КЗ "Григорівська сільська бібліотека" Новопокровської селищної ради 

 
Історія бібліотеки

Село, пiдпорядковане Мопрiвсъкiй сiльрадi. Розташоване на вершинi балки Тритузної. Засноване на початку ХIХ ст. Первiсна назва — Сокологiрне — за прiзвищем власника помiщика Сокологiрного. Новий господар штабс-капiтан Григорiй Чорноглазов перейменував село на Григорiвку. Цей помiщик вiдомий тим, що пiд час реформи 1861 р. своїм колишнiм крiпакам видiлив додатково 137 десятин землi.

Пiсля революцiї 1917 р. назву села залишили, вклавши в неї iнший змiст. Мовляв, Григорiвка, слiд вважати, не на честь iменi поміщика -  славного командира партизанiв Григорія Виноградова, який загинув в бою з махновцями. Головну вулицю в селi також назвали на його честь — iменi Виноградова.

Григорівська сільська бібліотека заснована в 1950 році. Розташовувалась спочатку в приміщенні сільського клубу.

Перша завідуюча – Л.П. Дичок, яка в 1995 році пішла на заслужений відпочинок. Всі ці роки  бібліотека  є  центром  пропаганди  книги, надійним помічником  учням, студентам, жителям села.

З 1995 року по 2002 рік в бібліотеці працювали О.П. Лакуста та В.І. Литвинова.

В 2002 році завідуючою стала Михайлова Ніла Владиславівна.  Дякуючи голові Мопрівської сільської ради Н.Г. Цимбал бібліотека в 2007 році одержала приміщення з опаленням.

Бібліотека сприяє духовному, культурному та інтелектуальному розвитку людей, є ініціатором багатьох заходів, які проводяться в школі та в населеному пункті. Співпрацює зі школою, місцевим самоврядуванням. Широко популяризується література українських та зарубіжних письменників, організовуються заходи до релігійних та традиційних свят. Також проводяться вечори, бесіди, уроки, оформляються та презентуються книжкові вистави.

Бібліотека є інформаційно-довідковим та культурним центром села. Для розкриття фондів використовуються тематичні полиці «Письменники України», «Світ  навколо тебе», «Затишок у вашому домі», «Промені духовності», «Домашньому умільцю», «Історія рідного краю», «Ці книги повинні знати всі», «Здоров’я дитини». Надає інтегровану інформацію для задоволення культурних, освітніх  та соціально – побутових потреб користувачів в інформаційних куточках «Влада інформує», «Для вас молодь». Завжди до  послуг читачів інформ – досьє «Все про пенсію», «Соціальний захист населення». Організовано постійно діючі виставки «Нові надходження літератури» та  «На допомогу освітній програмі».  Бібліотека як інформаційний центр на допомогу освітнім програмам проводить інформаційні години: «Куди піти вчитися?», «Вплив куріння на організм людини».

В бібліотеці проводяться літературні години з презентаціями  книжкових виставок літератури письменників ювілярів.

Бібліотека працює за цільовою краєзнавчою програмою «Край мій – гордість моя», в рамках якої проводяться Дні краєзнавства, години цікавих повідомлень про історію краю, про видатних людей села, проводяться бібліографічні огляди літератури постійно діючої краєзнавчої виставки «Край мій квітучий».  Постійно поповнюються краєзнавчі папки: «Наші славні земляки», «Історія села» новими матеріалами.

До всіх державних та календарних свят бібліотекою проводяться масові заходи на яких вшановуються люди села, зокрема проводяться заходи  до Дня Перемоги, Дня Матері, Дня Сім’ї,  Дня Незалежності, Дня воїна – інтернаціоналіста та ін.
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека