Павлоградський район


 
КЗК "Новоруська сільська бібліотека" при виконкомі Новоруської сільської ради 

 

Історія бібліотеки

Історія створення Новоруської бібліотеки сягає початку 60-х років минулого століття. В цей період, із покращенням умов проживання, на селі розпочинається культурне будівництво. За офіційно підтвердженими даними, бібліотека в селі Нова Русь розпочала свою роботу у 1962 році. До цього бібліотека перебувала на утриманні місцевого колгоспу. Першим бібліотекарем була Потєряхіна Катерина Федорівна. За її ініціативою та при допомозі школи, місцевого колгоспу та всіх жителів був поповнений книжковий фонд.


Протягом наступного часу бібліотека поступово збільшила свій книжковий фонд. Багато сил віддали бібліотечній справі Городецька Євдокія Сергіївна, Доненко Ольга Миколаївна. Завдяки їх ентузіазму і самовідданій праці бібліотека з часом стала осередком культури на селі, до якого з радістю йшли дорослі і діти.


Першочергового значення набуває в діяльності бібліотеки розширення пунктів обслуговування книгою населення за місцем праці: тракторних бригад, молочно¬-товарних фермах. Книга обслуговує потреби сільськогосподарського виробництва, забезпечує науково – технічною інформацією спеціалістів сільського господарства. 70-80 роки були найкращими в роботі бібліотеки. Фонд комплектувався найкращою літературою, передплачувалася велика кількість періодики. Працівники бібліотеки були частими гостями на тваринницьких фермах та тракторних бригадах, пропагуючи нові літературні твори та періодичні видання. Чисельність книжкового фонду в цей період досягає свого максимального значення.


Період другої половини 80-х початку 90-х років розпочинає нову сторінку в історії України та її бібліотечній справі. Бібліотека розпочинає пропаганду раніше закритих від суспільства тем : про культ особи Сталіна, голодомор 1932-1933, 1947 рр. та ін. 1991 рік – новий період в житті України, як незалежної держави. З розпаду СРСР в 1991 році розпочинається історичний етап, коли бібліотечна справа звільняється від ідеологічних стереотипів. Бібліотекою проводяться заходи з популяризації літератури з питань відродження і розвитку української культури, творчості репресованих письменників, діячів історії, культури України М.Грушевського, Д.Яворницького. 


Друга половина 90 років ХХ ст. позначилась соціально – економічною кризою в Україні. Вона негативно вплинула  на роботу сільської бібліотеки. Саме в цей кризовий для держави і для села період, в 1996 році бібліотеку очолила  Галина Миколаївна Асіна, яка не маючи спеціальної освіти, знайшла спільну мову із місцевою владою, стала тісно співпрацювати зі школою, будинком культури. Бібліотека не отримувала періодичних видань та в малій кількості отримувала нові  книги. З недостатнім поповненням книжкового фонду новими книгами дедалі важче стало виконувати запити спеціалістів сільського господарства, студентів, молоді. Зменшилась кількість користувачів, катастрофічно не вистачало літератури з питань економіки, держави і права, інших питань.


Сучасність бібліотеки

Сьогодні бібліотека на селі є найбільш доступним закладом місцевої громади і виконує чимало місій. Це своєрідний довідковий, інформаційний та освітній центр,  місце психологічної реабілітації для соціально-незахищених верств населення, центр організації дозвілля. Місце, де можна відпочити, поспілкуватись, цікаво провести час як дорослим, так і дітям. Кожен, хто переступає поріг книгозбірні - поринає у чарівний світ книг. Невеличке, але затишне приміщення оснащене комп’ютерною технікою, що дає можливість дітям та дорослим подорожувати в країну інтернету.  Стенди, книжкові виставки, тематичні полички, доповнені роботами користувачів, створюють неповторну атмосферу затишку та творчості. Бібліотека сьогодні набуває статусу посередника між владою і громадянами. Тому всі мешканці нашого села можуть скористатися інформацією  про рішення сільської ради, про громадські організації, про депутатів районної і сільської рад, про соціально-економічний та екологічний стан села, району.

 
З початку 2016 року Новоруська сільська бібліотека входить у склад Богданівської територіальної громади. За ініціативою депутатського корпусу постановою сесії громади були виділені кошти для поповнення бібліотечного фонду та зміцнення матеріальної бази бібліотеки. До закладу надійшло близько 200 книг для дітей та дорослих, здійснена передплата 25 найменувань газет та журналів. За ініціативою громади для бібліотеки було придбано 2 ноутбуки для організації інтернет-простіру.

Сучасне життя вносить багато змін у бібліотечне обслуговування населення.  Літературні вечори, вікторини, альманахи, цікаві зустрічі, вечори та години поезії, читацькі конкурси, бенефіси, уроки пам'яті, вечори історичних портретів - це далеко не повний перелік заходів, що організовує бібліотека для своїх читачів. Експозиції книг, нових журналів, творчості читачів, виставки-вернісажі пропонували читачам найцікавіші видання різноманітної тематики. Бібліотека особливу увагу приділяє соціально-незахищеним верствам населення, ветеранам II світової війни, воїнам-афганцям,  одиноким громадянам, людям з обмеженими фізичними можливостями.   Завдання гуманізації бібліотечного обслуговування є дуже актуальним. Важливим у роботі бібліотеки є формування позитивного ставлення до таких людей. І не лише у свята. Хоча бібліотека не може задовільнити їхні матеріальні потреби, проте увага, вчасно донесена хороша книга, журнал чи газета, організована зустріч чи запрошення на святковий вечір, або просто добре слово - допомагають людям забути життєві негаразди і відчути себе потрібними. Обслуговування цієї категорії користувачів допомагає таким людям перебороти почуття самотності, повернути впевненость в собі та в своїх силах.

Сьогодні  до книгозбірні звертаються і дорослі і дітлахи з великим задоволенням. Тут їх радо зустрінуть, вислухають, допоможуть. Комусь гарну книгу порадять, а комусь допоможуть знайти потрібну інформацію через інтернет. Сьогодні бібліотека відчуває, що вона потрібна людям.

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека