Верхньодніпровський район


 
Дмитрівська сільська бібліотека 

 
Історія бібліотеки

В  1954 році у селі Дмитрівка при колгоспі ім. Жданова було створено сільську бібліотеку.

Першим бібліотекарем була Кухтікова Надія Йосипівна.

      З 1959 року на посаду завідуючої сільської бібліотеки була призначена Карпенко Олександра Петрівна ( за освітою  вона була  вчителем української мови та літератури). За свідченнями тих, хто ще пам’ятає її, вона була дуже уважна до читачів, часто сама розносила книги по домівках; не забувала і про тих, хто працював на фермі чи в бригаді, носила книжки їм на роботу. В роботі бібліотеки був ідеальний порядок. До сих пір збереглися аналізи попиту користувачів, написані її рукою.  Олександра Петрівна була людиною активною, творчою, гарно співала, брала участь у виступах місцевого ансамблю «Калинонька», членом агітбригади їздила на лани з концертами і книгами для людей.

Відомі кількісні показники роботи бібліотеки на той час:  

 -          читачів: 1971–1974 р.р. – в середньому 600, 1975– 800 читачів, 1976–1985 р.р. – 750;          

 -         книговидача: 1971-1974 р.р. – в середньому 12500, 1975-1976 р.р. – 16600, 1977 р. – 11107,  1978 – 1985 р.р. – 16600.

Фонд бібліотеки в ці роки поступово зростав від 6 тис. примірників в 1971 році до 13тис. примірників в 1985 році.

Баліцька Валентина Володимирівна почала працювати в бібліотеці після виходу на пенсію Олександри Петрівни з 1989 року. За фахом – бібліотекар. Майже вісім років віддала Дмитрівській бібліотеці.

В 1997 році Дмитрівську сільську бібліотеку очолила Герасіка Надія Іванівна.

4 рази бібліотеку було пограбовано. Для збереження фонду бібліотеку перемістили з приміщення клубу, який на той час був у руйнівному стані, до кантори ТОВ «Мрія» у маленьку кімнатку 17 м2.  Кімната настільки щільно була заставлена стелажами з книгами, що ніяк було розвернутися, та читачі все одно відвідували бібліотеку.

В лютому 2003 році завідуючою Дмитрівської бібліотеки стала Котовицька Алла В’ячеславівна. У 2005 році бібліотека отримала нове приміщення – трьохкімнатну квартиру, де вона  і знаходиться по сьогоднішній день.

 

 

Сучасність бібліотеки

Бібліотека сьогодні – це трикімнатна квартира загальною площею 61,2 м2.

Фонд бібліотеки налічує 14000 примірників. Бібліотека обслуговує 500 користувачів, вони відвідують бібліотеку близько 4500 разів на рік.

Діяльність бібліотеки спрямована на оперативне задоволення потреб громадян в інформації, освіті і самоосвіті, культурному проведені дозвілля.

В бібліотеці створена інформаційна зона «Знання і повага  прав людини – шлях до взаєморозуміння», ведуться тематичні папки: «Рішення сільської ради», «Правові новини».

На допомогу освіті і самоосвіті створена постійнодіюча книжкова-виставка-огляд «Прочитай у вільний час».

На допомогу профорієнтації молоді оформлена постійнодіюча книжкова виставка «Вибір професії – вибір долі».

Значна увага приділяється краєзнавчій роботі. Оформлений краєзнавчій куточок «Мій рідний край – частинка України». Збирається матеріал в тематичні папки: «Історія села», «Екологія краю», «Відомі земляки», «Творчо-обдаровані люди села».

В бібліотеці оформлюються книжкові виставки, проводяться масові заходи до державних свят, історичних дат і подій, пам’ятних днів, ювілеїв письменників і поетів, як то: «Співаєм славу тій події і тепер» літературна година до Дня Соборності, «Конституція України – фундамент, стабільність і процвітання суспільства» книжкова виставка до Дня Конституції, «Герб – державний символ України» пізнавальна година, «Чути волю дніпрову в козацьких піснях»  книжкова виставка до Дня Козацтва, «Великдень – найбільше свято на землі» екскурс в історію народознавчих свят, «Дивосвіт рідної природи» книжкова виставка до Дня Довкілля, «Чорнобиль: погляд крізь роки» година спілкування до дня Чорнобильської трагедії,  «Гремить набатом 45-й рік» година пам’яті до Дня Перемоги, «Бережи здоров’я змолоду» година спілкування до Дня боротьби з палінням, «Моя душа до тебе лине» літературна година до Дня рідної мови, «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській» літературна година до дня народження Т.Г.Шевченка та інші.

Велика увага приділялася відзначенню 80-річчя  утворення Дніпропетровської області. В бібліотеці було оформлено книжкову виставку «Дніпропетровщина: вчора, сьогодні, завтра», проведено: пізнавальну годину «Вони прославили Дніпропетровщину», конкурс малюнків «Дніпропетровщина майбутнього».

Щороку бібліотека приймає участь у Всеукраїнському конкурсі «Кращий читач».

Щороку численними заходами  відзначається День бібліотек. Протягом тижня проводяться екскурсії по бібліотеці, акції «Стань читачем бібліотеки сьогодні!», проводяться заходи з популяризації бібліотечної професії, оформлюються книжкові виставки нових надходжень.

В 2012 році Дмитрівська бібліотека приєдналася до проведення громадських обговорень «Бібліотека нашої громади: сучасне і майбутнє».

З метою виявлення громадської думки  про роботу бібліотеки було проведені вуличні опитування «Чи потрібна бібліотека громаді?», анкетування «Бібліотека очима користувачів». Всього бібліотекою було опитано 157 осіб, це  9% населення мікрорайону, що обслуговує бібліотека. Всі вони вважають, що бібліотека потрібна громаді, знають перелік послуг, що надає бібліотека і виказали свої побажання для покращення діяльності бібліотеки: оновити технічне обладнання бібліотек, покращити комплектування фонду, збільшити кількість назв періодичних видань.

В 2013 році бібліотека приєдналася до проведення регіональної компанії «Дніпропетровщина читає Олеся Гончара».

Вуличними опитуваннями «Хто є Олесь Гончар?» та анкетуванням «Олесь Гончар у вашому житті»  бібліотекар виявила рівень знання населення про життя і творчисть Олеся Гончара. Люди старшого віку були всі  знайомі з ім’ям відомого українського письменника і читали його твори, юнацтво і діти в більшості виказували припущення що це актор або людина шоу-бізнесу. Щоб наповнити їх знаннями про відомого земляка, бібліотекарем був проведений огляд літератури «Великий зодчий українського кінематографу», де були представлені твори О.Гончара, що лягли в основу кінофільмів.

В ході компанії вдалося привернути увагу до творчості Олеся Гончара, сформувати читацький попит на українську класичну літературу, викликати  почуття гордості за видатних людей свого краю.

З листопада 2013 року в бібліотеці  нова завідуюча – Боса Марія Василівна.
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека