КЗК "Єлизаветівська сільська бібліотека" 

 
 Бібліотека, це той храм, де народжується і зберігається духовність.
У давнину бібліотеку називали « дім життя»,  «притулок мудрості», « аптека для душі».
В селі Єлизаветівці бібліотека називалася « хата – читальня», що знаходилися  в маленькій глиняній хатині.
Сьогодні, говорячи про культуру і бібліотечну справу, неможливо не згадати історію, традиції, які складались не одне століття, умови в яких різні типи бібліотек.  Досвідчені люди були і серед простих людей. Та війна знищила і «хату – читальню», школу, церкву.
Фашисти спалили село. За словами очевидців,  після війни, молодь і жителі села брали  книги у  своєї односельчанки Ольги Єрмолаївни Мартишки.
А в 1952 -1953 рр. бібліотекарем працювала Ліда Данченко.
А в 1956 році за розподілом  приїхала працювати бібліотекарем Ліда Олексіївна Голуб.
В 1959 році бібліотеку прийняла Люся Бажан.
Про цей період і розвиток села розповів учитель історії місцевої школи кандидат історичних наук Олександр Федотович Миршавка, який досліджував матеріали про заснування села та його розвиток « Історія села в спогадах та фотознімках» ( 60 сторінок)
З 1961 по 1996 роки незмінним бібліотекарем в селі була  Галина Гордіївна Кищенко.
Головним направленням було -  краєзнавство.
Бібліотекар виготовила стенд « Село на приоріллі», де розміщено краєзнавчий матеріал періоду 1772 р 1972 р і присвячений 200 річчю заснування села Єлизаветівки та альбом  « Історія села», і постійно вела літопис подій. В бібліотеці проводились бесіди, вшанування передовиків колгоспу « Правда», проводи на пенсію, краєзнавчі вечори, діяла агітбригада, книжка « десятихатка» - це означало, що бібліотекар проводила бесіди, інформації в 10 хатах. На фермах, тракторних бригадах, тепличному комбінаті, птахофабриці були пересувні бібліотеки.
З 1997 року бібліотекарем працює Ніна Федорівна Іщенко 
Зараз Єзаветівська бібліотека має свій Статут і називається « Комунальний заклад культури» . Знаходиться бібліотека в мальовничому куточку села по вулиці Центральна площа 8а. Поряд з бібліотекою розташована школа, сільська рада, пошта. В приміщенні бібліотеки навчаються учні 3, 10, 11 класів. В бібліотеці зроблено капітальний ремонт. Записано до бібліотеки та відвідують бібліотеку 550 користувачів. Фонд 9323 примірників.
Цільова програма Єлизаветівської бібліотеки -«Бібліотечне краєзнавство як складова частина виховання національної самосвідомості»
Краєзнавча робота ведеться відповідно зі Статутом бібліотеки її завданнями і функціями. Сьогодні в час духовного відродження України значно збільшився інтерес до її історії минулого, зростає роль краєзнавства, туризму, зокрема культурно – мистецьких, літературних напрямків. Саме бібліотека формує особистість на грунті історії, культури, традицій народу.
Бібліотечне краєзнавство сприяє:
-         соціальному, економічному, культурному розвитку краю;
-         всебічному вивченню і науковому дослідженню краю;
-         формуванню національної свідомості, вихованню поваги до історії і культури краю.
У бібліотеці оформлено куточок « Сторінки історії рідного краю» де зібрано матеріал письменників , виходців із нашого села.
Павло Оровецький – український радянський письменник;
Раїса Лиша – Член Національної Спілки письменників України, лауреата премії імені Василя Стуса.
Литвин Микола  - поет – співець рідного краю. Написав збірки про історію села Єлизаветівки «Рідне земле моя»,  «Гордість», « Життя – колиска»
 Нині в часи становлення незалежної України, патріотичне, національне виховання займає провідне місце. Виховання любові до рідного краю, збагачення духовного світу допомагає бібліотечне краєзнавство. 
Ведеться пошукова робота:
-         збір матеріалу, документів  краєзнавчого характеру;
-         визначено цікаві, мальовничі куточки для туристів;
-         виготовлено буклети « Єлизаветівка запрошує»
 
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека