Петропавлівський район


 
Дмитрівська сільська бібліотека 

 
Історія бібліотеки

 

  Бібліотека… Давнє і важливе помешкання людського розуму. Нерухомі шеренги книжкових полиць містять в собі незліченні грані живого світу : непримиренну боротьбу ідей, допитливий науковий пошук, насолоду прекрасним, отримання знань, розваги і таке інше – до нескінченності.

  Бібліотека – це не тільки книга. Це, перш за все, колосальний концентрат спресованого часу, тобто поєднання тисячоліть людської думки, перенесеної на папір.

  Дмитрівська сільська бібліотека була утворена 3 травня 1946 року.

  Тяжкий післявоєнний час, голод, холод… І в цей час була утворена хата-читальня, де читались газети, потім зявились книжки.

  Сільські жителі збиралися, обговорювали прочитані газети, книги. Також приходили до бібліотеки особисті газети і книги. Так утворилась бібліотека.

  Зі спогадів старожилів відомо, що для бібліотеки було виділено старе приміщення сільської ради. Це була невелика хата, в якій і знаходилась бібліотека. Пізніше бібліотеку перенесли в інше приміщення – новозбудований сільський клуб, де було виділено дві кімнати.

  Зі спогадів старожилів з 16.02.1955 року в бібліотеці працювала Білан Надія Савеліївна, але вже з 01.10.1955 року бібліотеку прийняла Руденко Віра Трофимівна, яка працювала в ній до 1968 року.

  З 1968 року по 1977 рік в бібліотеці працювала Паливода Софія Іванівна.

  З травня 1977 року бібліотеку, яка знаходилась в Дмитрівському сільському клубі колгоспу «Ленінець» прийняла Бегіашвілі Світлана Дмитрівна.

  В 1993 році бібліотеку привели в приміщення нового Будинку культури колгоспу ім. Чкалова, де вона знаходиться на другому поверсі. Бібліотека має дві великі кімнати. В одній з них знаходиться книжковий фонд для дорослих, в іншій – книжковий фонд для дітей та юнацтва. Є читальний зал на 15 місць.

  В бібліотеці працює Бегіашвілі Світлана Дмитрівна.

  Відомо, що уродженцем с. Дмитрівки є відомий український бібліограф, критик і фольклорист М.Ф. Комаров (псевдонім – М. Уманець; 1844 – 1913 рр.)

 

 

Сучасність бібліотеки

  Дмитрівська сільська бібліотека проводить роботу по вивченню та збереженню книжкового фонду. Бібліотека особливу увагу приділяє краєзнавчій роботі.

  В 2011 році Дмитрівська сільська бібліотека обслуговувала 389 користувачів, з них 142 – діти, 85 – юнацтво. Відвідування склало – 2334. Книговидача – 6358. З них дітей – 2133.

  Соціальний портрет читачів : читаність – 16,3; обертаність – 0,9; книгозабезпечення на 1 користувача – 18,9.

 Бібліотека проводить різноманітні масові заходи.

  До Дня Соборності України була проведена година спілкування «Возроди Україну для себе і для нащадків її возроди.

  Для учнів старших класів проведений урок мужності, присвячений памяті героїв Крут. В бібліотеці для масового читача були проведені : бесіда «Чорнобиль – чорна біда», тиждень памяті «Велике свято Перемоги», разом з Будинком культури та школою, був проведений вечір поезії «Пє журавка воду».

  Бібліотека брала активну участь у проведенні мітингу-реквієму «Хвилина мовчання пекуча й терпка». Для учнів 6 – 7 класів була проведена бесіда «Палюча адреса війни».

  З 17 по 23 листопада в Дмитрівській сільській бібліотеці був проведений тиждень пам’яті «Гірка правда тридцятих», оформлена виставка видань «Голодний рік, голодний вік», відбулася бесіда «Запали свічку».

  До Дня Українського козацтва проведена розважальна гра «Не журись козак – станеш отаманом»,  була оформлена книжкова виставка «Україна – славний козачий край».

  З учнями старших класів була проведена бесіда «Відповідальність за правопорушення та злочин». Для дітей була проведена інформаційна година «Дитя моє, права дитини, ти мусиш вивчати сумлінно». Для людей похилого віку було проведено інформаційна година «Жити по законам людяності».

  Екологічна година «Ми всі господарі природи, тож бережімо її вроду». Для малюків проведено конкурс малюнків «Природа посилає «SOS».

  Всі ці та інші заходи спрямовані на підвищення рівня культури серед населення.

 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека