КЗ "Новопокровська селищна бібліотека" Новопокровської селищної ради 

 
Історія бібліотеки

Новопокровська бібліотека бере свій початок з створення в 1945 році хати – читальні. Завідував нею Федосов Яків Федорович, який в подальших роках з ростом професійної майстерності та кваліфікації став завідуючим районним відділом культури.

В 1949 рішенням райвиконкому створено Новопокровську сільську бібліотеку. За направленням, після закінчення бібліотечного відділення Дніпропетровського культурно – освітнього технікуму, завідуючою Новопокровською бібліотекою була призначена Попова О.Д., яка працювала до 1976 року. Перше приміщення бібліотеки було орендовано в сільській хаті.

В 1952 році під дорослу бібліотеку було відведено один із кабінетів при районному будинку культури. Самостійне приміщення Новопокровська бібліотека отримала в 1962 році – має в своєму розпорядку абонемент, читацький зал, книгосховище і дитячій відділ. Першими читачами бібліотеки була сільська інтелігенція: вчителі, лікарі та інші службовці.

На початок 1950 року мала 350 читачів. За роки існування фонд дорослої бібліотеки зріс до 18325 примірників книг. На 1.01.2001 року число читачів дорослої бібліотеки становить 2100 чоловік, з них 700 читачів читального залу.

За всі роки існування бібліотеки плинності кадрів не було. Постійними працівниками були: Білоус О.Д., Баштаненко Н.Р., Горпиняк Г.Я., Люта В.І., Попко М.В.

Роки минають на зміну старому поколінню прийшли молоді працівники бібліотеки. Нині в Новопокровській селищній бібліотеці завідуючою працює Трошина О.М., на абонементі – Пільховська Н.М., в дитячому відділі – Лаппо С.Г.

На 25 червня 2010 року книжковий фонд становить 12813 примірників книг.

Бібліотека 5 років працює за цільовою бібліотечною програмою «Мій край, ти серця рідна пристань». Пріоритетним напрямком в роботі є популяризація літератури шляхом проведення різноманітних заходів. Проводяться: свята, літературні години, зустрічі з ветеранами на яких презентуються виставки. Книжковий фонд розкритий за допомогою тематичних полиць різної тематики:

·       «Країна мрій та фантастики»

·       «У світі прекрасного»

·        «Мистецтво – наше вічне джерело»

·       «Історичний калейдоскоп»

·       «Молодь обирає професію й долю»

Діє виставка «Письменники – ювіляри»

Організовано та презентовано книжкові виставки:

·       «Україно, соборна державо, сонценосна колиска моя»

·       «Мова – святиня душі людської»

·       «Наркоманія – дорога в безодню»

·       «Дари безцінні»

·       «Твоє село і ти в ньому господар»

·       «Ми матір називаємо святою»

·       «Європи  спільний дім»

·       «Мистецтво приймати гостей»

·       «Мій край – історія жива»,

·       «Українська минувшина»

Систематично проводяться Дні краєзнавства: «Битва за Дніпро», «Слава козацька живе». Цікавою видалася зустріч з ветераном війни Камишиною М. О.

Згідно графіку на домівках обслуговуються користувачі похилого віку, ветерани війни та праці. В тісному контакті співпрацюємо з ліцеєм, сільською радою.

Свято «Січень крокує – свята дарує»,

Літературна година

«Жіноча лірика Шевченка»

Зустріч Презентація загально систематичної книжково – ілюстраційної виставки «Перемога ціни не має, різні долі, вона одна»

Година пам’яті

«Чорнобиль – дзвін пам’яті»

Бесіда  «Куріння – загроза здоров’я»

Діють виставки

Проводяться дні краєзнавства
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека