Кривий Ріг


 
Бібліотека-філіал №9 КЗК "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради 

 
Історія бібліотеки

Бібліотеку-філіал № 9 засновано у 1956 році. Займає площу 153,4м2. За структурою поділяється на два підрозділи: абонемент та читальний зал на 30 посадкових місць. В бібліотеці працює два бібліотечних працівника: провідний бібліотекар Ригайло С.Г. з 1991 року та Мільчук Т.М. – бібліотекар І категорії 11 розряду з 2008 року.

            Свою роботу співробітники бібліотеки координують з педколективами прилеглих учбових закладів району: КЗШ № 67, 73, 82, 92, 115, КЗШ № 9, ПККПУ, районним відділом з питань культури,  районною радою ветеранів, Інгулецьким територіальним центром соціального обслуговування № 1.

            Бібліотека обслуговує всі категорії користувачів, але найбільше користувачів – учнівська молодь. Як храм науки бібліотека виконує одну з своїх благородних місій – сприяє вихованню гармонійної, морально доскональної особистості. Саме для молоді протягом року проводяться бесіди з культури читання, різноманітні опитування, анкетування, тестування. Ефективними формами масової роботи, до якої залучаються учні, є естетично оформлені книжкові виставки, тематичні полиці, огляди літератури, бесіди, інформаційні хвилини тощо.  І все це в атмосфері творчості, затишку, доброзичливості.

            В цілях реклами бібліотеки кожного року в приміщенні ПККТУ для студентської молоді бібліотечні працівники проводять огляди літератури «Бібліотека пропонує Вам», «До нас завітали нові книги».

            Традиційно кожного місяця працівники бібліотеки відвідують Інгулецький територіальний центр соціального обслуговування з метою надання інформації людям похилого віку про святкові дати і значні події в житті нашої країни. З повагою до людей похилого віку є традицією запрошувати на масові заходи членів ради ветеранів та учасників війни, які є користувачами нашої бібліотеки.

            Кожного року бібліотека бере участь у заходах закладу з підвищення кваліфікації бібліотечних працівників, у внутрішньосистемних дослідженнях та конкурсах.

            У сьогоденні для бібліотеки важлива проблема молоді: бездуховність, безробіття, відсутність змістовного дозвілля  негативно впливають на молодь. Тому бібліотека приділяє увагу роботі з молоддю, популяризації літератури, спрямованої на здоровий спосіб життя і профорієнтацію молоді, літератури з історії, духовності, культури українського народу і рідного краю. І тому бібліотечні працівники продовжують пошук нових методів та технологій у використанні інформаційних ресурсів.



Сучасність бібліотеки

Протягом року у бібліотеці обслуговуються 1517 користувачів різних вікових категорій. Загальна кількість відвідувань – 7408, документовидача – 29160  примірників з різних галузей знань.

Свою роботу співробітники бібліотеки координують з педколективами прилеглих учбових закладів району: КЗШ № 67, 73, 82, 92, 115, КЗШ № 9, ПККПУ, районним відділом з питань культури,  районною радою ветеранів, Інгулецьким територіальним центром соціального обслуговування № 1.

         Бібліотека обслуговує різні категорії користувачів. Але найбільша кількість – це учнівська молодь. Головною метою в роботі бібліотеки є виховання підростаючого покоління щирим, чуйним, здатним любити добро і красу. Опанування новітніх технологій для більш ефективної організації культурного дозвілля, задоволення творчих, інтелектуальних запитів, підтримка повсякденної професійної діяльності, надання допомоги в отриманні освіти. Також бібліотека служить місцем зустрічей, роздумів, індивідуальній творчості.

         Як центр духовності нації бібліотека сприяє вихованню гармонійної, морально досконалої особистості, впроваджує у суспільну свідомість кращих загально-людських цінностей. Так, у лютому 2014 року до 82-річниці заснування Дніпропетровської області у бібліотеці було проведено годину історичної пам’яті «Пам’ять років незабутніх». Інформаційний стенд  та викладка літератури «Дніпропетровщина – регіон лідер» були суттєвим доповненням розповіді про історичне минуле та сьогодення нашого регіону. У ході заходу лунали вірші криворізьких поетів про рідний край.      

3 січня 2014 року працівниками бібліотеки-філіалу №9 було проведено годину цікавих повідомлень «В кожен дім заходить Новий Рік». Для будь-якого народу Новий рік - це час, коли, озираючись на прожиті 365 днів, люди оцінюють своє життя, будують плани на майбутнє.  

20 лютого 2014 року працівниками бібліотеки було проведено поетичну зустріч «Загинув за тебе, за мене, за всю Україну». Бій під Крутами – бій, що відбувся на залізничній станції Крути 29 січня 1918 року.   Незважаючи на те, що бій під Крутами не мав визначального воєнного значення, для українського народу він став символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України

6 травня 2014 року в Територіальному центрі №1 Інгулецького району з нагоди Дня Перемоги працівниками бібліотеки-філіалу №9 було проведено поетичну зустріч "Живи і пам'ятай". У святковій і хвилюючій атмосфері запрошені на захід учасники війни Інгулецької Ради ветеранів отримали переповнені любов'ю, ніжністю та вдячністю поздоровлення зі Святом Перемоги! День Перемоги — це свято, яке змушує всіх згадувати минуле. Це одне з головних свят в історії нашого народу, наша слава і гордість.  
          
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека