Павлоград


 
Всевікова бібліотека сімейного читання №2 "ДіМ" (дорослі і малі) КЗ "ПМЦБС" 

 
Історія бібліотеки

Бібліотека-філія №2 організована 1.X.1970 р. на селищі 40 років Жовтня по вул. Ленінградській б. 26 кв. 3. Завідуючою була Лазаренко Лідія Петрівна. Бібліотека мала абонементи для дорослих, для дітей і читальну залу

В грудні 1973 року бібліотека розділилась на бібліотеку для дорослих та бібліотеку для дітей. Завідуючою бібліотекою для дорослих читачів залишилась Лазаренко Л. П. до листопада 1975 року, а потім вона повернулась у центральну бібліотеку на посаду завідуючої, щоб очолити підготовку і проведення централізації державних масових бібліотек і стати з 1 жовтня 1976 року директором ЦБС. Знаходилась на цій посаді до 1 травня 1988 року.

В листопаді 1977 року до бібліотеки прийшла працювати Верещак Валентина Анатоліївна. Завідуючою філії була Литвинова Надія Лук'янівна. На абонементі працювала Богдан О., а в читальній залі стала працювати Верещак В. А.
Надточа (Верещак)Валентина Анатоліївна прийшла працювати в бібліотеку з шкільної лави в червні 1964 року. Працювала в різних бібліотеках міста, на різних посадах. В бібліотеці-філії №2 стала завідуючою з липня 1985 року до серпня 2005 року.

В 1980 році до бібліотеки прийшла працювати Краснопьорова Наталія Станіславівна. Вона працювала завідуючою з IX 1983р., по VII 1985 року.

У вересні 1982 р. в бібліотеці-філії №2 замість Богдан О., прийшла Третьякова (Жайворонок) Еліна Георгіївна
З 1 листопада 1983 р. прийшла працювати Балашова (Голубєва) Світлана Сергіївна.
Склався комсомольсько-молодіжний колектив, якій дружно співпрацював кілька років. Найкращі показники, а також фото цього колективу було розміщено на Алеї Слави міста.

Читачів було дуже багато, відвідування складалось десь 180-200 читачів за день. Бібліотека проводила велику індивідуальну роботу, цікаві заходи з читачами, шкіл №№ 7, 8, 10, 18. СПТУ №№ 3,43. Бібліотека мала 4 пункти видачі, бригадний абонемент.

1984 рік.
Бібліотека переїхала в нове приміщення по вулиці Дніпровська,557. Займає площу 164 м2. В цьому приміщенні бібліотека працює і зараз.

1985 рік.
З 1 серпня 1985 року до філії №2 прийшла працювати Москаленко (Дмитрук) Олена Вікторівна - молодий спеціаліст, тільки що закінчивши навчання у Дніпропетровському культурно-освітньому училищі

1987 рік.
У зв'язку з виходом у декретну відпустку у 1987 році працівників Дмитрук О. В., Приходько Т. В. та Сафарян Ж. О. в 1988 році в бібліотеку прийшла молодий спеціаліст Соболєва Наталя Георгіївна. Вона стала працювати у читальній залі і провела дуже багато цікавих заходів :Літературні вечори «Имя, зовущее жить» /про О. Стовбу/, по книзі Распутіна В. «Пожежа», бесіди по творах Рибакова А. «Діти Арбату», «Плаха» Ч Айтматова., та багато інших.

У цей рік запрацював клуб за інтересами «Ровесник». Наталя пропрацювала в бібліотеці не довгий час, але залишила про себе добру згадку, як ініціативна, енергійна, дуже щира та працьовита людина. Зараз вона працює у бібліотеці у Росії, але проводжує спілкування з працівниками філії.
У цьому ж році була проведена велика робота по звільненню фонду від застарілої літератури. Було списано 6123 екземплярів. Але були нижче планів показники по відвідуваннях. Вплинуло на це те, що в цьому році був продовжений строк видачі книг читачами з 15 днів до 1 місяця

1990 рік.
Всі планові показники бібліотека виконала. Проведено багато заходів по залученню читачів: це і об'яви на нових будинках і бібліотечні уроки для учнів. В цьому році бібліотека стала працювати з продовженим робочим днем з 8.00 до 18.00 з двозмінним виходом на роботу. В цьому ж режимі бібліотека працює по цій день. Читачі дуже задоволені, що можуть зайти до бібліотеці у ранній час, коли ідуть до роботи, до школи, відвівши дитину у дід садок.

1992 рік.
Бібліотека не виконала планові показники по відвідуванню. Причина полягала в тому, що підлога в бібліотеці (крім книгосховища) знаходилася в аварійному стані. Всі масові заходи проводились за стінами бібліотекі . З 1992 року бібліотека почала популяризацію української літератури, мови, історії. Проведені перші заходи в цьому напрямку: бесіда «Українська діаспора», літературна година «То пропікає душу Україна»/про творчість В. Стуса/ Також проведені літературно-вечори «Я вернулся домой»/про Окуджаву/ вечір- портрет «Мне дали имя при рождении - Анна» /про А. Ахматову/

1993 рік.
Знов не виконали планових показників у зв’язку з ремонтом приміщення з 25.05 по 20.12 читальна зала практично не працювала. Масові заходи проводились у навчальних закладах.
Проведені конкурси знавців української мови, конкурс-гра «Козацькому роду нема переводу», літературні години «Поет і любов», «Жіночі долі у творчі Кобзаря»

1994 рік
Велику допомогу бібліотеці дали шахта «Павлоградська» в передплаті періодичних видань, та шахта «Благодатна» в придбанні літератури, тому річний план було виконано по всіх показниках.
Проведені такі масові заходи :літературно-музичний вечір «Ой, калина червона, не хилися», літературний вечір «В сім’ї вольній, новій», сімейний калейдоскоп, вечір-портрет «Вони були як голос України» /про жинок Кіївської Русі/, літературно- пісенній вернісаж «Як давно ми ждали своєї волі»

1995 рік
Бібліотека на підйомі. Проведено багато масових заходів. Серед них : літературний колаж «Фантастика запрошує в майбутнє», усний журнал «Вкарбований у вічність», літературно-музичний вечір «Співець  країни березового ситцю», бесіда «Творець української держави»/про Б Хмельницького/. Велика робота проведена по вилученню карток на списану літературу з каталогів. Ще в 1993 році абонемент бібліотеки придбав книгу, яка на той час викликала зацікавленість і щоб окупити ії вартість, книгу видавали за гроші. Так з’явився комерційний відділ. У 1995 році було вже придбано 354 екземплярів. Складено алфавітний каталог комерційної літератури. За рахунок комерційного відділу різко ви осо число відвідувань. З 21424 у 1994 році і 26025 /+4605/ у 1995. Тепер це – книги підвищеного попиту. Кількість виросла до 8000екземплярів на сьогодні.

1996 рік.
Планові показники ростуть у гору. Дуже виросло число відвідувань /за рахунок комерційної літератури/. У 1995 році ії було видано 2475 екз., а в 1996-5186. Відвідувань у 1995 р. -26025, а в 1996 – 29579. Фонд комерційної літератури складає 1052 екз.
Проведені такі масові заходи, як :урок вистава Ш приріс він до села серцем і душею, вечір-спогад «Слово про матір», день періодики, вечір-портрет «Незгасимий вогонь поетичного слова». Багато часу приділяється роботі з каталогами.

1997 рік.
Річний план бібліотека виконала 10октября по всіх показниках. Дуже виросло число відвідувань та книговидача. Роблячи аналіз роботи бібліотеки за рік ми тепер бачимо результати двозмінної роботи та роботи з комерційною літературою. Ії фонд зростає. Бібліотека надає  своїм постійним читачам, пенсіонерам пільги по користуванню літературу з комерційного фонду.
Проведені такі масові заходи: літературна година «Вустами ніжно притулюсь до материнської руки», усний журнал «Чорнобиль: катастрофа продовжується», літературо-музичний вечір «Пісням тих воєнних років повірте». Усний літературний журнал «Поети сонячної Павлоградщини», година про моду.

1998 рік
Проведення благодійного заходу «Благовіст» до Дня людей похилого віку. Планові показники високі-110% Проводиться літературно-музичний вечір «Прерваний полёт» до 60-річчя В. Висоцкого. Усний журнал «Вшануємо
Т. Г.Шевченко» літературна година «Пульсує галактика, пульсує крихітне серце солов’я», /до 80-річчя О. Гончара/, конкурс рідної мови «Слово рідне, мова рідна», музикальна година «Перини української народної музики»

1999 рік.
Перевірка фонду. Почали систематизувати матеріал за темами створюючи  папки-досьє. Проведені масові заходи:Літературна вікторина «Наша мова - пісня стоголоса», історична літературна гра-конкурс «Тієї слави козацької повік не забути», музичний вечір «Мамина пісня» до /Дня матері/? Подорож у світ бізнесу, розважальний вечір «Осінній бал для Попелюшки»

2000 рік.
Записано 101% читачів, відвідування 152%, книговидача 144%. Високі показники по відвідуванню завдяки популярності комерційного відділу. Його фонд складає 4335 примирників. Почали  оформляти тематичні папки-досьє для швидкого виконання запиту читачів у читальної залі. Масові заходи: «Свята і знаменні дати», «Історія України», «Чорнобиль», «Біографії місцевих літераторів», «Голодомор 1933. Історичні постаті» Були проведені масові заходи  до 2000 річчя Різдва Христова «Віра горами двине», літературна година «Талант не вмирає»/до 70 річчя Ліни Костенко/, вечір - вікенд «Берегиня нашого дому»

2001 рік
Планові показники ростуть. Дуже велике навантаження на бібліотекарів. За останнє 10 річчя в державі кардинально змінився інформаційний простір, визначальними рисами стали зрушення щодо відродження історичної пам’яті, повернення забутої, забороненої літератури. Одним з важливих напрямів культурної політики стало затвердження української мови як державної. Держава почала поглиблення системи освіти, ії адаптацію до потреб ринкових умов і нових умов засад організації суспільства. Тому були нові запити, а відповіді на них бібліотека шукала в основному в періодичних виданнях, екземплярність яких не вистачало, а старий фонд не задовольняв нових потреб користувачів.

2002 рік.
25 травня народився клуб для ветеранів разом з педклубом «Надія» при Раді ветеранів селища 40 років Жовтня. На першому організаційному засіданні було вибрано голову Ради,затверджено статут та план роботи клубу. У червні проведено засідання клубу «Рідному місту гімн я співаю». Гостями клубу були поетеса Наталя Андріянова, та юна поетеса учениця ЗОШ № 7 Настя Лихачова. У вересні була зустріч з письменником - гумористом Коцюбинським А. Ф. «Чарівник сміху» У листопаді пройшла зустріч з народною майстринею Вільховою А. І., де була представлена виставка ії робіт.
У цілому рік був багатий на масові заходи. Бібліотека користувалася попитом у навчальних закладах з якими проводились тематичні уроки «Моя Україна люба і багата» «Моя батьківщина-єдина соборна» «Чорнобильський біль» «Правда про голодомор» «Свято рідної мови» «Мужай прекрасно наша мово» музичній вечір «Заспіваймо друзі»

2003 рік.
У квітні цього року філія стала базою проведення міського семінару бібліотечних працівників по темі «Реалізація соціальних пріоритетів в бібліотеках системи» В семінарі прийняли участь працівники чітальних залів системи, бібліотекарі шкіл. Та інших навчальних закладів міста. Бібліотека презентувала стиль своєї діяльності, показала кращі зразки виставної реклами, продемонструвала зв’язки з навчальними закладами міста, познайомила з формами і методами інформаційної роботи з молоддю та педагогами. Був проведений показовий захід:економічний клас ЗОШ №8 прийняв участь у навчальній грі «Подорож у світ бізнесу», а ансамбль пісні «Берегіня» ЗОШ № 8 надав емоційно-культурну підтрімку виступаючим.
У січні цього року засновано молодіжний клуб «Шлях до себе» На першому засіданні проведена бесіда «Майстерність спілкування» з циклу «Пізнай себе» На засіданні було обрано Раду клубу та голову Ради. За рік було проведено 8 засідань на такі теми «Ввічливі слова» «Я хочу все» «Мій товарищ»»На крайній межі» «Навчи своє серце добру» «Наркоманія» «Обман»

2004 рік
Бібліотека працює в напрямку стати молодіжним інформаційно- дозвіллєвим центром. Оформлен стенд «Молодіжна інформаційно-консультаційна служба» бібліотека  одна з перших в ЦБС упровадила таку форми інформації педагогів шкіл, як «Дні бібліотекі в школі», працює по інформаційній підтрімкі загальноосвітніх шкіл.
У квітні на базі філії №2 пройшов обласний семінар методистів «Місія публічної бібліотеки в інформаційним суспільстві. Соціальні орієнтири, ресурсний потенціал»
Бібліотека стала переможцем в конкурсі на кращу бібліотеку.
Матеріально-технічна база філії не відповідає сучасним вимогам, але завдяки спонсорам був подарован ксерокс, завдяки цьому зьявилась можливість робити ксерокопії документів, ремонтувати цінні книги, задовольняти потреби користувачив.
У лютому 2004 році завідуючі філії № 2 Верещак Валентина Анатоліївна та завідуючя філії №6 Щербина Лідія Евгеніївна, приймала участь у конкурсі проектів «Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP) -IV»

2005 рік.
З цього року бібліотека-філія №2 стала спеціалізованим інформаційно-освітнім і культурно- дозвільним центром.
У ліпні проведен експертно-діагностичний аналіз діяльності філії, де було відмічено про активність, працелюбнить працівників.
У серпні замість завідуючої філії Верещак В. А., яка вийшла на пенсі., стала завідувати Приходбко Тамара Вікторівна, а також до колективу прийшла провідний бібліотекар Уточкіна Олена Анатоліївна.
Проведено багато масових заходів, такі як- вечір поезії до дня народження Висоцького В. «В прошлом, будущем и настоящем», бесіда «Автор Українского гімну Павло Чубинський», літературний вечір «Збережемо Землю голубою і зеленою», усний журнал до 60-річчя перемогои «Ніхто не забутий, ніщо не забуто». Проведено засідання клубів для молоді «Шлях до себе» та ветеранів «Таланти і прихільники». Ведеться робота по систематизації папок –досьє (більше 30 папок)

2006 рік.
У 2006 році бібліотека стала проводити виставки творчих робіт користувачів філії «Кольори Павлоградщини». Проведена персональна виставка художниці Світлани Гудошник . До Всеукраїнського дня робітників культури та аматорів народного мистецтва були представлені роботи вишиванок постійної читачки Мирослави Мартинюк, проведені виставки вишиванок Долгової Олени, Наталії Дмитрюк, учениці 9 класу ЗОШ №19 Марини Євгеневої, виставки майстринь в’язання гачком Кальової Лідії Олександрівни та майстрині вишиванок Ярмолович Ганни Петрівні, членів творчого об’єднання «Кольори»
В Цьому році колективу бібліотеки була надана подяка від міського голови Кукліна В. Ю. за плідну творчу роботу, вагомий внесок в розвіток бібліотечної справи міста та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.
Влітку за бюджетні кошти у розмірі 5000гривень було відремонтовано ганок бібліотеки.

2007 рік.
У квітні цього року самотужки був зроблен ремонт читальної зали за кошти, одержані від надання платних послуг: на підлогу застелений  лінолеум, наклеєні шпалери на стіни та стелю, пофарбовані двері та вікна, а також пофарбовано фасад бібліотеки.
Придбали 4 стенди для постійно діючих виставок.
Але планові показники на кінець року не зменшені - користувачів 100%, документовидача 111% та відвідування 103%.
Проводились зустрічі з місцевими письменниками - Жанною Коридовою, Ларисою Власенко, проводились масові заходи та виставки до 75річчя Дніпропетровщини, до інших пам’ятних дат та історичних подій.
До Всеукраїнського Дня Бібліотек міський голова подарував новий копіювальний апарат.

2008 рік.
Проводжується робота  філії з молоддю у клубі «Шлях до себе». Для учнів проводились цікаві заходи: літературний вечір «Гоголь як дзеркало наших душ», проводилась зустріч з місцевим письменником-гумористом Коцюбинським А. Ф. «З вірою в добро» з нагоди 70 річчя народження літератора.
Колектив бібліотеці - філії №2 нагороджується грамотою за перемогу у творчому конкурсі «На кращу виставочну роботу» «Краща виставка для юнацтва»
У бібліотеці проведена творча лабораторія «Усні форми масової роботи»
Рік закінчився успішно, показники роботи були: користувачів 100%, документовидача 113 %, відвідування 108%

2009 рік.
У 2009 році різко стали падати показники відвідування. Це сталося у зв’язку з поширенням Інтернету та відсутності у бібліотеці жодного комп’ютера.
Бібліотека почала тісно співпрацювати з письменницьким домом «Дивосвіт» Був проведено тематичний вечір «Найвищі почуття людини» за участю Георгія Івановича Люлька та Олександри Опанасівни Скорої. Також проводились творчі зустрічі з Жанною Каридовою.

2010 рік.
Завдяки тісній співпраці з письменницьким домом «Дивосвіт» у квітні було організовано літературний клуб «Талісман», але згодом частина поетів почала співпрацювати з центральною міською бібліотекою, а ті поети, що залишились працювати у філії №2 23 листопада 2010 року спільно з бібліотекою організували літературну вітальню «Майстерність та натхнення»
У вересні, готуючись до ювілей філії №2 (40річчя) самотужки було зроблено ремонт абонементу.
1 жовтня урочисто відмітили ювілей, на цьому заході були присутні гості, партнери. Для всіх відбувся концерт художньої самодіяльність.
У листопаді проводилась літературно - музична композиція до Дня української мови «Царівна пісень Чураївна до нас повернулася знов» В цьому заході приймали участь Г. І Люлько………, О. О. Скора, Ж. О. Каридова та ансамбль учнів ЗОШ №1.
У грудні вперше проводився конкурс «Суперчитач 2010 року», кращі читачі були нагороджені в номінаціях:
«Леді дамського роману»-Усаченко І
«Містер періодика»- Сударікова Г.
«Місіс детектів»- Андріянова Н.
«Місіс фентезі»- Мартинюк М.
«Леді історичного роману»-Старіна Л.
«Вірність бібліотеці»-Афанасьева А.
Був концерт художньої самодіяльності.

2011 рік
Діяльність бібліотеки-філії №2 поширюється. Окрім зв’язків зі школами, Радою ветеранів та місцевими письменниками налагоджуються зв’язки з меценатами профспілок гірників міста Павлограда
Кожного місяця проводились засідання літературної вітальні «Майстерність та натхнення», а в листопаді відбувся урочистий концерт з нагороди першої річниці.
Також великої уваги заслуговує нова форми роботи в бібліотеці «Буккросінг» Завдяки оформленому стенду «Прочитав книгу-віддай іншому», обміном книг скористувались більш 300 мешканців міста, деякі з них стали постійними читачами бібліотеки.

За цій рік про філію було опубліковано 9 статей і різних місцевих газетах. Завдяки інформації багато павлоградців стали приносити свої власні книжки до бібліотеці, не викидаючи їх на смітник. Так у бібліотеці з’явились раритетні видання 1932 року, 1938 року, 1944 та інші. Бібліотекарі оформили до Всеукраїнського Дня бібліотек книжково-ілюстративну виставку «Диво, створене людиною», яка користується великим попитом у мешканців селища.

У жовтні - листопаді бібліотека прийняла участь у проекті бібліомосту «Організація нових бібліотечних послуг з використання вільного доступу до Інтернету III»
                         

 

Сучасність бібліотеки

Початок 2013 року ознаменувався створенням власного блогу, на сторінках якого відображаються найцікавіші моменти з життя бібліотеки. Також за допомогою комп`ютерів, одержаних від програми «Бібліоміст», з`явилась можливість працювати у соц. мережах  Інтернету. Влітку бібліотека прийняла участь у конкурсі міні-проектів «English 123 в бібліотеці» та стала переможцем. Всі бажаючі змогли безкоштовно вивчати англійську мову. У травні поети літературної вітальні «Майстерність та натхнення» приймали участь у міському бібліотечному проекті - літературно-музичному перфоменсі “Весняне рандеву”,який відбувся в Історичному куточку в центрі Павлограда. Вони декламували свої вірші,присвячені рідному місту, під акомпанемент гітари відомого барда С.Урсуляка.

Цього літа наша бібліотека  вперше щиро зустрічала маленьких гостей на святі «Наше літо книгами зігріте» до Міжнародного Дня захисту дітей. Малеча отримала солодкі сюрпрізи від спонсорів свята І.Саріев   та книжки  від магазину «КнигоЛенд».

Восени користувачі бібліотеки та мешканці селища отримали можливість безкоштовно користуватися послугою WI-FI, що значно  підвищило відвідування бібліотеки та стало ще одним подарунком від програми «Бібліоміст».

Читальна зала нашої бібліотеки перетворилася на затишну ТВО «Простір можливостей» для всіх творчих та небайдужих людей.

У січні 2014 року на свято «Вечорниці» у «Простір можливостей» були запрошені представники клубів бібліотеки, де відкрили для себе територію вільного спілкування. У квітні колектив бібліотеки приєднався до Всеукраїнської акції «Бібліоніч», яка пройшла під назвою «Бібліотека замість дискотеки. У квітні у нашому місті проходив конкурс міні – грантів «Місто своїми руками», в якому колектив прийняв участь та по закінченню отримав сертифікат учасника  за проект «Творча альтанка».(нажаль,фінансового забезпечення проект не одержав). Також бібліотека прийняла участь у гранті за програмою «Бібліміст» «Партнерство бібліотеки та громади» з проектом «Національно – патріотичний клуб «Спадкоємець». Ця цільова міні-програма  увійшла до програма діяльності на наступний рік. Дуже цікавою та творчою була робота під час створення бук трейлеру для обласного конкурсу «Тарас Шевченко в кадрі». За цю роботу завідуюча філією отримала сертифікат. Всеукраїнський день бібліотек у цьому році відзначився великою радістю: наш колектив став «Кращою бібліотекою 2014 року».

На початку року відбулося  злиття бібліотек-філій №№ 2, 6 в один структурний підрозділ. З 19 січня 2016 року розпочала  свою діяльність Всевікова бібліотека сімейного читання №2 «ДіМ» з відділами: відділ кільтурних проектів, інтелектуального сімейного відпочинку і ділового читання, відділ громадського доступу до соціально значущої інформації і інформаціійних технологій, два відділи (дитячий і дорослий) універсальних фондів з секторами художньої і галузевої літератури.
Важливою подією стало відкриття у червні  першого в Україні віртуально-консультаційного центру на базі нашої бібліотеки  завдяки співпраці з  Всеукраїнським благодійним фондом «Горєніє» в рамках ініціативи «Зміцнення українських громад, необхідне для прийняття внутрішньо переміщених осіб». Послугами центру скористалося – 75 користувачів.
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека