Петропавлівський район


 
Миколаївська сільська бібліотека 

 
Історія бібліотеки

 

  Закінчилася Велика Вітчизняна війна. Країна заліковувала рани. Відбудовували господарство і жителі с. Миколаївка.

   У селі було дуже багато охочих до читання, та нажаль хату–читальню, яка працювала до війни знищили німці.

   Але потяг до читання, любов до книги, наштовхнула активістів села на створення бібліотеки.

     З 1944 по 1946 роки в селі працювала хата–читальня в яку учні, активісти почали зносити особисті книги, тому що для відкриття бібліотеки потрібно було створити бібліотечний фонд не менше 1000 примірників документів.

     Настав 1946 рік. В районі відкрито відділ культури. По Петропавлівщині почали створювати і відкривати сільські клуби і бібліотеки.

   Так у 1946 році у с. Миколаївка  відкрилася бібліотека.

   Першим бібліотекарем була – Арістова Катерина Іванівна, яка пропрацювала бібліотекарем два роки, але за сімейними обставинами звільнилася і виїхала з села.

   Після тяжкого поранення, підлікувавшись у госпіталі, повертається у рідне село Костенко Семен Феофанович. Задумавшись, як жити далі (без однієї ноги), ще молодий він хотів служити людям. Звернувшись до тодішнього голови сільської ради Сусой Гната Григоровича, отримав посаду завідуючого будинку культури, стає активним читачем бібліотеки.

    У 1948 році, коли Арістова Катерина Іванівна звільнилася, Семен Феофанович стає завідувачем бібліотеки. За роки його діяльності була збудована в центрі села невелика бібліотека.

             У 1968 році у с Миколаївка відкривається великий, просторий будинок культури з великою бібліотекою. Але, так як бібліотека розмістилася на другому поверсі, Семен Феофанович відмовляється від роботи, бо йому важко підніматися з однією ногою. Тому в новому приміщенні 1968 року розпочала свою бібліотечну діяльність Руденко Валентина Леонтіївна. 

      У 1971 році для розширення бібліотечної діяльності прийшла на роботу Федоренко Любов Григорівна, яка і понині працює завідуючою бібліотекою (40 років). 

  Тим часом країна розвивалася, розбудовувалися колгоспи. Після укрупнення двох колгоспів книжковий  колгоспний фонд було передано у сільську бібліотеку, разом з ним перейшла працювати бібліотекарем Головань Тамара Іванівна. 

   Фонд бібліотеки у роки Радянського Союзу постійно поповнювався й розширювався.

   У 1986 році, після закінчення Дніпропетровського училися культури прийшла працювати до бібліотеки Петренко Людмила Миколаївна. Пропрацювала до 2005 року. 

          У різні роки заміняли бібліотекарів у відпустках інші молоді бібліотекарі – Брівко Людмила Григорівна, Ковбаса Людмила Іванівна, Кредікова Людмила Петрівна, Літвішко Тетяна Григорівна, Ріпна Валентина Михайлівна.

  У 2005 році Петренко Людмила Миколаївна перейшла працювати бібліотекарем у Миколаївську середню школу. Замість неї приходить працювати Федоренко Тетяна Анатоліївна. 

 

 

 

Сучасність бібліотеки

 

        У бібліотеці працює абонемент для дорослих, дітей та юнацтва, великий читальний зал. За роки існування фонд бібліотеки становив більше 12 тисяч примірників документів з різних галузей знань. На 2011 рік фонд Миколаївської сільської бібліотеки становить близько 9000 примірників.  

  Кількість читачів у різні у різні роки становила до 2000 чоловік (у 2011 році – 1000).

  У бібліотеці постійно проводяться зустрічі з видатними людьми, поетами, майстрами.

 

 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека