Магдалинівський район


 
Мар'ївська бібліотека-філіал  

 

Історія бібліотеки


Бібліотека була організована в 1951 році. Бандура В.П. одержала призначення на посаду завідуючої с/б з 1952 року, де і пропрацювала до виходу на пенсію,тобто 38 років.


Коли приступила до роботи, книжковий фонд був 153 екземпляри, бібліотека була розміщена в одній невеличкій кімнаті .

Згодом бібліотеці був переданий окремий будинок, де було обладнано абонемент, кімнату юного читача, читальний зал.


Пізніше колгосп побудував окремий будинок для бібліотеки. В 60-ті роки був побудований будинок культури, де було виділені кімнати для бібліотеки. В старому будинку було розміщено церкву. Нове приміщення було прекрасне, в ньому було обладнано теж абонемент, кімнату юного читача, книгосховище.


Бібліотека систематично поповнювалась новими надходженнями, колгосп теж виділяв значні кошти на придбання книг інвентаря - було закуплено столи, стільці, виготовлено стелажі. Регулярно сама відбирала книги в Дніпропетровському бібколекторі. Але книги тоді надходили не оброблені згідно норм ББК, доводилося на місці шифрувати літературу, ліпити карманчики, оформляти книжкові формуляри, каталожні карточки. Поступово створювали алфавітний та систематичні каталоги, картотеки.


В цій роботі велику допомогу надавали бібліотечна рада та актив бібліотеки. Зростав книжковий фонд, число книговидачі, кількість читачів.


Для кращого охоплення населення було складено картотеку учнів, проводилися подвірні обходи, запроваджувалося книгоношення, обслуговували престарілих людей вдома.


Появилися читацькі династії, наприклад, сім*ї Китриш П.С., Полуциган М.А., Прудиусів і т.д.,читали батьки, діти, згодом онуки, також обслуговували сусідів і знайомих.


Для кращої пропаганди книг проводилися цикли заходів, наприклад, обладнані були книжкові виставки, тематичні полички, проводилися огляди та перегляди літератури, літературні вечори та читацькі конференції.


В 60-х роках село було радіофіковане, працював місцевий радіовузол, випускали радіогазету, проводили регулярно бесіди про нові надходження книг про роботу бібліотеки.


Для наближення книги до читачів на всіх виробничих ділянках були створені галузеві пересувки виробничої літератури, наприклад, галузеві пересувки були в тракторній бригаді та на фермі сіл Мар'ївка та Богданівна, також були оформлені бібліотечні плакати, списки рекомендованої літератури. На період весняно-літніх робіт часто приїжджали студенти, жителі інших областей, їх теж забезпечували книгами.


Бібліотека завжди широко пропагувала рішення уряду, досягнення в житті країни та колгоспу.

Широко проводилась пропаганда патріотичної літератури.


Разом з будинком культури, активом колгоспу проводилися вечори -зустрічі воїнів всіх поколінь: «Ніхто не забутий, ніщо не забуте». Там учасники війни ділилися спогадами, давали наказ майбутнім воїнам берегти традиції батьків. Були урочисті проводи в Армію.


У травні 2013 року на базі бібліотеки відбулася районна виїзна творча лабораторія «Робота бібліотек по дослідженню та збереженню духовної спадщини Магдалинівщини – складової культурного життя громади».

В рамках роботи творчої лабораторії бібліотекарі відвідали Мар’ївський Свято-Йосипівський жіночий монастир, де з екскурсією та історією створення монастиря їх ознайомила матінка Анастасія, ігуменья . Із своїми історичними дослідженнями виступили В.О.Бут, Личківська б-ф, К.Г.Курочка, Ковпаківська б-ф, Л.В.Куль, Мар’ївська б-ф, Г.М.Ковіка, Котовська б-ф, Т.М.Хоменко, Поливанівська б-ф.
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека