Криничанський район


 
Катеринопільська сільська бібліотека 

 
Історія бібліотеки

 Катеринопільська сільська бібліотека починає свою історію з 1951 року. Спочатку книгозбірня була лише шкільною. Згодом під бібліотеку відвели кімнату в сільському клубі. Тут же була на той час і контора (кімнату переділили навпіл). Спочатку фонд бібліотеки був невеликий: всього – навсього 500 з лишком примірників. І була це здебільшого політична література. Але на той час це було великим досягненням для маленького післявоєнного села. В такий важкий період влада турбувалася про духовний розвиток своїх громадян.
   Першим бібліотекарем Катеринопільської сільської бібліотеки став Розщупкін Захар Фролович, 1898 року народження. Інвалід Великої Вітчизняної війни, він не міг працювати на важких фізичних роботах і тому керівництво сільськогосподарської артілі «Зоря комунізму» довірило йому цю посаду. Пізніше його змінила  Бойко Ніна. Протягом деякого часу працювала в бібліотеці Петренко Анастасія Данилівна, також інвалід Великої Вітчизняної війни. В фашистській неволі втратила руку. Працюючи в Німеччині на заводі, з метою скорішого повернення на Батьківщину, добровільно вчинила собі тяжке каліцтво, всунувши руку у працюючий верстат. Пізніше працювала в дитячому садку.   Завідував бібліотекою якийсь час і Підгірний Григорій Петрович.
   11 років життя присвятила роботі в бібліотеці Пінчук Марія Антонівна, 1942р.н. Нині на заслуженому відпочинку. Проживає в Катеринополі. За її спогадами в 60-ті роки минулого століття бібліотека досить непогано комплектувалася: книги доставляли машиною, яку для цього виділяв колгосп. Літературу розносили на ферми і бригади.

    Приводимо витяг з протоколу засідання культурно-побутової комісії за ІУ кв. 1966 року Катеринопільської сільської Ради від 18.11.1966р.(дані взяті в Дніпропетровському обласному архіві). «Присутні: 27 чоловік.
Голова засідання: Черненко М.Я.
Секретар засідання: Ковальська

Порядок денний:

1.    Про роботу Катеринопільської і Зорянської сільських бібліотек і готовність їх до роботи в зимовий період.
     Слухали: зав. Катернопільською бібліотекою Пінчук М.А. і зав. Зорянською
     бібліотекою Зіневич К.О.
    В своїх виступах Пінчук М.А. і Зіневич К.О. сказали, що роботу бібліотекарів вони виконують. Читають на фермах і бригадах газети і журнали. Протягом року розносять книги по бригадах, а також старикам. Проводять читацькі конференції, лекції до знаменних дат.
    До 50-річчя з дня створення Радянської влади зроблені стенди. Але необхідно членам комісії допомогти роботі бібліотек. До зимового періоду бібліотеки підготуватися. Завезено палева.
   Протягом кількох років бібліотекою завідувала Гудимова Олександра Артемівна. Книжковий фонд на той час уже був перенесений в нове приміщення будинку культури на перший поверх. Бібліотека працювала ввечері, в зручний для колгоспників час.
   З 1992 по 1998 року бібліотекарям Катеринопільської книгозбірні побували декілька чоловік: Колодцева Світлана, Ткаченко Наталя Константинівна, Пінчук Олександр Федорович.
З 1998 року і по цей час в Катеринопільській бібліотеці працює Бойко Наталія Миколаївна, 1974р.н. Закінчила Ерастівський радгосп-технікум і ДНАУ. Агроном за фахом і бібліотекар за покликанням. За 16 років роботи на цій посаді всім серцем прикипіла до своєї справи. Особливо приваблює робота з дітьми. На території Катеринопільської сільської ради є школа-сад, вихованці якої є постійними і самими вдячними відвідувачами бібліотеки. Зокрема для них, кожного року у вересні організовуємо бібліотечне свято до Всеукраїнського Дня бібліотек. У 2013 році воно пройшло під назвою»У пошуках чарівного Книгограда». Діти розказували вірші про книги, цікавинки, відгадували загадки, грали в ігри.
   Часто проводимо масові заходи до ювілейних та пам’ятних дат, популяризуємо українську літературу і культуру, прищеплюємо підростаючому поколінню любов до рідного краю, Батьківщини; намагаємось ростити їх справжніми патріотами своєї країни.
    В 2012 році Катеринопільською сільською бібліотекою проводились громадські обговорення під назвою «Бібліотека нашої громади: сучасне і май бітне». Люди, що проживають на території Катернопільської сільської ради мали змогу висловити свою думку щодо доцільності бібліотеки на селі. В бібліотеці було створено скриньку «Банк читацьких ідей», в яку жителі села вносили свої пропозиції. Бібліотекарем проводились анкетування і усні анкетування людей з метою виявлення їхнього відношення до сільської бібліотеки.
   Практично всі, хто прийняв участь у громадських обговореннях, висловилися за те, що бібліотека на селі повинна бути. Адже це – осередок культури і духовності нашого населеного пункту. Люди висловили свої побажання, що бібліотека краще поповнювалася новою літературою, бібліотечною технікою тощо.

   В бібліотеці є куточок народознавства, який постійно поповнюється експонатами старовинного народного побуту, вишивками та ін..
   Працює в бібліотеці гурток «Талановиті пальчики». Діти виготовляють різні вироби власними руками, малюють малюнки, ремонтують старенькі книжки тощо.

   Зі спогадів старожителі бібліотекарем зібрано «Історію села Катеринопіль». На даний час приміщення бібліотеки знаходиться на 2-му поверсі Будинку культури. Займає прощу 75м2. Складається з двох кімнат: менша виконує функцію читацького зала, а в більшій знаходиться книжковий фонд, який налічує майже 5 тисяч примірників.
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека