Кривий Ріг


 
Бібліотека-філіал №6 КЗК "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради 

 
Історія бібліотеки

Бібліотека-філіал № 6 знаходиться у робітничому селищі Веселі Терни, яке лежить на березі річки Саксагань. Так розпорядилася історія, що Веселі Терни увійшли в історію боротьби українського козацтва за незалежність України.

            Легенда говорить, що назвав так місце майбутнього поселення, ще Богдан Хмельницький, весело святкуючи свою перемогу над шляхтою під Жовтими Водами. Це сталося 250 років тому.

            Бібліотеку, за рішенням міськвиконкому було відкрито у 1954 році. Під бібліотеку виділили старий будинок, який побудував ще пан Харін.

            Завідуюча бібліотекою, на той час, Волошина Рада Максимівна, зуміла довести, що будинок уже не придатний для бібліотеки. І у 1975 році, було збудовано нову двохповерхову будівлю, за спеціальним проектом бібліотечного будівництва, зі світлим  просторим читальним залом та абонементом.

            На сьогоднішній день фонд бібліотеки складає – 35 912 екземплярів друкованої продукції, із них:
            книжок – 28 606 екземплярів;
            періодичних видань та брошур – 7 088.

Бібліотечний колектив за рік:
обслуговує – 2 250 користувачів;
видача літератури становить – 42 000 екземплярів;
відвідують бібліотеку – 12 000 користувачів.

            Працює в бібліотеці три бібліотечних працівника. Вже багато років очолює бібліотеку Яковлєва Любов Іванівна.

В 1976 році у Веселих Тернах було збудовано великий комплекс «Бойової Слави» в який увійшов  музей. Зараз це філіал Криворізького історико-краєзнавчого музею. З того часу бібліотека тісно співпрацює з даним закладом культури.

            На базі музею та бібліотеки створено воєнно-патріотичний центр Тернівського району.

            Працівники бібліотеки та музею проводять уроки мужності, зустрічі-поколінь з ветеранами, учасниками та дітьми Великої Вітчизняної війни до: Дня визволення Кривого Рогу від фашистських загарбників, Дня Перемоги, до Дня скорботи та вшанування жертв війни в Україні, до Дня партизанської слави, до Дня визволення Україні та багато інших.

            Проводять зустрічі поколінь з воїнами інтернаціоналістами, з ліквідаторами чорнобильської аварії. На зустрічі запрошуються учні КЗШ № 40, 78, 55, 105, учні гімназій, технікумів, ветерани праці, мешканці селища, митці слова і пензля. Всі заходи проходять на високому рівні.

            У бібліотеці-філіалі № 6 виділено книжковий фонд для дітей, тому обслуговуються і діти від дошкільного віку до 14 років.

            Тож, бібліотека залишається інформаційним центром, центром духовного становлення особистості, який акумулює і забезпечує загальнодоступність до вершин світової культури, науки і якщо ви захочете до цього всього доторкнутися душею і розумом, будь ласка завітайте до нас.




Сучасність бібліотеки

          У 2013 році послугами бібліотеки скористалися 2391 користувачів різних вікових категорій, які відвідали бібліотеку 14063 рази й отримали 50140 примірників.

Тісно співпрацюють бібліотекарі з педагогічними колективами загальноосвітньої школи № 40, Тернівською філією Криворізького історико-краєзнавчого музею, Тернівським територіальним центром соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких громадян.

         Тісний зв’язок з усіма ланками місцевої влади і самоврядування – одне із головних напрямків роботи. Разом з керівництвом органів самоврядування мікрорайону проводяться масові заходи для користувачів різних вікових категорій. На базі читального залу бібліотеки-філіалу № 6 проводяться зустрічі мешканців селища з представниками пенсійного фонду та соціального захисту населення.

         Окрім цього велику увагу працівники приділяють роботі з дітьми. Співпрацюючи з Християнською Недільною школою, бібліотекарі намагаються привити почуття доброти і милосердя, любов до рідного краю та оточуючого середовища. Так 4 січня 2014 року працівниками бібліотеки разом з Недільною школою церкви Св. Михайла було проведено різдвяне свято «Новорічно-різдвяний час зі святами прийшов до нас». Учні Недільної школи показали постановку «Різдво» та виконали музичні номери.

         Бібліотека залишається інформаційним центром, центром духовного становлення особистості, який акумулює і забезпечує загальнодоступність до вершин світової культури. Саме тому з нагоди святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка для всіх користувачів бібліотеки у лютому місяці 2014 року було проведено свято «І геній Шевченка, як нації крила». На якому присутні читали свої улюблені вірші великого Кобзаря, а учні музичної школи № 10 виконали музичні твори на слова поета.

10 січня 2014 року для студентів Тернівського індустріального технікума працівниками бібліотеки  було проведено бесіду-роздум «Праця — джерело життя і головна його окраса». З давніх-давен у народі існує такий принцип: хто не працює, той не їсть. Усе в світі здобувається людською працею: зводяться будівлі, будуються мости, заводи, фаб­рики, вирощується хліб. І все це для людини, щоб вона була сита, здорова, весела та щаслива.

27 лютого 2014 року працівниками бібліотеки-філіалу №6 для студентів  технічного ліцею №86 було проведено бесіду-роздум «Хай буде вік прожито як належить. Від нездорових звичок незалежний». Спосіб життя насуттєвіше впливає на здоров'я людини. Змінити його відповідно до принципів здорового способу життя складно, але можливо, бо це залежить від самої людини. Здоровий спосіб життя - це спосіб життєдіяльності людини, метою якого є формування, збереження і зміцнення здоров'я. Люди, які ведуть здоровий спосіб життя, дотримуються правил безпеки навчання та праці, яким властива висока духовність, залишаються здоровими до глибокої старості.

27 березня 2014 року працівниками бібліотеки-філіалу №6 було проведено бесіду-заохочення «Вклонімось книзі, мудрості вклонімось». Саме привити любов до книги та читання  було метою заходу.
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека