КЗ «Обухівська публічна селищна бібліотека» філіал №4 

 
Історія бібліотеки

Перша бібліотека в селищі Миколаївка відкрилась в 1958 році.

В теперішньому приміщенні вона працює з 1981 року.

Бібліотекарі, які в ній працювали : Довбун Микола Денисович, Стовбун Ніна Трохимівна, Продан Марія Сергіївна, Брижа Раїса, Лупало Наталя Михайлівна, Кірєєва Елла Федорівна, Іваницька Жанна Андріївна, Сердюк Ганна Вікторівна, Брага Юлія Володимірівна. 
Найдовше працювала Кірєєва Е.Ф.: з 15 грудня 1958 року по 1994 рік, зі слів якої і записана історія бібліотеки. Як вона розповідає, книжок раніше видавалось дуже багато - з обмінно резервного фонду та з району. Спочатку це була художня література, а потім, в основному, політична.
Працювала пересувна бібліотека: книги вивозили у степ, по фермах, туди, де працювали бригади робочих. Також велась робота по селу: книгами забезпечувалась школа. дитсадок, пенсіонери.
Велась велика масова робота: проходило багато різноманітних масових заходів, читацькі вечори, читацькі конференції, бібліотечні уроки, зустрічі з письменниками.

Бібліотекар залучився до всіх заходів, що проходить на території селища: вибори, перепис населення тощо.
Документальна звітність велась у повному обсязі: за кожний місяць, квартал, рік, також велись щоденники, здавались текстові та цифрові звіти.
Читачів відвідувало бібліотеку дуже багато, тому що телевізори у ті часи мали не всі.
Увесь час існування, бібліотека опалювалась вугіллям. Його потрібно було економити, тому в приміщенні було не дуже тепло.
Графік роботи бібліотеки до 1994 року був з 8.00 - до 18.00 год. - взимку, а влітку - з 8.00 - до 19.00 год., а іноді й до 21.00. Бібліотекар працював шість днів на тиждень, вихідним днем був тільки вівторок.
У 2009 році відбулась розцентралізація ЦБС, і заклад було перейменовано: з "Миколаївська селищна бібліотека - філія №12" в "Комунальний заклад культури "Миколаївська селищна бібліотека".

Бібліотека в селищі Миколаївка відіграє важливу роль - це інформаційний, правовий, культурний осередок, де постійно надаються бібліотечно_бібліографічні довідки, консультації.
Кожен рік проходить у тісній співпраці з сільрадою, школою та дитсадом : бібліотекар допомагає літературою, у проведенні виборів, разом з Будинком Дозвілля проводяться різноманітні масові заходи. Також бібліотека тісно співпрацює та обмінюється досвідом з Курилівською та Єлизаветівською бібліотеками.

Ведеться робота по селу - доставляється література людям похилого віку, постійно проводится робота з боржниками - нагадування по телефону. Кожен рік списується література та отримується нова, завдяки акції "Подаруй бібліотеці гарну кигу".
З метою популяризації літератури в бібліотеці постійно діють книжкові виставки : "Фах із перспертивою", "Це новинка!", "Память серця, память сивини, память тих, хто не вернувсь з війни", "На допомогу шкільній програмі", "Книга- раритет", "Жизнь замечательних людей", "Руками створена краса", "Бібліотекар інформує", "Наш дім - Європа", створено "Творчий куточок" - для проведення вільного часу дітей.
З метою залучення населення до читання були проведені такі масові заходи: оглядові екскурсії, тижні дитячої і юнацької книги, сімейні вікторини, година - памяті: "Дзвони Чорнобилля. Дзвони Фукусіми", конкурси до зимових свят, дня Св. Валентина, бібліотечні уроки: "Бібліотечні каталоги, їх значення і види", "Про все цікаве на планеті-читай в журналі і в газеті",  бесіда - діалог "Ким бути?", інтелектуальна гра "Мікрофон", взято участь у святкуванні Дня Перемоги, Дня Села, у районних заходах: "Бібліотека на карті району", "Європейський Союз", "Вчимося бачити красу". В цьому році створено клуб за інтересами для дітей 6-9 класів "Ерудит-кафе".

Виготовлено такі тематичні папки: "Ким бути?", "Твоє здоровя в твоїх руках", "Дорога в космос", "Повернення Тараса", "Рідний край, де ми живем - Миколаївкою звем", "Символи української державності", "І сум, і біль" (до 25-ліття Чорнобильської трагедії), "Коли зроблені уроки".
Краєзнавча робота - один із провідних напрямків у діяльності бібліотеки. Минуле нашого краю тісно повязане з днем сьогоднішнім, тому бібліотека і цінна, як унікалтний центр документальної памяті народу, інтелектуального і культурного спілкування. Без неї неможливо забезпечити наступність у розвитку суспільсьтва, зберегти традиції, виховувати справжніх патріотів своєї Вітчизни. Основа основ пропаганди знань про рідний край - це краєзнавчий фонд бібліотеки. Для його повного розкриття організований вільний доступ - офрмлено постійно діючу книжкову виставку "Тобі наш краю, наша любов і шана". Також оформлено папку, куди збирається історія села "Рідний край, де ми живем - Миколаївкою звем".

 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека