КЗ "Петриківська сільська бібліотека" Новопокровської селищної ради 

 
Історія бібліотеки
 
1921-1923 рр. відчувається посилений потяг до освіти, культури на селі. В цей час відкриваються хати-читальні. Фонди клубів і хат-читалень ще надто бідні. Петриківська хата-читальня налічувала 6 газет.
 
В 1951-1953 рр. населення обслуговує, крім шкільних, і сільські бібліотеки. У загальний читальний фонд входять фонди приватних бібліотек, що складають до 200 примірників. Ці бібліотеки також до послуг трудівників села.
 
Невеличка книгозбірня із хати-читальні з роками виросла у справжній центр культурного дозвілля трудящих. У 1955 році відкрилася бібліотека в с. Тихе. Туди прийшла працювати 18-річна Гузенко Лідія Василівна.
 
Вже в 1959 році бібліотеку перевели у Петриківський клуб (нині подвір’я Матвієнко М.Д.)
 
В 1996 році сільську бібліотеку було перенесено з будинку по вул. Щорса (нині проживає Гулей А.Й.) до колишньої колгоспної контори, де бібліотека знаходиться і по цей час.
 
В 1998 році завідувати бібліотекою стала Коломоєць С.П.
 
Бібліотека, будучи посередником між місцевою владою і громадськістю, сприяла цьому процесу за допомогою створених інформ-куточку "Влада інформує" та тематичних папок – досьє: "Рішення сільської ради",  "Чи знаєте ви свого депутата".
 
Інформування населення з проблем правової свідомості і правової культури здійснювалося шляхом використання папки-досьє «Юрист радить».
 
Важливим соціально значущим напрямком роботи бібліотеки залишалось питання забезпечення користувачів інформацією соціально-побутової спрямованості. В бібліотеці постійно поповнюються новими матеріалами папки – досьє: "Все про пенсії", "Все про субсидії", «Соціальна допомога поруч», «Квіти – не тільки краса, а й ліки», «Вишивала я узори».
 
Поповнюється новими матеріалами молодіжно-інформаційний куточок «Все для молоді», де розміщена інформація про центри соціальних служб для молоді та інша експрес-інформація.
 
Увага приділяється інформаційній діяльності на допомогу самоосвіті та освітнім програмам. Створені та поповнюються новими матеріалами папки – досьє «Доповнюючи шкільний підручник», «Народознавство: свята, обряди, традиції». Сприяючи здоровому способу життя в бібліотеці оформлено тематичну папку «Обери життя».
 
Бібліотека підтримує зв’язки з Олександропільською СШ.
 
Популяризація бібліотечно-бібліографічних знань проводиться через:
 
- Індивідуальні консультації про ДБА бібліотеки.
 
- Заняття з інформаційної культури:
 
- екскурсії
 
„Цей дивний світ - бібліотека”
 
 - практичні заняття
 
"Як працювати з довідковою літературою".
 
Протягом шести років бібліотека працює за цільовою краєзнавчою програмою «Край мій – гордість моя».
 
В бібліотеці оформлено краєзнавчий куточок «Краю наш квітучий». Матеріали по краєзнавству на протязі багатьох років збираються і групуються в тематичні папки «Історія мого села», «Солонянщина в роки ВВв», «Голодомор – 33 в Солонянському районі», «Історичні віхи району», «Земляки: воїни-інтернаціоналісти», «Визначні місця Солонянщини», «Літературна Солонянщина»,  «Чорнобиль: зона біди», «Естафета пам’яті». В рамках ЦБП проводяться Дні краєзнавства "Найдорожче все, що є у мене – тільки ти, мій неповторний край", бібліографічні огляди літератури «Сторінками історії рідного краю».
 
Інформування користувачів про нові надходження здійснювалось шляхом  книжкової виставки «На хвилинку зупинись, на новинку подивись».  
 
Бібліотека працює за різними напрямками роботи. Організовуються книжкові виставки, всі вони презентуються.
 
Проведено екологічну подорож «Цілющі скарби рідного краю» на якій презентовано книжкову виставку «Чорнобиль – зона біди» до Дня Чорнобильської трагедії.
 
Організовано книжкову виставку «Хай буде вільна Україна на всі віки, на всі часи» до Дня Незалежності .
 
Бібліотекою підготовлено цикл бесід про народні свята «Різдво Христове», «Писанка – символ добра і сонця», «Свято Івана Купала», «Прийшла Покрова – пожовтіла діброва», «Ой хто, хто Миколая любить».
 
Організовано  книжкову виставку "Конституція України і моє життя" до Дня Конституції.
 
Виховна бесіда "Не завадить про це знати" до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Книжкова виставка "За здоровий спосіб життя".
 
В бібліотеці оформлено книжкову виставку "І живе наш народ у співочому слові" до Міжнародного дня рідної мови.
 
До дня народження Т.Г.Шевченка проведено огляд літератури  "Тарас Шевченко – співець української природи", представлено книжкову виставку "Духовний батько нації".
 
До 65-річчя Перемоги проведено літературно-музичну композицію «Нам 41-й не забути, а 45-й славити в віках». Відбулася презентація загальносистемної книжково-ілюстративної виставки «Перемога ціни не має, різні долі вона одна».
 
До 205-річчя з дня народження Г.Х.Андерсена літературна подорож по творчості „Великий сказочник”
 
До Дня захисту дітей в бібліотеці пройшло свято «Світ барвистий, веселковий, різно-різнокольоровий».
 
До Міжнародного Дня миру проведено історичну годину «Цінуйте й бережіть щасливі мирні дні…».
 
До Всеукраїнського дня бібліотек щороку проходить Місячник інформації та реклами бібліотек „Вересневі зустрічі в бібліотеці”, в рамках місячника проводяться екскурсії „Цей дивний світ - бібліотека”, години цікавих повідомлень "Мудрий світ чудесних скарбів - книга", презентуються книжкові виставки «Дивосвіт скарбів книжкових».
 
До Міжнародного дня людей похилого віку проведено годину доброти «Стелися, доле, через все життя, лише добром для доброї людини».
 
  До 155-річчя з дня народження Д.І.Яворницького підготовлено огляд літератури „Співець козацького життя”.
 
Постійно поповнюєся новими матеріалами книжкова виставка «Письменники-ювіляри».
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека