Павлоград


 
Бібліотека сімейного читання №5 КЗ "ПМЦБС" 

 
Історія бібліотеки

Бібліотека у селищі «Шахтобудівників» була створена як профспілкова бібліотека комбінату «Дніпрошахтобуд». На той час завідувала бібліотекою Христенко Ольга Петрівна, бібліотекарем працювала Ольга Несват. Знаходилась бібліотека в приміщенні по проспекту Шахтобудівників 1/1,   (зараз-магазин автозапчастин).Пізніше бібліотеку переведено у приміщення  на першому поверсі за адресою вул. Підгірна,19.

Бібліотека мала дві кімнати, де розмістилися 2 відділи: абонемент і читальний зал. У  квітні 1978 року  в читальний зал прийшла працювати Довга Валентина Василівна. З січня по травень  1979 р. місто завідуючої бібліотекою було вакантним. У травні завідуючою стала Чергик Н.І., співробітник палацу культури «Шахтобудівників»(зав. масовим сектором), яка пропрацювала у бібліотеці три місяці. Після неї посаду обіймала Іванова Тетяна Миколаївна, бібліотекар за освітою. В цей час бібліотека підпорядковується ДБК (Домобудівельний комбінат).

31 липня 1980 року вона переходить на баланс палацу культури «Шахтобудівників».У цей час книгозбірня добре комплектується періодичними виданнями. Кожного року комбінат «Дніпрошахтобуд» на для поповнення фонду перераховує 1000 карб. до централізованої системи профспілкових бібліотек на чолі з бібліотекою ПХЗ (керівник - Мозолєва Тетяна Миколаївна),  в яку входить бібліотека селища «Шахтобудівників».В бібліотеці є телефон, стелажі дерев’яні. Проводиться активна масова робота у гуртожитку комбінату №1, в кінозалі селища,у СШ№16.

В 1984 році Іванова Т.М. звільнилася. В бібліотеці залишився один бібліотекар Довга В.В. Має середню педагогічну освіту,стаж роботи у бібліотеці – 34 роки.

З  1989 року книгозбірню переведено в приміщення нового будинку на адресою вул. Дніпровська, 22, де вона знаходиться донині. В новому  приміщенні було дві кімнати для абонементу та читального залу, телефон, санвузол, опалення. Для розміщення фонду на заводі «Буддеталь» виготовлені нові розбірні металеві стелажі, віконні грати.

У 1986- 1991р.р. в бібліотеці  працювала Трет’як Оксана Василівна, студентка бібліотечного відділення Дніпропетровського культ-просвітучилища. Звільнилася Трет’як О.В. після відпустки по уходу за дитиною.

В 1992 році у зв’язку з важким фінансовим становищем комбінату бібліотека втратила приміщення читального залу. Скоротився штат персоналу. Знято телефон. Протягом певного часу комбінат не фінансував бібліотеку.

В травні 1996 року книгозбірню  передано до Павлоградської міської ЦБС, яка належала відділу культури Павлоградської міської ради .Відтепер вона називається бібліотека-філія №5:одна кімната площею 50 м2, санвузол, коридор, окремий вхід з вулиці. Стабільно фінансується, поповнюється фонд, ведеться робота згідно затвердженого річного планування та спеціальної профільної програми відповідно до сучасних потреб користувачів. Кожного року бібліотека обслуговує близько 700 відвідувачів. Створено фонд літератури підвищеного попиту. За рахунок невеликої плати, яку вносять читачі за користування цим, а також енциклопедичним фондом, передплачуються краєзнавчі періодичні видання.

За роки безперебійного функціонування   на селищі «Шахтобудівників» бібліотека стала по-справжньому сімейного типа. Більшість  постійних  користувачів відвідують її понад 20 років. Батьки, які самі виросли у бібліотеці, приводять своїх дітей, де хто і внуків. Книжковий фонд містить класичну, спеціальну та популярну літературу для всіх вікових категорій, періодичні видання різної тематики. Створено спеціальний фонд літератури про шахтарську працю, поезії авторів Західного Донбасу. Працює клуб «Умілі руки», де кожен може навчитися власними руками виготовляти цікаві прикраси для інтер’єру. Багато разів юні читачі бібліотеки ставали переможцями міських та обласних читацьких конкурсів.

З 2010 року в бібліотеці-філії №5 працює Тетяна Володимирівна Борисенко. Приміщення та  устрій  бібліотеки суттєво змінилися відповідно до сучасних вимог користувачів. З’явився затишний куточок для дитячого читання, де малеча, та й не тільки, може всістися на зручний диванчик, розгорнути книжки і журнали, пограти в захоплюючі  настільні ігри або з м’якими іграшками, переглянути мультфільми, послухати аудіоказку. 

Зібраний  значний фонд матеріалів з історичного та екологічного краєзнавства. Надається послуга з навчання користуванню ПК, можна читати книги в електронному вигляді, послуги копіювання, електронної довідки тощо. У 2012 році заплановано проведення Інтернет, розміщення інформації про фонд та роботу бібліотеки-філії у соціальних мережах. Кожної третьої п’ятниці жваво проходять засідання пізнавально-розважального клубу «Легко бути жінкою», де збирають жінки різних поколінь.



Сучасність бібліотеки

2013 р.В бібліотеці була створена територія вільного спілкування «Куточок мрій».З’явився  комп’ютер. Протягом року філія працювала за всіма  регіональними та корпоративними проектами ЦБС.

В 2014 році прийняли участь в конкурсі міні-проектів «Партнерство бібліотеки та громади» за програмою «Бібліоміст».Проект «Соціальний онлайн - кіоск» одержав перемогу.Цільова міні-прогама за проектом буде реалізовуватись у 2015 році.

Нажаль, В.В.Довга- багаторічний відданий співробітник бібліотеки, вимушена піти через хворобу.   З липня у БСЧ №5-нова господарка   Вознєва Ольга Валеріївна,   бібліотекар з функцією завідування. Протягом року у бібліотеці проведено перестановку, косметичний ремонт, вилучено дублетну та зношену літературу, проведено списання. Створений  бібліотечний блог. Отримали  ПК та принтер, налагоджені партнерські стосунки з ЗОШ №15 та дитячими садками селища Шахтобудівників.
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека