Кривий Ріг


 
Бібліотека-філіал №11 КЗК "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради 

 

Історія бібліотеки

Впродовж століть накопичувалися пам’ятки людської думки. Не випадково головною рисою бібліотеки і книги мудрець Борхес вважав їхню безмежність і вічність. Бібліотеки будуть існувати вічно і 50 років для бібліотеки – це лише свято зрілості.

            Понад 55 років тому 18 жовтня 1958 року відчинила свої двері районна масова бібліотека № 4 Дзержинського району м.Кривого Рогу. Її фонд становив 3 949 примірників.

            1965 рік… в новому, на той час мікрорайоні на проспекті Гагаріна будувалися житлові будинки. Перший поверх будівлі було віддано під бібліотеку. За ініціативи завідуючої Єгорової Фантіни Петрівни бібліотеці надано нове приміщення.

            1967 рік… слід згадати прекрасного фахівця, закоханого у свою справу Нечипоренко Євдокію Петрівну. 18 років вона була справжнім рицарем книги, вірою і правдою служила їй все життя.

            1969 рік… бібліотеку перейменовано в Міську бібліотеку № 11 Криворізького міського відділу культури.

            1975 рік… створено район в місті – Саксаганський. Міська бібліотека № 11 стала підпорядкована Саксаганському району.

            1980 рік… організовано Централізовану бібліотечну систему для дорослих. Бібліотека отримала назву «Бібліотека-філіал № 11».

            1986 рік… молодий спеціаліст Когляк (Олефір) Алла Миколаївна отримала розподілення до Криворізької ЦБС і працює на посаді завідувача по теперішній час.

            1999 рік… з’єднання бібліотеки-філіалу № 11 з фондом профспілкової бібліотеки РУ ім. Дзержинського. Бібліотека отримує окреме двоповерхове приміщення з просторим читальним залом.

            Праця бібліотекаря, як теплий вогник ніколи не згасне, бо в неї фахівець вкладає все своє терпіння, свою душу, серце. Свою душу бібліотекарі вкладають і до наочної популяризації книги, а зокрема – до книжкових виставок.

            2003 рік… внутрішньосистемний огляд-конкурс на оформлення кращої книжкової виставки до 70-річчя Голодомору на Україні. Серед бібліотек закладу колектив бібліотеки зайняв перше місце.

            2008 рік… внутрішньосистемний огляд-конкурс на оформлення кращої книжкової виставки з питань науково-природничої тематики. Серед бібліотек закладу колектив бібліотеки зайняв І місце.

            2010 рік… внутрішньосистемний огляд-конкурс на оформлення кращої книжкової виставки до 65-річчя Великої Перемоги. Серед бібліотек Саксаганського району колектив бібліотеки зайняв перше місце.

            У наш час змін і модернізації до бібліотеки йде новий користувач із новими запитами, потребами, цілями. У користувачів з’явилася можливість отримувати необхідну інформацію не тільки за допомогою книжкового фонду, а й за допомогою всесвітньої мережі Інтернет.

            26 січня 2008 року за підтримки народного депутата України О.Ю. Вілкула відкрито електронну бібліотеку.

            2008 рік… з метою створення належних умов для набуття малозабезпеченими обсягу правових знань та навичок у їх застосуванні, надання безоплатних консультацій, особам, які потребують соціального захисту, відкрито громадську приймальню.

            Наша бібліотека входить до складу кращих бібліотек міста. До бібліотеки йдуть із своїми болями і радощами, черпають сили для підкріплення нових висот, бо тут заглядають у минуле, живуть у сьогоденні і прокладають місток у майбутнє. Фонд бібліотеки становить 63000 примірників,  якими користуються понад 4,5 тисячі користувачів.

            В 2014 році планується відкриття «Русского Центра». Відкриття Центру дасть змогу  популяризувати російську мову та літературу, інформувати користувачів бібліотеки про сучасне життя та історію Російської Федерації.

             Сьогодні в бібліотеці працюють шість досвідчених професіоналів своєї справи. Завітайте в бібліотеку - філіал № 11 і ви отримаєте задоволення від спілкування.





Сучасність бібліотеки

Протягом року у бібліотеці обслуговуються 4534 користувача різних вікових категорій. Загальна кількість відвідувань – 24378, документовидача – 8482 примірника з різних галузей знань.

Бібліотека координує свою роботу з педагогічними колективами спеціалізованих шкіл  № 4, 7, 70, 107, 103, ліцею № 95, ліцею цивільного захисту, педагогічного університету.

Впровадження інформаційно-комп’ютерних технологій у діяльність бібліотек дозволяє бібліотекарям створювати власні інформаційні продукти, які допомагають користувачам орієнтуватися в інформаційно-освітньому просторі та оперативно знаходити потрібну інформацію.

Працівники бібліотеки створили власну веб-сторінку в соціальній мережі Вконтакте. Це своєрідна візитна картка, яка розповідає користувачам та колегам про діяльність і життя бібліотеки. На сторінці оперативно поновлюється актуальна інформація, бібліотечні новини, проводяться опитування та викладаються в електронному вигляді нові книжкові надходження.

При проведенні масових заходів бібліотечні працівники активно використовують власні інформаційні продукти. Так, з нагоди 70-річчя визволення Кривого Рогу було проведено диліжанс «На полі солдатської честі». Захід сприяв кращому усвідомленню історії рідного краю а використання медіа технологій під час перегляду документальних відеоматеріалів посилило емоційний вплив на користувачів, допомогло віртуально відтворити картини воєнних років.

Також з нагоди святкування 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка працівники бібліотеки прийняли участь в обласному конкурсі буктрейлерів «Тарас Шевченко в кадрі».

З метою зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин, вільного доступу до літератури російських класиків та сучасних письменників 11 лютого 2014 року на базі бібліотеки-філіалу № 11 КЗК «Міська бібліотека для дорослих» урочисто було відкрито «Русский центр». Головною метою роботи Центру стало популяризація російської літератури та мистецтва, інформування користувачів бібліотеки про сучасне та минуле Росії, вивчення традицій та обрядів, забезпечення інформацією студентів та учнів з питань культурної  та літературної спадщини російського народу, надання доступу до електронних каталогів бібліотек Росії через мережу Інтернет.

20 березня 2014 року на базі бібліотеки-філіалу № 11 відбувся міський семінар-практикум для бібліотекарів шкільних бібліотек "Використання інноваційних форм і методів роботи у вихованні патріотичних почуттів у користувачів шкільних бібліотек". Завідувач бібліотеки  Когляк Алла Миколаївна презентувала виставку друкованої продукції, створену працівниками бібліотеки та ознайомила присутніх з відеопрезентацією "Сучасні можливості та форми співпраці з закладами освіти міста". Присутні на заході бібліотекарів шкільних бібліотек мали можливість продемонстувати свої досягнення у використанні інноваційних форм і методів роботи.

3 квітня 2014 року в читальному залі бібліотеки-філіалу №11 відбулася медіа-презентація "Традиции и обычаи русского народа". За допомогою мультимедійних технологій бібліотекарі розширили уявлення користувачів про культуру російського народу, підвищили інтерес до історії та народної творчості братів-слов'ян. Креативна форма заходу зацікавила користувачів та спонукала їх до більш глибокого пізнання традицій та звичаїв російського народу.

11 квітня 2014 року працівниками бібліотеки №11 було проведено творчий портрет "Справжній професіонал. Хто він?". На захід було запрошено спеціаліста із Центру зайнятості населення. Його метою було надання учням уявлення про різноманітність нових професій, формування поваги до праці людини, розвиток уваги, пам'яті, сприяння розвитку їх пізнавальної активності, творчих здібностей, виховання доброзичливого ставлення до інших. Перед юними користувачами було поставлено ряд запитань для обрання ними в майбутньому тієї чи іншої професії. Бібліотекарі познайомили юнацтво із новими професіями на ринку праці: креативний директор, логістик, ландшафтний дизайнер, промоутер, груммер, менеджер, HR-фахівець та ін. та надали інформацію, де навчаються цим професіям.
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека