Кривий Ріг


 
Бібліотека-філіал №25 КЗК "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради 

 
Історія бібліотеки

Книги з’явились з початком людської цивілізації. В сучасному світі відомо, що перші бібліотеки стали відомі ще в давні часи й були символами обізнаності та знання. Книги відкрили перед людством неосяжний світ знань про всесвіт, життя на землі в різні часом та епохи. Їм були зобов’язані величними відкриттями в галузях людських знань та природи. Вони є своєрідним безсмертям справ та звернень людства, зібранням мудрості усіх часів та народів. Яким же могутнім благом і багатством володіють люди, наскільки вони духовно збагачуються, відвідуючи бібліотеки і не мислячи свого життя без книги.

            В неосяжній світ знань бібліотеки-філіалу № 25 кожного дня входить велика кількість людей, щоб пізнати нове, збагатити себе знаннями: це і студенти, школярі, інженери, вчителі, робітники та пенсіонери.

            Перший раз поріг бібліотеки переступили 30 грудня 1970 року.

            З самого початку бібліотека стала осередком культури мешканців району. З того часу і до тепер головним і найважливішим надбанням бібліотеки є її користувач, а девізом роботи стали віршові рядки:

«Не оминайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки.
Нема прекрасніших доріг,
Ніж цей вселюдський храм науки»

            Кожного року бібліотеку відвідує більш як 2250 користувачів, до їх послуг книжковий фонд: 17720 примірників, який сприяє збагаченню духовного та інтелектуального світогляду користувачів з різних галузей знань: історія, економіка, політика, психологія, естетика, мистецтво… Є великий вибір художньої літератури: класичної і сучасної.

            Бібліотека має 2 відділи: читальний зал та абонемент, які оформлені в стилі української національно-народної символіки. Професійно підібрані яскраві матеріали книжкових виставок, тематичних поличок.

Головними напрямками в соціокультурній роботі бібліотеки слід відмітити:

-          відродження національної культури,
-          краєзнавство,
-          громадянське виховання,
-          популяризація науково-природничої та технічної літератури,
-          духовне відродження,
-          морально-естетичне та етичне виховання.

            Для більш повного задоволення читацьких потреб в бібліотеці створено більше 50 тематичних папок-досьє з різних актуальних тем та краєзнавства.

            За допомогою книги можна помандрувати по інших країнах, чи навіть планетах, пережити разом з героєм безліч пригод, порадіти чи посумувати з ним. А ще у  бібліотеці можна просто поспілкуватись, поділитися думками, доторкнутися до чистого джерела книжкової мудрості, щоб світ знову засяяв барвами, а душа сповнилася світлом і благодаттю.
 


Сучасність бібліотеки

На сьогодні бібліотека обслуговує 2262 користувача. Загальна кількість відвідувань – 11224, документовидача – 42528 примірників з різних галузей знань.

Бібліотека є місцем зустрічі з користувачами, місце індивідуальної та колективної творчості. Бібліотечні працівники надають допомогу в організації досугу, а також сприяють відродженню національної культури, популяризації краєзнавчої, економічної, технічної літератури, співпрацюють з загальноосвітніми школами № 27, 38, 37, 42, 45, 55, 61, професійно-будівельним ліцеєм, навчально-виробничим центром, музичною школою № 10.

13 січня 2014 року у читальному залі бібліотеки відбулося свято: новорічні розваги «Колядуйте та щедруйте у сопілку дужче дуйте». Вихованці гуртка «Етнографи-краєзнавці позашкільного навчального закладу Центру туризму краєзнавства та екскурсій учнівської молоді «Меридіан» завітали привітати колектив бібліотеки та її користувачів із святом Маланки та Василя. Переодягнені у народне вбрання колядники завітали з вертепом: розіграли веселе дійство з колядками, щедрівками, піснями та жартами. Так у народознавчих традиціях поєдналися пісня та книга.

Велика увага приділяється рекламно-іміджевій діяльності. Працівники бібліотеки виступають на радіо «Рудана».

20 березня 2014 року у бібліотеці-філіалі №25 відбулася зустріч «Я книзі й слову не зраджував зроду». На зустріч був запрошений поет літературного об'єднання «Лотос» Ликов Анатолій Никифорович. Зустріч пройшла в невимушеній, дружній атмосфері. Звучали вірші Ликова А.Н. українською та російською мовами про Велику Вітчизняну війну, про Кривий Ріг, про кохання. Автор дотепно й цікаво давав відповіді на багаточислені запитання користувачів. Він розповів про свою службу в Казахстані, про працю на Північному ГЗК, про своє рідне село на Кіровоградщині, про природу степової України. Любов до рідної землі, до свого народу - окраса його поезії!

14 квітня 2014 року бібліотечними працівниками було проведено вікторину "Шлях до зірок", присвячену Дню авіації і космонавтики. На заході присутніх познайомилися з історією ери польотів людини, виникнення космонавтики та першими космонавтами. "Хто була перша людина, що підкорила зоряне небо?", "Хто перший вийшов у відкритий космос?", "Як називалися автоматичні міжпланетні станції, які досліджували Венеру та комету Галлея?" - на такі та інші питання давали відповіді юні користувачі.

24 квітня у читальному залі бібліотеки-філіалу №25 було проведено диптих "Серцем на сліпий атом". Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Працівник бібліотеки розповіла присутнім про Чорнобильську катастрофу, розкрила її суть та наслідки, застерігла про небезпеку, яку несе радіація. До заходу було оформлено експозицію літератури "Чорна трагедія на кольоровій землі", де були представлені книги українських письменників на Чорнобильську тематику.
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека