П'ятихатський район


 
Саївська сільська бібліотека-філіал П'ятихатської ЦБС 

 

Історія бібліотеки

Рік утворення – 1969

В 1957 році в селі Саївка було збудоване нове приміщення Будинку культури, в якому  виділили приміщення для бібліотеки(48 кв.м.).

Фонд бібліотеки на час централізації (1978 рік)становив 9436 прим., у 2009 – 5973 прим.

Завідуючі бібліотекою:

Колєснік Петро Платонович

Павленко Валентина;

Палій Г.В.

Башлик Тамара Іванівна(1952 р. нар.),працювала з 1988 року.

Маловиця Тетяна Миколаївна(1975 р. нар.),стаж на посаді – з 1996 року.

Чернюк Тетяна Іллівна(1958 р. нар.), працювала 1997 – 1998 рік.

Ліскова Людмила Петрівна(1970 р. нар.),працювала з 2000 року.

Вергун Наталя Іванівна (1965 р. нар.), роки роботи 2008 – 2009.

Саївська сільська бібліотека сьогодні – центр духовності села,невичерпне джерело знань, берегиня звичаїв та  традицій рідного краю. Виховання любові до книги,бережливого ставлення до неї, інтересу до читання стало основною метою роботи бібліотеки.

Бібліотекою користуються 508 жителів села,щороку їм видається близько 8 тисяч примірників.

Інформація про діяльність бібліотеки розташована на стенді «Бібліотечний калейдоскоп». 

2013 рік став святковим для бібліотеки – вирішилося питання про відкриття бібліотеки у кімнаті,що опалюється, в приміщенні сільської ради. У відремонтованій при активній допомозі власної родини, працівників сільської ради, жителів села кімнаті площею 34 кв. м. завідуюча бібліотекою Попельнуха Тетяна Іванівна почала обслуговувати користувачів. До їх послуг – фонд  у 6036 примірників, книжкові виставки «Ювілейна мозаїка»,краєзнавчий міні – центр.

Бібліотека працює за краєзнавчою програмою «Джерела краєзнавства»,»Вічний Шевченко»(2013 -2014 роки).

Серед періодичних видань,які надходять до бібліотеки – газети «Злагода», «Зоря», «Вісті Придніпровя», «Рятувальник», «Позакласний час», журнали «Добрі поради», «Дім,сад,город», «Барвінок», «Шкільна бібліотека», «Шкільний бібліотекар».

Цінними придбаннями 2013 року стали  книги «В.В.Щербицький у памяті народній», твори Пруста,Булгакова, Севак , Бєлашова.

Бібліотекар постійно інформує користувачів про нові надходження через індивідуальні бесіди,виставки нових надходжень, картотеку «Нові надходження».

Фонд розкривається через експрес – полиці та книжкові виставки «Країна Читалія», «Це диво – книга», «Олесь Гончар – митець сучасний», «Про війну,Перемогу й любов до життя»;

Проведено масові заходи до знаменних дат «Дзвони Чорнобильські душу тривожать», «Уроки духовності Олеся Гончара» та ін..

У бібліотеці ведеться значна краєзнавча робота: збирається та доводиться до відома користувачів інформація про діяльність органів влади, ведеться картотека «Життя району», тека «Обранці народу для народу», «Стежками рідної Пятихатщини». Краєзнавчі документи зібрані у центрі «Мій край – земля моїх батьків  і нескінченність родоводу» у розділах «Наш край – історії скарбниця», «Війна відгриміла,а пам'ять жива», «Акцент на розвиток», «Літературна Дніпропетровщина». Ведуться краєзнавчі теки «Краю мій,краю,кращого за тебе я в світі не знаю», «Шановані люди  рідного краю»;проведено краєзнавчу годину «Козацький дух непереможний».

Ведуться також теки «Юридичні поради», «Все про пенсійну реформу», «На допомогу абітурієнтам».

Протягом 2013 року проведено бібліотечні уроки «Що таке каталог і як з ним працювати», «Багато читаємо – грамотно пишемо», «Про що цікаве ми дізнаємося з книг».

*12 листопада 2013 року у Саївській бібліотеці проведено огляд літератури «З Кобзарем у серці» для користувачів – дітей. Ювілею великого Шевченка присвячено і експрес – полицю на книжковій виставці «Ювілейна мозаїка». Бібліотекар познайомила користувачів з дитинством Великого Кобзаря, початком його творчого шляху.

 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека