КЗ «Наталівська бібліотека-філія» Святовасилівської сільської ради 

 
Історія бібліотеки

В 1943 році голова колгоспу С. Богун виділив кімнату в конторі для бібліотеки, фонд якої налічував 70 примірників з його ж таки власної бібліотеки. Завідувала книгозбірнею молода дівчина М. Собильська.

Коли відремонтували клуб, бібліотека отримала нове помешкання. В різні часи завідуючими були Т. Трайдук, В. Данилова, В.О. Заруба, К. Штефан, М. Харенко, В.Г. Заруба.

 Заруба Валентина Олексіївна
 
З 1969 ось уже 40 років очолює бібліотеку унікальна жінка – Шевченко Тамара Григорівна. Свого часу закінчила Дніпропетровське училище культури. Все своє життя посвятила книзі.

Завжди з посмішкою, завжди з пошуком чогось нового. Справжній ентузіаст своєї справи, творча людина, дуже любить пісню, говорить, що з нею виросла – в сім'ї співали всі. За її ініціативою в 1970 році створено "Клуб любителів книги", члени якого за свої кошти поповнюють фонд унікальними виданнями. Книги вибирає сама Тамара Григорівна за інтересами читачів в обласному центрі, сама ж їх, у важелезних сумках, привозить до бібліотеки. Поповнюється фонд літературою придбаною за рахунок місцевого товариства "Земля".

Наталівська книгозбірня сьогодні є невід'ємною частиною сільської ради. Головні активні читачі – діти, потреби яких завжди задовольняються вчасно, тому існує зі школою роками налагоджений тісний контакт.

Бібліотека в Наталівці – це не лише книги, але й цікаві зустрічі з жителями села та його уродженцями, яких доля закинула далеко поза межі рідного краю, це "кузня" усіх масових заходів.

Постійно проводяться:

Літературно-музичні композиції "Промені духовності";

Уроки народознавства "Зелені свята"

Літературні година "Мово моя барвінкова, диво калинове";

Дні краєзнавства "Гріє душу село, моє рідне село", "Село моє – я зернятко твоє", "Краю Солонянський, свій ювілей зустрічай"

Вечори-зустрічі з ветеранами війни "Нам дороги ці забути не можна";
 
В 2008 році бібліотека відсвяткувала свій 65-річний ювілей.

Написана історія села "Бо ти на землі людина".

    Проведено зустріч з видатним земляком В. Зарубою "Найкраще місце на землі – де рід мій і коріння".

«Не можна передати відчуття отримане від бачення отих вражених очей, від того, що ти створюєш людині хороший настрій, відпочинок, від того, що вразила душі присутніх, заронила зернятко добра в них».  Ось в цьому і є сутність Тамари Григорівни. Ця людина частий гість у жителів села Незабудино, обслуговує читачів на домівках.
Основний напрямок роботи бібліотеки – краєзнавство. Створено краєзнавчий куточок де розміщенні видання земляка Заруби В.М. про козацтво, є рукописний літопис історії села, фотоальбом про славних земляків, воїнів-афганців, фото людей, які прославили село...

Завдяки турботам Шевченко Т.Г. створено українську світлицю, яка дійсно вражає своєю світлістю, затишком, розмаїттям фарб.

З виходом у 2001 році на пенсію Тамара Григорівна передала бібліотеку своїй доньці Юлії.

При бібліотеці в свій час функціонували клуби за інтересами «Мужність», «Книголюби». Нині   працює дитячий гурток «В краю де ти живеш».

Бібліотека працює за цільовою програмою «Край мій,гордість моя».

 В 2010 році бригада фахівців  з обласних бібліотек відвідала заклад з метою експертно-діагностичного  аналізу діяльності. Їхня оцінка роботи – «відмінна»

   Фахівців з області хлібом-сіллю привітала завідуюча бібліотекою Шевченко Т.Г. Їх приємно вразив оновлений, унікальний за змістом бібліотечний фонд.

Та все ж хотілося щоб в бібліотеці була оргтехніка, комп’ютер, а особливо опалення. Адже тут збираються  і дорослі, і малеча, які цінують і повагу, і увагу.

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека