Кривий Ріг


 
Бібліотека-філіал №15 КЗК "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради 

 

Історія бібліотеки

Бібліотека-філіал № 15 вперше запрацювала в невеликому приміщенні по вулиці Малоархангельській, а згодом змінила адресу і розпочала свою роботу у приміщенні  по вулиці Старих Більшовиків, 60, де працювала до 1999 року.  Ставши культурним «світлофором» селища Суворове, бібліотека обслуговувала користувачів різних вікових категорій. Першим бібліотекарем була Дробаха Ганна Василівна, яка дуже довгий час працювала одна і у бібліотеці діяв тільки абенемент.

            3 вересня 1999 року бібліотека оселилась у притулку «Пролісок» (вулиця Кириленка, 31). У зв'язку з стрімким збільшенням користувачів, особливо підліткового та юнацького віку, до штату бібліотеки було введено ще одного бібліотечного працівника.  

            У 2004 році штат бібліотеки збільшився до трьох чоловік, бібліотеку очолила Осика Валентина Іванівна, яка керує роботою і по сьогоднішній час. Запрацювали обидва структурні підрозділи: абонемент та читальний зал. Збільшився книжковий фонд, сьогодні він налічує 6291 примірник. Завдяки постійній роботі по рекламно-іміджевій діяльності, проведенню цікавих масових заходів та висвітленню їх ТРК «Руданою», інтерес до бібліотеки зростав і кількість користувачів  щороку збільшувалася.  Станом на сьогоднішній день три бібліотечних працівника обслуговують понад 2250 користувачів різних вікових категорій. Бібліотека забезпечує доступ користувачам до всіх наявних джерел інформації, надає можливість задовольняти освітні та культурні потреби в отриманні інформації.

            Вся робота проводиться в координації з міською радою ветеранів. Окрім яскравих масових заходів з патріотичного виховання за участю ветеранів війни та учасників бойових дій, бібліотекарі відвідують своїх користувачів поважного віку вдома: проводять індивідуальні бесіди, розповідають цікаві новини міста, вітають з різними святами, тим  самим  культурно збагачують їхнє життя.

            У 2014 році на базі бібліотеки-філіалу №15 було проведено показовий майстер-клас “Афган — чужа війна: український рахунок” для усіх бібліотечних працівників міста за участю органів влади, учасників бойових дій на території інших держав та студентів вищих навчальних закладів. Завершення майстер-класу відбулося в оновленому парку “Ювілейний” з відвідуванням храму “Взыскания погибших» та музею воїнам-інтернаціоналістам. Професіоналізм бібліотечних працівників щодо організації і проведення заходу, їх творчий підхід та багаторічна співпраця з громадськими організаціями ще раз підтвердили велике значення бібліотеки у вихованні підростаючого покоління.

            Неодноразово працівники бібліотеки за вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи були нагороджені Грамотами виконкому Довгинцівської районної в місті ради та цінними подарунками, а завідувач бібліотеки Осика В.І. нагороджена Грамотами Міськвиконкому та Облдержадміністрації.




Сучасність бібліотеки

Протягом року у бібліотеці обслуговуються 2262 користувача різних вікових категорій. Загальна кількість відвідувань – 10264, документовидача – 43162 примірника з різних галузей знань.

Започаткований у минулому році працівниками бібліотеки рух буккросингу набуває все більшої популярності в місті. Його сутність полягає в обміні книгами між читачами. Задля цього в окремому невеличкому приміщенні бібліотеки виставлено книжковий міні-стелаж, на якому стоять книги для буккросингу. Кожен з відвідувачів бібліотеки може взяти на стелажі вподобану книгу, лишити її собі, подарувати друзям або повернути назад, а на знак подяки додати ще й якусь свою. Таким чином, обмін книгами дозволяє постійно поповнювати стелаж новими книжковими виданнями. Відколи у бібліотеці запроваджений такий книжковий обмін (з грудня 2013 року по березень 2014 року), відвідувачами було взято 120 книг, а додано 57. У такий спосіб популяризується любов до книги та прищеплюється культура читання.

         На досягнутому бібліотекарі не зупиняться, бо впевнені, що дана робота цікава, незвична і дуже необхідна. Адже сучасні форми роботи сприяють залученню нових користувачів до бібліотеки та популяризують книгу.

         Працівники бібліотеки велику увагу приділяють морально-естетичному вихованню молодого покоління.

З метою ознайомлення користувачів з місцевими криворізькими поетами та розширення знань відвідувачів бібліотеки з краєзнавства у бібліотеці 23 березня було проведено поетичний бенефіс «Душа моя рвалась из плена грез», на який був запрошений поет–аматор Пантело Євген Олегович,  твори якого неодноразово були надруковані у журналі «Саксагань». На зустрічі лунали  лірично–ніжні поезії та прозові твори філософського спрямування. Торкаючись найпотаємніших струн душі, вірші криворізького поета пробуджували у присутніх світлі почуття радості, примушували замислитись над людськими цінностями та надихали читачів бібліотеки на бажання прочитати свої вірші та уривки з поеми Т.Г. Шевченка «Гайдамаки». Кожен с присутніх на бенефісі знайшов для себе щось своє, адже тематика творів Є. Пантело була різнопланова: від військово-патріотичних до ліричних: про родину, жінку, матір. На заході були присутні не лише старші користувачі бібліотеки, а й молоде покоління – студенти вузів, школяри  КЗШ № 90. Українськими народними піснями та дотепними гуморесками розважав гостей гурт «Рідна пісня», якому акомпанував баяніст Білоненко Олександр Олегович – автор, композитор виконавиць музичних творів. Присутні з задоволенням  спілкувались з поетом Є. Пантело та композитором виконавцем О. Білоненко. Свято у тісному колі об’єднало  старше і молодше покоління.

13 квітня 2014 року у бібліотеці-філіалі № 15 працівниками було проведено дайджест «Космос – дорога без кінця». 

Працівники бібліотеки-філіалу №15 успішно проводять нові форми роботи «Виїзний читальний зал» та «Книга на винос», пропонуючи мешканцям мікрорайону «Дружба» художню літературу на різні смаки. З підбіркою газет та журналів, а також книг по довкіллю, здоровому способу життя, літературою з краєзнавства та художніми творами бібліотекарі вирушають до розташованих в мікрорайоні «Дружба» закладів торгівлі, аптек, поштового відділення, на дитячі майданчики з метою рекламування періодики і новинок художньої літератури, що є в бібліотеці та з метою залучення нових користувачів. Не завжди люди, що працюють в цих закладах та установах, можуть відвідувати бібліотеку, а читати дуже люблять, особливо журнали «Караван», «Лиза», «Отдохни», газети «Домашняя», «Бульвар», «7я». Тож бібліотекарі за допомогою таких форм роботи задовольняють потреби даної категорії користувачів за місцем їх роботи, або відпочинку Дуже користуються попитом періодичні видання й у місцях скупчення людей біля магазина АТБ. На дитячих майданчиках де мами, гуляючи з дітьми, мають змогу почитати газети, журнали, брошури про виховання дітей. У такий спосіб бібліотечні працівники популяризують книгу та прищеплюють любов до читання мешканцям мікрорайону «Дружба». Ці форми роботи бібліотекарів незвичні, але потрібні.
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека