КЗ «Підгородненська міська публічна бібліотека для дітей» 

 
Історія бібліотеки


Районна бібліотека для дітей була заснована у жовтні 1967 року, на базі дитячого відділу при районній бібліотеці для дорослих.

У перші роки працював лише один відділ – абонемент по обслуговуванню учнів (1-8класів та дошкільників). Штат складався з двох працівників - завідуючої районною бібліотекою для дітей Ніни Федорівни Мосієнко та бібліотекаря абонементу Валентини Іванівни Ритченко.

Приміщення складалося з однієї кімнати. Література для бібліотеки надходила щомісячно, іноді два – три рази на місяць. Вивчення попиту читачів проводилось шляхом анкетування, індивідуальних та групових бесід, під час проведення масових заходів. Районна бібліотека для дітей завжди співпрацювала зі школами, з будинком культури та будинком піонерів. Бібліотекарі проводили різні форми роботи, аби залучити дітей до читання. Проводились екскурсії учнів шкіл до бібліотеки, перегляди діафільмів, лялькових вистав. Та мабуть найцікавіша форма роботи - це ляльковий театр. У 1984 році бібліотека придбала комплект ляльок. Акторами у лялькових виставах були юні читачі та бібліотекарі.

1978 році центральна районна бібліотека була переміщена на вулицю Радгоспна, нині селище Ювілейне, а в бібліотеці по вулиці Кооперативній (сел..Підгороднє)вирішено залишити під дитячу бібліотеку.

Бібліотеці було виділено три невеликі кімнати, в яких розмістились абонемент для молоді, абонемент 1-9 класів та читальна зала. Іншу частину приміщення займала музична школа. І тільки в 2002 році за наказом начальника відділу культури Вітушка М.В. бібліотеці було передано повністю все приміщення. В тому ж році було зроблено внутрішній ремонт: прибрані перестінки, розширено кімнати.

Потроху бібліотека обживалась. В 2006 році були придбані нові стелажі, кафедри, обновили стільці. Було замінено систему опалення.

За період з 1997 по 2010 роки в бібліотеці працюють самовіддані своїй справі люди, незважаючи на важкі часи для бібліотеки (1997 – 2002 рр. фонди не комплектувалися, зарплатня затримувалась , приміщення не опалювалось).

В районній дитячій бібліотеці працюють:

Рухлінська Тетяна Григорівна: Народилася в 1966 році.  У бібліотеці працює з 1983 року, куди прийшла одразу по закінченні середньої школи. Спочатку була бібліотекарем юнацького абонементу, а з 1997 стала заступником директора Дніпропетровської ЦБС по роботі з дітьми. Має дорослу доньку (1989 р. н.), двох синів-близнюків (1998 р. н.) та маленьку онуку.

Омельченко Лариса Павлівна - бібліотекар РДБ, Равшанова Юлія Вікторівна- бібліотекар РДБ, Вороненко Людмила Вікторівна – бібліотекар РДБ.

Книжковий фонд РДБ налічує – 9283 примірників книг і брошур.

Користувачів РДБ налічує – 1577                   

Відвідувань – 8200                                                             

Книговидача становить  – 26067                                                           

Основним напрямком роботи нашої бібліотеки є краєзнавство. Ми вважаємо, що історія нашого міста, люди, які жили і живуть зараз, достойні того, щоб про них знали і пам’ятали. Серед масштабних проектів нашої бібліотеки є збір, систематизація матеріалів, які знайшли своє втілення у ретроспективних біографічно-бібліографічних покажчиках  «Відомі люди міста Підгороднього», випуски І та ІІ (2007 -2008).

Збірник «Іван Могилко – самобутній поет із Підгороднього» та його біографія у покажчику  «Відомі люди міста Підгороднього», випуск 1.

Щоб донести до підростаючого покоління інформацію про талановитих людей нашого краю, в 2002 році була створена літературна вітальня «Живе слово». На її засіданнях працівники РДБ проводять творчі зустрічі з письменниками Придніпров’я, презентації їх нових книг.

За цей період ми познайомили дітей з творчістю нашого земляка, мешканця Підгороднього Костянтина Дуба. У 2003 році відбулася презентація його збірки поезій «Передгроззя ніжності». «Калинчину аптечку» презентували в 2005 році, в 2007 – «Розкрилену бентежність». Книги Костянтина Дуба.

 В 2004 році ми відкрили для своїх читачів чудову поетесу, чарівну жінку Надію Таршин. Презентація збірки поезій «Шепіт землі» не залишила байдужими серця дітей. У 2005 році увазі публіки була представлена збірка «Срібні дороги»  (самвидав). У 2009 році відбулась презентація нової збірки Надії Павлівни «Гомін», яку ми проводили для учнів ЗСШ №4 та ЗСШ №1. На цих зустрічах було багато спілкування, море віршів і позитивних емоцій. Книги Надії Таршин.

2006 рік запам’ятався нам творчою зустріччю з письменницею з Дніпропетровська Олександрою Кравченко. Автор  подарувала у фонд бібліотеки книги з дарчими написами. Завдяки цьому читачі отримали змогу познайомитися з такими творами письменниці: «Опасное наследство», «Озеро страха»,  «Изумруднон сердце», «Суженный Марии» та іншими.

В 2009 році знову відбулася зустріч з письменницею. Ми презентували її книгу легенд «Амазонки Дніпра». Олександрі Петрівні дуже сподобалась інсценізація однієї з легенд, яка була підготовлена бібліотекарем Л.Омельченко разом з учнями ЗСШ №1.

У 2007 році відбулася презентація поетичної збірки «Степова перлина». Її авторка, учасниця фольклорно-етнографічного гурту «Криниця» Марія Заугольна, мешкає у Підгородньому. Презентація поетичної книжки вилилась у концерт, де звучали пісні на слова підгороднянської поетеси. У співдружності з музичним керівником «Криниці» А.Напрєєвим  вона написала 30 пісень. Поетична збірка Марії Заугольної

У 2008 році, в тісному родинному колі відбулась презентація поетичної збірки бібліотекаря Лариси Омельченко «Стосунки». Зібрались друзі бібліотеки, люди, яким не байдуже поетичне слово.

2009 рік – рік пам’яті Олекси Семеновича Коваля.

До 100 річчя О.С.Коваля, підгородненського бандуриста, краєзнавця і  засновника історико-краєзнавчого музею були проведені літературно-музичні вечори «Веселка кобзарської душі». На цих вечорах прозвучали розповіді про життя Олексія Семеновича. Своїми спогадами ділилася донька бандуриста Леся Олексіївна Коваль, вона грала на бандурі та співала пісні. К.С.Дуб читав власний вірш, присвячений О.С.Ковалю. Була представлена виставка дерев’яних робіт Олексія Коваля.

В 2009 році були проведені родинні свята: «Щирі полотна життя» – до 75 річчя Володимира Вовка – вчителя, байкаря та «Він пам’ятник створив» – до 80 річчя Володимира Петренка – вчителя, скульптора, автора пам’ятника Т.Г.Шевченка в м. Підгородньому.

На цих заходах були присутні рідні, друзі, люди, які знали і пам’ятають ювілярів. Спогади перепліталися з сьогоденням; діти із задоволенням розповідали і слухали байки В.І.Вовка. На святі, присвяченому В.Петренку, була чудова екскурсія до краєзнавчого музею, де експонуються вироби підгородненського скульптора.

РДБ приймає активну участь в обласних конкурсах та святах. Здійснюючи програму «Робота з обдарованою молоддю», ми подавали творчі доробки дітей в обласну бібліотеку для дітей. Вона підготувала до друку і випустила  альманах «Ластів’ята». В усіх чотирьох його випусках уміщенні вірші та оповідання наших юних читачів.

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека