереглося від фонду розмістили в старому клубі, в одній книжковій шафі. Завідувала цим скарбом до 1952 року Кузьменко М.І.

З травня 1952 р. по 1975 р. бібліотеку знову очолювала Фурман К.А., яка відіграла значну роль у ставленні бібліотеки, як осередку освітньої установи.

В 1962 році наш район з’єднали з Новопокровським.

На той час відділ культури очолював Федосов Я.Ф. Яків Федорович самовіддано віддавався роботі. Приділяв велику увагу розвитку бібліотечної справи. Досконало знав роботу бібліотек району.

В 60 — 70 рр. в районі були створені ДІФи — довідково-інформаційні фонди. Заключалися договора з Запорізьким центром інформації i звідти отримували матеріали передового досвіду в сiльськогосподарській роботі. Як досвід впроваджувався в господарствах району і який мав економічний ефект завідуючі сільськими бібліотеками висвітлювали на окремих стендах. В той час працювали справжні ентузіасти бібліотечної справи: Л.М.Косенко, Т.В.Любченко, М.М.Масько, Г.П.Маршацька, які були частими гостями на фермах, траткторних бригадах, у школах, де проводили бесіди, бібліографічні огляди літератури, читали лекції.

В 1965 році бібліотека отримала чудове приміщення – історичну, архітектурну пам’ятку – Будинок Бергманів, де знаходиться і сьогодні.

70 – 80 роки характерні тим, що в бібліотеку приходить нове покоління бібліотечних працівників: Лохно А.А., Прокопчук Л.М., пізніше Куталова Л.І., які і нині працюють. Як раз на їхню долю випадає робота  організації централізованої бібліотечної системи району. Згідно рішення Міністерства культури СРСР, виконком районної ради депутатів трядищих від 22.10.1976р. прийняв рішення про її створення. Відповідно до Положення районна бібліотека набуває статус Солонянська центральна районна бібліотека Солонянської централізованої бібліотечної системи до якої входять 43 бібліотеки з них – 40 бібліотек-філій. Система одна з найбільших в області. Значно збільшується обсяг організаційно-методичної роботи – в
підпорядкуванні бібліотеки опинилася мережа книгозбірень 41 населеного пункту району. Виконувати обов’язки директора системи поклали на Руденко Л.В. З 1978 по 2002 рік Лідія Володимирівна і очолювала систему. Цей період відзначається значною активізацією діяльності бібліотеки. Слід відмітити її великий, особистий вклад в організацію і початок ЦБС. Зі слів Лідії Володимирівни дуже трудомістким виявився процес злиття алфавітних каталогів бібліотек, які повинні ввійти в систему. Насамперед були очищені фонди від застарілої, зношеної, непрофільної та дублетної літератури, очищені каталоги від списаної літератури, законсервовані системні каталоги, але колектив успішно справлявся з поставленим завданням.

Формується нова структура центральної районної бібліотеки, відкриваються нові відділи: комплектування, організації і використання єдиного бібліотечного фонду, обслуговування, методико-бібліографічний. Відділу організації і використання єдиного бібліотечного фонду, який мав в структурі МБА та сектор нестандартного обслуговування населення, виділили окремі дві кімнати, облаштували бібліотечними меблями. Завідуючою призначають Лохно А.А., яка практично з нуля і організувала його роботу.

12 жовтня 1976 року отримали першу партію книг. фонд поповнювався щомісячно новою літературою, яка користувалася великою популярністю в усіх структурних підрозділах, задовільняючи запити і інтереси читачів.

Відділ організації, на той час, обслуговував окрім бібліотек-філій, 35 шкільних, медичну бібліотеку, бібліотеки СПТУ-84 та парткабінету. Велася широка пропаганда МБА в місцевій пресі, по радіомовленню. Для нестаціонарного обслуговування обласне управління культури виділило бібліобус „Кубань”. Завдяки чому в с.Гончарка, Дніпровське, Чувіліно, Круте, Аполонівка, Суданівка, Дніпрельстан, Радянка, Шестипілля – відкриті стоянки бібліобуса, де раз на тиждень, згідно графіку, обслуговувались читачі.

Централізація дала можливість ефективніше працювати МБА, оперативно задовольняти запити читачів району шляхом широкої організації пересувних виставок літератури, індивідуальних тематичних підбірок.

В 1982 році на базі відділу відкрито обласну школу передового досвіду по пропаганді роботи МБА. Раз на рік проводилися заняття школи, систематично надавалися консультації на семінарах, практикумах для новопризначених завідуючих.

Свій внесок в роботу бібліотеки вклали ще молодші працівники: Кислюк Л.В., Строменко О.А., та пізніше Насєкіна О.О.

Бібліотечне життя вирувало. Фонди комплектувалися централізовано до 1992 року. Бібліотека мала змогу отримувати періодику майже усіх республіканських та союзних видань, отримувала підписні видання.

Районна бібліотека, на протязі багатьох років, була школою передового досвіду по комплектуванню та зберіганню бібліотечних фондів, ділячись досвідом роботи з колегами всієї області. Цікавим, змістовним життям жили бібліотечні працівники. Для них систематично проводились тематичні семінари, науково-практичні конференції, заняття шкіл передового досвіду, тематичні практикуми, стажування новопризначених працівників, щорічно в переддень жіночого свята проводились вогники, вечори-діалоги „Моя важка, але почесна професія”, жіночі поседеньки, вечорниці, щорічно проводився районний конкурс професiйної майстерності. Колектив також приймав активну участь в підготовці та проведенні районного семінару „Про відродження Української національної культури”, на якому була присутня директор обласної бібліотеки З.М.Рижкова, також приймав активну участь в обласних заходах, а саме: конкурсах, оглядах, молодіжних читацьких акціях, семінарах.

Солонянська бібліотека протягом 2000 року брала участь в молодіжній акції “Завдячує юнь переможному дневі уклiн ветеранам квіти травневі” до 55-рiччя визволення Солонянського району. В рамках цієї акцiї бiблiотека спiльно з РБК, радою ветеранів, молодіжною організацiєю “Дія” провели вечір-зустріч з солдацькими вдовами та жiнками учасниками Великої Вітчизняної вiйни “У війнi не жіноче обличчя, в Перемоги – жіноче ім’я”.

Також в читальному залі Солонянської ЦБ відбувся вечір пам’яті „Ми йшли до Перемоги”.Своїми спогадами поділився ветеран Великої Вiтчизняної війни Балаклієць В.С.

До Дня Незалежності Солонянська ЦРБ провела тематичний вечір „Україна дивосвіту i її пiднімать молодим”. Учасниками цього вечора були учнi СПТУ—84, де вони познайомилися з місцевими письменниками і поетами.

Популяризуючи творчу спадщину Т.Г.Шевченка центральна бібліотека провела велике літературно-музичне свято “Через роки, через віки ми чуємо голос твій Тарасе”, у якому брали участь учні середньої школи, та драматичний гурток ”Ключик доброти”, який працює при Будинку культури. На цьому святі вони показали уривок з поеми Т.Г.Шевченка „Катерина”. Одна з учасниць цього гуртка Юля Шеремет у березні місяці їздила до мiста Днiпропетровська на обласний конкурс молодих талантiв і зайняла перше місце.

Широко відзначався ювiлей О.С.Пушкіна. Районна бiбліотека цікаво і змістовно провела лiтературно—музичну композицiю „Веленью божию, о муза, будь послушна”.

При Солонянській районнiй бібліотеці був створений жiночий клуб „Лілея”, разом з  об’єднанням Союза українок — головою якого обрали Жук Галину Дмитрiвну. До цього клубу входять працівники бібліотеки, редактор радiомовлення Петренко Людмила Миколаївна, літпрацівник з редакцiї Супруненко Надія Петрiвна, директор типографії Кусова Лiза Борисівна та інші. Також учасниками клубу являється фольклорний ансамбль жiнок на чолі з Тезик Вiрою Дмитровною.

На засіданнях клубу було проведено ряд масових заходiв: літературний вечір “А жiнка в свiт приходить для любовi” до Дня матері, День краєзнавства „Черпаю сили з рідної землі, святої мудрості учусь в свого народу”. На цьому святі були присутні наші земляки, жінки-майстрині, які прийшли з своїми виробами: салфетки, рушники, петриківські розписи, килими. Вони читали свої вірші, співали українські народні пісні. На святі були присутні учні СПТУ-84.

В 2001 році на кошти отримані від спонсорів, обласного управління культури, районної ради приміщення бібліотеки було капітально відремонтовано.

Не зважаючи на відсутність централізованого комплектування фондів, відсутність коштів на підписні видання бібліотечне життя продовжувалось.

В 2002 році районну бібліотеку очолила А.М.Сабадаш, для якої робота – це завжди натхнення, бажання і поривання до найкращого, їй притаманні творчість та неординарний підхід до справи. Будучи, по суті, реформатором, вимогливою до себе і до колективу Антоніні Матвіївні вдалося підняти на більш високий професіональний рівень діяльність бібліотечного закладу, вона змінила обличчя бібліотеки, зуміла створити позитивний імідж бібліотечної установи та особистостей людей, що вній працюють. В цей же рік відділ наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ очолила Луньова Ірина Євгеніївна - молода, енергійна, досвідчена людина, яка і спонукала до інноваційного підходу в роботі своїм зарядом.

З метою покращення якості бібліотечного обслуговування користувачів та підвищення ефективності методико-бібліографічної допомоги бібліотекам-філіям у 2009 році в районній бібліотеці реорганізовано структуру штатних одиниць:

·        створено відділ методико-бібліографічної роботи. В структуру відділу введено штатні одиниці:

-               завідуючий;

-               провідний методист по роботі з дітьми;

-               провідний бібліограф;

-               провідний бібліотекар по обробці літератури;

-               редактор.

·        Створено відділ обслуговування, в штаті якого:

-               завідуючий;

-               провідний бібліотекар;

-               провідний бібліотекар по роботі з юнацтвом.

Умови інформаційного суспільства вимагали оновлення діяльності бібліотеки. Пріоритетним напрямком діяльності закладу стає соціокультурна та популяризаційна діяльність. Велика увага приділяється роботі з краєзнавства, предметом особливої гордості є видавнича продукція. З часом, з „потугами” в бібліотеці з’являється комп’ютерна техніка, фотоапарат, вводяться додаткові платні послуги, які дають змогу мати хоча б якісь, але свої додаткові кошти. Починаючи з 2003 року районною владою видаються кошти на придбання літератури, на підписку періодичних видань.

Першою спробою видавничої продукції було виготовлення інформаційних звітів у вигляді інформаційно-рекламних буклетів для представлення їх органам місцевої влади, користувачам та в обласну наукову бібліотеку.

Оформлення бібліотеки стало зовсім іншим. Книжкові виставки, тематичні полиці, паспорти на стелажах, реклама бібліотеки - набули сучасного дизайну, яскраві, кольорові видання приваблюють до себе увагу користувачів.

Поступово, крок за кроком, бібліотека перетворювалась в сучасний інформаційний центр.

Демократичні зміни в суспільстві внесли корективи в характер методичної діяльності, яка зараз ведеться на засадах рекомендаційної та консультативної допомоги.

В системі підвищення кваліфікації бібліотечних кадрів відбулися зміни форм навчання, на більш ефективні сьогодні:

- виїздні проблемно-творчі лабораторії - забезпечують методичну допомогу у визначенні пріоритетних напрямків в діяльності бібліотек.

Так в 2004 році на базі Наталівської сільської бібліотеки проведено виїздну проблемно-творчу лабораторію за темою „Сільська бібліотека – нова стратегія розвитку”.

У 2008 році на базі Сурсько-Михайлівської сільської бібліотеки – „Масовий захід, як засіб рекламної діяльності бібліотек”, програма якого включала проведення показового масового заходу.

- „Майстер-класи!”. Так,  в 2006 році проведено „Майстер-клас!” на базі Микільської-на-Дніпрі сільської бібліотеки. На цьому занятті бібліотекарі одержали корисні консультації по темі, а головне – практичні заняття з методики складання ЦБП, ознайомилися з роботою Микільської-на-Дніпрі сільської бібліотеки по краєзнавству, адже с. Микільське-на-Дніпрі багате на історичні пам’ятки.

Аналіз діяльності бібліотек району з наочної реклами книги показав, що необхідно провести практичне заняття за данним напрямком. Тому, на базі Тритузнянської сільської бібліотеки у 2009 році проведено „Майстер-клас!” „Виставка в бібліотеці: новий погляд на традиційну форму”. На занятті завідуючі с/бібліотеками одержали методичні поради по організації книжкових виставок, проведено практичне заняття.

Професійні тренінги за темами „Редагування абеткового каталогу” та „Удосконалення довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування користувачів”. Їх особливості - максимальне наближення до практики роботи. Обов’язковим елементом є  залік по програмі, який дає свої результати.

-  Ввійшло в практику методичної роботи бібліотеки заняття „Бібліокласу” для новопризначених завідуючих с/бібліотеками, які не мають спеціальної освіти. В програмі занять теоретичні консультації роботи бібліотеки чергуються обов’язково з практичними. В кінці занять слухачі складають залік по програмі, який стимулює та закріплює одержані знання.

-  Проводяться семінари-практикуми. В 2007 році „Бібліотечні фонди: сучасні реалії та шляхи подальшого формування та використання”, програма включала в себе практичні заняття по обліку та вилученню творів друку.

-   Традиційні форми – семінари – наповнюються новим змістом. В програму семінару запровадили обов’язковий показовий масовий захід, зустрічі з видатними людьми краю, виступи завідуючих с/бібліотеками з обміном передового досвіду, перегляд нових професійних видань.

На щорічних районних нарадах по підведенню підсумків роботи за рік оформляємо виставку „У них є чому навчитись”, де представлено кращі звіти, програми діяльності, візитки сільських бібліотек, їх видавнича продукція. Це також стимулює роботу бібліотекарів.

Систематично здійснюються виїзди в сільські бібліотеки з метою надання методичної та практичної допомоги, а також надаємо індивідуальні консультації

В 2008 році проведено районний конкурс на краще проведення масового заходу в сільській бібліотеці, який стимулював творчий потенціал бібліотекарів, сприяв впровадженню нових форм масової популяризації літератури, виявленню та розповсюдженню кращого досвіду серед сільських бібліотек.

До того ж корисним внеском для підвищення професiйної компетенції персоналу бібліотеки стали методичні посібники „Виставка в бібліотеці: новий погляд на традиційну форму”, „Формування і популяризація інформаційно-бібліографічного ресурсу публічної бібліотеки: традиції та новації”, „Інноваційні та традиційні форми популяризації літератури”, „Європейський Союз і Україна”.

Вся соціокультурна діяльність бібліотек району відображається в альманасі „Бібліотеки Солонянщини: день за днем”, який започатковано в 2010 році. Матеріали розташовані в хронологічному порядку.

В 2008 році започатковано та систематично видається серія „З досвіду кращих”, де висвітлюється передовий досвід кращих бібліотек району.

Ювілеї створення бібліотек – це справжнє свято бібліотеки, книги, користувачів. матеріали про них збираються та видаються в буклетах. Кожний випуск видання яскравий за задумом, корисний у питаннях роботи бібліотеки по впровадженню інноваційного досвіду.

Щороку в бібліотеці проводиться місячник інформації та реклами „Бібліотечний вересень”. Мета якого, підвищення престижу бібліотеки. В рамках місячника проходять екскурсії до бібліотеки, години цікавих повідомлень, екскурсії-практикуми, виставки-довідки, виставки-реклами.

Методична робота є ідейним помічником та порадником, джерелом інформації про нове в професійній діяльності.

Впродовж останніх десятиріч у світі почала відбуватися інтенсивна інформатизація суспільства, яка висунула бібліотеки в число найбільш значимих джерел формування й надання інформаційних ресурсів.

Бібліотека, образ якої раніше асоціювався з місцем, де люди читають книги, спілкуються, стала частинкою світового інформаційного суспільства.

Серйозні трансформації, що відбувалися в світі, зумовили виникнення принципово нової читацької орієнтації, диктували нові вимоги до організації ресурсів бібліотек, до обслуговування користувачів.

В районній бібліотеці розпочалась перебудова традиційної діяльності, зміна акцентів і орієнтирів з метою перетворення бібліотеки в інформаційний регіональний центр, заклад, життєво необхідний місцевій громаді.

Районна бібліотека розпочала надавати інформацію за певними тематичними комплексами: діяльність органів влади та місцевого самоврядування, правова інформація, соціально-побутова, інформація на допомогу самоосвіті та освітнім програмам, краєзнавча інформація, інформація про нові надходження літератури тощо.

В районній бібліотеці створені інформаційні зони для надання інтегрованої інформації.

З метою забезпечення прозорості рішень, прийнятих місцевими органами влади був створений інформаційний куточок „Влада інформує”.

Районна бібліотека намагається працювати в тісному контакті з місцевими органами влади і бути корисними в задоволенні їх інформаційних потреб.

З метою надання оперативної змістовної інформації молоді було створено інформаційний куточок „Майбутнє держави у ваших руках”. До послуг молоді було запропоновано інформаційні ресурси з питань молодіжної державної політики, прав молоді, освіти, вибору професії, працевлаштування, здорового способу життя, психологічних проблем, дозвілля.

Були організовані тематичні інформаційні полиці „Наша підтримка вашої освіти”, „Корисна інформація для Вас”. Сформовані тематичні папки-досьє „Соціальний захист населення”, „Все про пенсії”, „Все про субсидії”, „Районний центр зайнятості інформує”, „Як зберегти здоров’я”, „Медична панорама” тощо.

Посилення уваги в суспільстві до регіональних проблем зумовило ріст інтересів користувачів до історії рідного краю. І тому з 2004 року РБ розпочала працювати за цільовою бібліотечною програмою „Край мій – гордість моя”.

В рамках ЦБП в 2004-2007 рр. районною бібліотекою була проведена науково-дослідна робота, матеріали якої зібрані в краєзнавчих папках. На основі цих папок у 2006 році була оформлена інформаційно-краєзнавча виставка-подорож „Тут все священне, все твоє, бо зветься просто краєм рідним”.

Цікаво стали проходити Дні краєзнавства, зокрема – „Славетні імена Солонянщини”, „Дніпропетровщина – перлина України”, „Немає кращої землі, ніж та, що зветься краєм рідним”, „Солонянщина – земля талантів”, „Вогонь війни у пам’яті навічно”.

Неоноразово відбувалися зустрічі з письменниками-земляками Олесею Омельченко, В.В.Петренком, організовувалися презентації їхніх книг.

В 2006 році районна бібліотека стала учасницею проекту ДОУНБ „Електронний корпоративний каталог „Дніпропетровщина”.

В 2007 році на базі нашої бібліотеки був проведений обласний майстер-клас „Електронний корпоративний каталог „Дніпропетровщина: перші кроки створення”.

Зберігаючи традиційні масові форми інформування користувачів (Дні інформації, Дні краєзнавства, бібліографічні огляди, інформаційні години, презентації книг, заняття з інформаційної культури) бібліотека починає використовувати і нові нестандартні, такі як огляд-діалог, огляд-презентація, міні-прем’єра новинок літератури, інформаційно-краєзнавча подорож, інформхвилинка, екскурсія-практикум, виставка-інформація, виставка-довідка тощо.

В 2002 – 2010рр. продовжували використовуватись для інформаційної діяльності ЗМІ – радіомовлення  (до 2007р.), районна газета „Вперед”.

Цікавими і пізнавальними були інформаційні радіосторінки з краєзнавства, з нагоди ювілейних дат письменників, міні-прем’єри новинок літератури.

В 2004 році районна бібліотека розпочала випуск друкованої продукції – рекомендаційні списки літератури до ювілейних дат письменників, на допомогу освітнім програмам, самоосвіті, працевлаштуванню. Щоквартально виходить інформаційний бюлетень „Нові надходження літератури”, листівки-презентації „Прочитайте цю книгу”, інформаційний анотований список літератури „Місцеве самоврядування: проблеми, досвід, перспективи” (для інформування представників органів місцевого самоврядування, користувачів), цикл шорт-листів до ювілеїв письменників. Значну увагу районна бібліотека приділяє випуску краєзнавчих інформаційно-бібліографічних видань, які охоче використовують учні, студенти, користувачі. Особливим попитом користуються  видання з серії „Славні імена Солонянщини”, біобібліографічний довідник  „Слово про письменників-земляків”, краєзнавчий нарис „Вічна мить безсмертя: битва за Дніпро”, видання про Солонянщину в роки ВВв, фотовернісаж „Моє Солоне – окраса України. Це часточка моєї Батьківщини”, цикл шорт-листів „Письменники Придніпров’я – ювіляри 2010”.

Районна бібліотека постійно працює над удосконаленням і розширенням довідково-бібліографічного апарату. З’явились додаткові картотеки: інфотека „Хронологія подій, дат, фактів району”, „Предметно-фактографічна картотека”, картотека влучних слів „Перлини мудрості”, картотека поздоровлень, картотека сценаріїв, інфотека „Місцева влада: день за днем”, картотека районної соціальної інфраструктури.Завдяки творчому підходу до роботи директора А.М.Сабадаш, масові заходи бібліотеки представлені розмаїттям форм і напрямків. Це: екологічний, родинно-національний, національно-патріотичний, народознавчий, правовий, валеологічний, мовознавчий напрямки.Фахівці бібліотеки відчуваючи необхідність оновлення форм спілкування з користувачами впроваджують інноваційні форми популяризації літератури. Наприклад: урок духовності „Основні заповіді біблії: загальнолюдські закони моралі”, історичні вікторини до Дня українського козацтва, Дня незалежності України, народознавчі години „Скарби з бабусиної скрині”, урок патріотизму „Почесний обов’язок
служити державі”, літературний уік-енд „Її величність
жінка”, година спілкування „Зроби свій вибір на користь здоров’я”, літературна подорож по творах М.В.Гоголя
„Великий майстер слова”, зустрічі двох поколінь до Дня Перемоги „Повік тих днів із пам’яті не стерти”. І це лише маленька частка всієї роботи.

Особливо ефективною і популярною серед користувачів стала акція „Літня людина в бібліотеці” започаткована в 2009 році. В рамках акції організовуються і проводяться години здоров’я, огляди літератури „Здоров’я – криниця сили і краси”, „Зроби свій вибір на користь здоров’я”, цикл зустрічей з лікарем-фітотерапевтом В.М.Касьяновим. На цих зустрічах користувачі мають можливість отримати багато корисних порад з ведення здорового способу життя, дізнатися про можливості лікування за допомогою лікарських рослин.

 Значно змінилась і методика оформлення книжкових виставок. Оформлення стало більш  сучасним. На виставках представлена не тільки література, а й різноманітна атрибутика. Організовувалися загальносистемні книжкові виставки, виставки творчих робіт митців району. До 65-річчя Перемоги організовано загальносистемну книжкову виставку „Перемога ціни не має, різні долі, вона одна”. З матеріалами цієї виставки мали можливість ознайомитися користувачі не тільки районної бібліотеки, а й усіх сільських бібліотек району.

Працюючи за ЦБП „Край мій – гордість моя” працівники бібліотеки проводять різноманітні заходи краєзнавчого характеру: екскурси в історію рідного краю, години цікавих повідомлень, вікторини, вечори-зустрічі з цікавими і знаменитими людьми району, творчі бенефіси місцевих письменників і народних майстринь. Наприклад: на найвищому рівні пройшли: зустріч з місцевою поетесою, членом Національної Спілки письменників України Олесею Омельченко „Зачарована словом”, місцевою поетесою Олександрою Миколаївною Мотулевською. Цікаво пройшов творчий бенефіс члена спілки майстрів декоративно-ужиткового мистецтва України Дворніченко Л.С. „Золота струна душі народної”.

Організовано постійно-діючу книжкову виставку „Край наш квітучий”, де представлені матеріали з історії рідного краю.

Готуючись до кожного заходу виготовляються цікаві та яскраві оголошення і запрошення, випускаються буклети, в яких в цікавій неординарній формі представлена інформація про проведений масовий захід.

Всі ці та інші заходи надають можливість всебічно і нетрадиційно розкривати книжкові зібрання, поповнювати користувачам свої пізнання в різних галузях знань, позитивно впливати на популярність бібліотек серед населення.

І ось за вікном 2010 рік. Невпізнано змінилось приміщення бібліотеки. При вході користувачів чекає корисна інформація про послуги бібліотеки; анонс-резюме масових заходів, які будуть проводитись в поточному році, вони цікаво, помісячно оформлені; фото кращих користувачів бібліотеки.

Приємно вражає око користувачів інтер’єр абонементу, де розміщено правила користування бібліотекою, світлини проведених масових заходів по популяризації літератури. Оригінально розставлені стелажі, на яких розміщено бібліотечний фонд. Відкрити тематичні полиці, книжкові виставки розкривають книжковий фонд бібліотеки та пробуджують інтерес до літератури користувачів.

Але основною красою бібліотечного закладу є, звичайно, люди. Старійшинами бібліотечної справи є Л.В.Руденко, яка віддала цій справі 43 роки свого життя, з них 24 – директором; Лохно А.А. – 41 рік, має лише один запис в трудовій книзі про призначення; Прокопчук Л.М. – 37 років; Куталова Л.І. – 31 рік. Ці люди закохані з самої молодої пори свого віку у бібліотеку, одного разу, переступивши її поріг – залишилися назавжди, присвятивши бібліотеці усе своє життя. Не менш віддані роботі Кислюк Л.В. – 30 років, Строменко О.А. -  24 роки, Насєкіна О.О. – 18 років, кожна з них вносить свій вклад в розвиток бібліотечної справи. Велика роль у нашій видавничій діяльності належить редактору Шинкевич Ю.О., яка з любов’ю відноситься до своєї роботи.

Праця не залишилась непомітною: колектив районної бібліотеки неодноразово одержує „Подяки” за професійну майстерність, інноваційний та творчий внесок у підвищення ефективності роботи бібліотек та високий рівень підготовки планово-звітної документації від керівництва обласної наукової бібліотеки. В 2005 та 2010 роках, за значні досягнення, занесено на Районну Дошку пошани.

Життя продовжується, і вносить свої корективи в історію бібліотеки.
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека