КЗ "Багатівська сільська бібліотека" Новопокровської селищної ради 

 

Історія бібліотеки


Мопрівське – село, центр Мопрівської сільської ради, розташоване за 20 км на південний захід від районного центру і за 25 км від залізничної станції Єлізарове придніпровської залізниці.

Село Мопрівське засновано в 1925 році переселенцями з різних районів Дніпропетровської області.

Мопрівська сільська бібліотека заснована в 1962 році в сільській хатині в с.Суданівка. Першою завідуючою була Л.І. Хотинець.

З 1965 року до1985 року працювала Ващинська Г.М.

В 1986 році бібліотеку перенесли в с.Мопрівське, в приміщення, де була розташована сільська рада.

В 1988 бібліотека знову змінила місце розташування -  сільський Будинок культури. Працювати прийшла Цаберяба Л.А.

У 1998 в приміщенні амбулаторії КСП «Колос» виділено три кімнати під бібліотеку. Гарне, світле приміщення з читальним залом. Дякуючи голові Мопрівської сільської ради Н.Г. Цимбал підведено газове опалення та зроблено ремонт приміщення.

У 2009 році рішенням сесії Мопрівської сільської ради бібліотека набула статут комунальний заклад культури «Мопрівська сільська бібліотека Мопрівської сільської ради Солонянського району Дніпропетровської області».

Головна мiсiя бiблiотеки - сприяти духовному, культурному, iнтелектуальному розвитку людини. Для виконання цієї мiсiї необхiдно стати складовою культурної сфери села всього зовнiшнього соцiуму, вiдмовитись вiд моделей замкнутої системи iзольованого острiвця застарiлої iнформацiї. Орiєнтуватися на реальних та потенцiйних читачiв, зробити бiблiотеку видимою для читача i громадськостi.

Бібліотека сприяє безперервнiй освiтi та культурному розвитку усiх жителiв села, незалежно вiд їх статусу, через iнформацiю матерiалiв культурно — iсторичного характеру та художнiх творiв.

Заклад має iмiдж зручного, затишного, необхiдного для кожного мешканця села осередку.

Інформація надається користувачам за різноманітною тематикою: діяльність органів влади та місцевого самоврядування, краєзнавча, правова, соціально – побутова, на допомогу освітнім програмам та самоосвіті, про нові надходження літератури, історія краю.

Цьому сприяє оформлений  інформаційний стенд "Влада інформує", тематичні папки – досьє: "Сільська рада вирішила", "Чи знаєте ви свого депутата", „Сільський голова Мопрівської сільської ради”.

Користується популярністю  папка-досьє "Юридичний порадник".

Зацікавленість громади викликає інформація соціальної та соціально-побутової спрямованості з різноманітних сфер людського життя.  В бібліотеці постійно поповнюються новими матеріалами папки-досьє "Соціальний захист населення", "Все про пенсії", "Все про субсидії".

Приділяється увага питанням соціального захисту та соціальної адаптації молоді в сучасних умовах. За допомогою тематичних папок "Не помились у виборі професії,  "Куди піти вчитись".

В молодіжному інформаційному куточку розміщена інформація про центри соціальних служб для молоді та інша експрес-інформація.

Велика увага приділяється інформаційній діяльності на допомогу самоосвіті та освітнім програмам. Сформовано тематичні папки „ На допомогу освітній програмі ”, " СНІД – чума століття ", "Державні символи України".

Допоможуть зробити правильний вибір життєвого шляху тематична папка "Ваш вибір – ваша доля". Проводяться  інформаційні години „ Від мрії до професії ”.

Одним з основних напрямків діяльності бібліотеки залишається краєзнавство, виховання поваги і любові у користувачів до рідної землі та її історичного минулого.

Бібліотека  працює за цільовою краєзнавчою програмою «Край мій – гордість моя». В рамках цієї програми в бібліотеці проведено День краєзнавства „Моє село – моя святиня”, на якому здійснено огляд літератури "Прекрасний рідний край, оспіваний поетами", День визволення села від німецько-фашистських загарбників

Інформування користувачів про нові надходження здійснюється шляхом  проведення Днів інформацій, та книжкової виставки "Нові надходження літератури".

У  2010 році соціокультурна та популяризаційна діяльність бібліотеки була представлена різними напрямками роботи. Бібліотека  намагалася всебічно розкрити книжкові зібрання, допомагала користувачам поповнювати свої пізнання в різних галузях. Проведенням масових заходів створювали позитивний імідж бібліотеки, як культурних центрів громади.

Сприяючи підвищенню ролі сім’ї, сімейних стосунків, національної свідомості проведено літературно-музичну годину „Все починається з любові”

 Своїми заходами намагалися виховувати в користувачах почуття патріотизму, національної гордості, повагу до державних символів України. В бібліотеці проведено: загальносистемну літературно-музичну композицію „Нам 41-й не забути, а 45-й славити в віках» та презентовано книжково-ілюстративної виставки «Перемога ціни не має, різні долі вона одна» до Дня Перемоги. Оформлено книжкову виставку (до Дня Незалежності)

Ставлячи собі за мету виховання любові та шани до українських звичаїв та обрядів, сприяти їх відродженню, в бібліотеці проведено годину спілкування "Немає переводу добрим звичаям народу".

Прищеплення поваги до прав та свобод людини і громадянина, до Конституції, державних символів, знання і дотримання законів України – один з напрямків роботи бібліотек. Проведено урок правових знань „Чи знаєш ти свої права”,  

годину здоров’я „Захоплення, що ведуть у безодню” (до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом).

В бібліотеці оформлено та презентовано книжкові виставки:

·        "Чорна трагедія на кольоровій землі"

·        „Життя і творчість Ситмоненка у датах та ілюстраціях"

·        "Дзвонять Кобзареві струни"

·        „З музою по життю”

·        «Мова кожного народу неповторна і своя»

·        "Основний закон мого життя"

·        „Україно моя, Україно, я для тебе на світі живу”

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека