Павлоградський район


 
КЗК "Богданівська сільська бібліотека" при виконкомі Богданівської сільської ради 

 
Історія бібліотеки


Богданівська сільська бібліотека була створена у 1935 році, коли на селах відновлювались колгоспи. Зібравшись вечорами після роботи, селяни вчилися читати. Пережила Богданівська бібліотека суворі воєнні роки. Коли пожежами та обстрілами було охоплено село, селяни рятували не тільки своє майно – вони рятували бібліотеку. Розібравши книги по домівкам, вони охороняли їх як безцінний скарб. По згадкам  мешканців села, першим бібліотекарем був Волокітін – ім’я якого було невідомо. 

У 1953році за направленням у найбільше російськомовне село Павлоградського району, приїхала Машкіна Раїса Василівна (Главацька), яка зайняла посаду завідуючої Богданівською бібліотекою. Згодом Машкіну Р.В. вибрали секретарем комсомольської організації села Богданівка. Вона приймала активну участь у зборах cільської  ради  і ставила питання про будування нового приміщення для сільської бібліотеки, тому що бібліотека нагадувала стареньку хатку Шевченка. За її ініціативою було збудовано нове приміщення бібліотеки, замовлено нові стелажі. Бібліотека  поповнилась новим фондом та першою періодикою -  журналами «Крокодил», «Перець»,  «Крестьянка».  Треба було доставити книгу до кожного читача,  у кожний двір села: для цього було створено пересувну бібліотеку. Раїса Василівна відвідувала тракторні бригади, ферми, випускала бойові листівки, в яких було відмічено найкращих працівників тракторних бригад, ферм. Працівники бібліотеки та клубу організували агітбригади, які  їздили по полям та по фермам з концертами.

В 1970 році Раїса Василівна звільнилась за власним бажанням, і на її зміну прийшла Бордун Лідія Іванівна.  Вже на кінець 1970 року фонд бібліотеки складав  близько 10 тисяч примірників. З 1980 року Богданівська сільська бібліотека ввійшла до складу Павлоградської ЦРБС.

За рахунок поповнення фонду бібліотеки, книгозбірню відвідувало все більше читачів. З метою поліпшення обслуговування читачів різних категорій, координації інформаційно-бібліографічного обслуговування, комплектування бібліотечних фондів,  було прийнято рішення ввести в штат ще одну штатну одиницю  - бібліотекаря.  Це були Дубровіна Т., а потім  Луганська Т.Н. На базі бібліотеки-філіала №1 проводилися  виїзні семінари.

На зміну Луганської Т.Н прийшли інші: Борсук Н.В., Сумарокова Н.І., Салій В.О., Мальцева О.С., Козелецька О.О., Жиленко Т.К.  З 1997р. по 1999р. працювали Єфремова Т.М., Глєбова В. П.

У 1987 році у бібліотеці трапилася страшна біда – пожежа. Бібліотеку було тимчасово перенесено в приміщення музичної школи.

У 1995 році Богданівську сільську бібліотеку прийняла молодий фахівець Палафірова Наталя Леонідівна. Завдяки її незгасимої енергії, ініціативі про бібліотеку сьогодні знають не тільки в районі, але й за його межами: вона вважається однією з кращих у районі. Наталя Леонідівна Палафірова — розумний, вольовий, дипломатичний керівник, якій вміє миттєво схоплювати суть проблеми. Дипломований грамотний фахівець, вона постійно підвищує свій професійний рівень, добре володіє комп’ютерною технікою. Під її керівництвом працювали Абєльцева Світлана Миколаївна та Клименко Наталя Миколаївна. Вони вболівали душею за свою бібліотеку, тому і дорослі і діти були її постійними відвідувачами.

З 2005року в бібліотеці  створено дитячий екологічний клуб «Зелена планета», який мав мету об’єднати  та  залучити дітей  до бережливого ставлення  до природи. до екологічного стану Землі, прививати любов до читання. Першими учасниками клубу були  учні  Богданівської середньої школи. Ініціаторами його створення були завідуюча сільською бібліотекою Палафірова Н.Л. і бібліотекар Абєльцева С.М.. Розширювався контингент учасників клубу, тематика засідань його була найрізноманітнішою. На його засідання стали приходити читачі різних поколінь.

У 2011 році  Богданівська сільська бібліотека стала переможцем  конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» в рамках програми «Бібліоміст». Тепер  кожен  користувач бібліотеки, має безкоштовний доступ до Всесвітньої інформаційної мережі Інтернет. Які зміни відбулися в зв’язку з цим… 

По-перше, і головне, вона в прямому і переносному сенсі стала «Теплим домом» для своїх користувачів. По-друге: зростають цифрові показники – кількість нових користувачів і відвідувань. По-третє:  організувалися стабільні групи користувачів різного віку, які через Інтернет в бібліотеці отримують інформацію, спілкуються в он-лайн режимі, грають в ігри, пізнають світ.


Сучасність бібліотеки

В 2015 році Наталя Леонідівна відмітила 20-річний ювілей своєї праці у цій бібліотеці. Починаючи з 2015 року під її керівництвом  свою роботу розпочала активний, молодий, перспективний, працівник бібліотеки Бондаренко Яна Юріївна, яка працює творчо, креативно підходить до своєї справи. Вона продовжила роботу дитячого екологічного клубу «Зелена планета». 

У 2016 році Богданівська сільська бібліотека, яка увійшла в склад Богданівської територіальної громади,  прийняла участь у конкурсі міні-грантів «Місто своїми руками» з проектом «Інтернет об’єднання «Сучасне дозвілля» та стала одним з  переможців конкурсу. Сучасний ритм життя потребує інших підходів до роботи з користувачами. Наявність відео-залу поможе більш розширено, цікаво та сучасно проводити заходи, які сприяють інтелектуальному розвитку людини. Зявдяки, інтернет об’єднанню буде більше залучено дітей та молоді до культурного центру села. Метою цього проекту було створення комфортних умов роботи з населенням громади. 

Також прийняли участь у конкурсі Німецької федеральної компанії  “GIZ” для підтримки українських громад у зв’язку із збільшенням кількості ВПО, для реалізації проекту «ІТ–коворкінг в бібліотеці».

Працівники бібліотеки  створюють позитивний імідж бібліотеки та сучасну історію для майбутніх поколінь.
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека