Нікополь


 
Бібліотека-філіал №2 КЗ "Нікопольська МЦБС" 

 
Історія бібліотеки

Бібліотека була заснована в 1971 році, знаходилась в приміщенні по вул. Постишева, 51 (зараз вул. Каштанова) і називалася «Міська бібліотека № 3». Книжковий фонд на той час складав 1 115 примірників. Першою завідуючою бібліотеки була Соловйова Ніна Дмитрівна.

В 1977 році державні масові бібліотеки міста були об’єднані  в єдину централізовану бібліотечну систему і бібліотека стала бібліотекою -  філіалом № 2 ЦБС з бібліотечним фондом 16 851 примірників.

У 1989 році бібліотека переїжджає  в приміщення по вул. Маліновського, 31. На той час завідувала бібліотекою-філіалом Зайцева Н.М.

За період існування філіалу працівниками бібліотеки були: Денісенко І.О.,Івановська А.М., Молдован С.І.(на посаді завідуючої філіалом №2 з 1995 по 2001 роки), Кандаурова В.М.

З 2002 року та по цей час філіалом завідує Стьопкіна Лідія Миколаївна. Фонд бібліотеки (станом на 1.01.2002 рік) складав  2 907  примірників.

У 2004 році бібліотека переїжджає  в приміщення по проспекту Трубників, буд.40 (в зв’язку з закриттям бібліотеки «Медіа-центру» та аварійним станом приміщення, в якому знаходилась бібліотека-філіал № 2). 1 вересня 2004 року відбулося офіційне відкриття філіалу після переїзду, бібліотека знов запрацювала.

На 1 січня 20014 року книжковий фонд філіалу складає 36 152 примірників.



Сучасність бібліотеки

Наша бібліотека розташована в одному з центральних та густонаселених районів міста з кількістю мешканців понад 30 000 чоловік.

Площа приміщення – 197,2 кв.м.

Нині бібліотечний фонд нараховує понад 36 тис. примірників. Бібліотека передплачує 12 назв періодичних видань. Щорічно послугами книгозбірні користуються понад 3 тис. читачів, видається більш ніж 52 тис. документів.

У бібліотеці працюють два відділи  (абонемент та читальний зал), які забезпечують кваліфіковане та якісне обслуговування користувачів.

На абонементі здійснюється запис, реєстрація та облік читачів; проводиться ознайомлення з правилами користування бібліотекою, видача документів додому.

Читальний зал організовує видачу літератури читачам для користування в приміщенні бібліотеки, координує масову роботу філіалу.

Більше 10 років пріоритетним напрямком в роботі бібліотеки є краєзнавство. Це постійний пошук, збирання, зберігання і донесення до читачів краєзнавчої інформації; тісне співробітництво з науковими співпрацівниками Нікопольського краєзнавчого музею: Жуковським М.П., Вариводою Л.П., Шатуновим В.В.; істориком-краєзнавцем Ганжою П. К.; Ігнатенко Л.О. – керівником групи «Пошук»; воєнно – історичним клубом “Цитадель”; організацією Молодіжного руху “Inter Актив” ТОВ “Інтерпайп Ніко Тьюб”, істориками, краєзнавцями; знаними, цікавими та творчими людьми міста, координована робота з загальноосвітніми школами, середньоспеціальними учбовими закладами та бібліотеками інших установ. Багаторічний досвід роботи в краєзнавчому напрямку допомагає нам налагоджувати нові зв’язки та удосконалювати свою роботу.   Виникла ідея створити на базі нашої бібліотеки тематичний Центр, пріоритетним напрямком в роботі якого було б краєзнавство.

31 січня 2014 року на базі нашої бібліотеки відкрився Центр “ЯВІР” національно – патріотичного виховання, метою якого є формування у молоді високої патріотичної свідомості, засвоєння національних цінностей; прищеплення шанобливого ставлення до історичної пам’яті; виховання правової і мовної культури; поваги до батьків і своєї родини; любові до рідної землі, до красивих і щирих традицій українського народу.

Зараз ведеться робота щодо вивчення уподобань сучасної молоді. Ми шукаємо всіх небайдужих, талановитих, цікавих, активних, закоханих у рідне місто, захоплених історією нашого краю, вивчаючих традиції свого народу, допомагаємо людям різного віку знайти однодумців та друзів по інтересам, щоб  об’єднати їх в тематичні студії, організувати змістовне, невимушене дозвілля живого спілкування в бібліотеці.  Підписана угода з організацією Молодіжного руху “Inter Актив“ про наміри спільного здійснення заходів з підготовки та реалізації проекту “Пам’ятки та пам’ятні місця м. Нікополя” до 375 – річчя заснування м. Нікополя.

Бібліотека є місцем проведення свят книги, літературних вечорів, презентацій, творчих зустрічей, історичних подорожей та духовного спілкування.

Бібліотека – філіал №2 це дружний колектив фахівців, який працює з думкою про кожного читача: Каракуша Олена Анатоліївна -  провідний бібліотекаp, керівник НПЦ “ЯВІР”; Мар’яш Лариса Володимирівна – бібліотекар читального залу; Говенько Валентина Володимирівна і Ковбик Ніна Олексіївна – бібліотекарі абонементу; Москаленко Валентина Анатоліївна - технічний працівник; Стьопкіна Лідія Миколаївна – завідуюча бібліотекою – філіалом №2.

На початку року відбулося  злиття бібліотек-філій №№ 2, 6 в один структурний підрозділ. З 19 січня 2016 року розпочала  свою діяльність Всевікова бібліотека сімейного читання №2 «ДіМ» з відділами: відділ кільтурних проектів, інтелектуального сімейного відпочинку і ділового читання, відділ громадського доступу до соціально значущої інформації і інформаціійних технологій, два відділи (дитячий і дорослий) універсальних фондів з секторами художньої і галузевої літератури.

Важливою подією стало відкриття у червні  першого в Україні віртуально-консультаційного центру на базі нашої бібліотеки  завдяки співпраці з  Всеукраїнським благодійним фондом «Горєніє» в рамках ініціативи «Зміцнення українських громад, необхідне для прийняття внутрішньо переміщених осіб». Послугами центру скористалося – 75 користувачів.

2016 рік. Працівниками бібліотеки філії №2 національно-патріотичним центром «Явір» вперше в цьому році були розроблені  і проведені історичні квести. 

Перший історичний квест був проведений в рамках етнофестивалю «Козацька слава». Три команди учасників долали перешкоди, відповідали на запитання пов’язані з історією. Наприкінці квеста всі учасники були нагороджені. 

Реалізуючи програму культури та туризму у м. Нікополі, та відповідно до рішення проводити фестиваль «СЕРЦЕ ВЕЛИКОЇ СКІФІЇ» був розроблений для мешканців міста ще один історичний квест «ВІД КУРГАНУ ДО КУРГАНУ». Метою було виявити та розширити світогляд мешканців та гостей міста з приводу скіфської тематики. До проведення фестивалю залучили робітників нікопольської ЦБС, тільки у тісній співпраці вдалось реалізувати мету заходу. Учасники із задоволенням виконували завдання, переміщувались містом та давали відповіді на тематичні питання. 

Щодо залучення учасників була розроблена агітаційна продукція: єврофлаєр, плакат-оголошення розповсюджені у бібліотеках міста і на сторінках інтернет мережі.  

До дня незалежності був проведений квест під назвою «МИ - УКРАЇНЦІ», на який були запрошені мешканці та гості нашого міста. Завдання стосувались нашої Батьківщини – України. Учасникам квесту необхідно було знати відомості про нашу державу, переміщатись центрами та алеями міста. 

В кінці квесту учасники отримали призи. 
Тенденції розвитку сучасних технологій зобов’язують інформувати користувачів з приводу запланованих заходів, та звітувати щодо їх проведення. Одним з найпоширеніших способів інформувати користувачів є сайт. За допомогою спонсорів вдалось розробити та створити сайт. «Сайт http://javir.dp.ua». Даний проект буде успішно реалізований не лише робітниками бібліотеки, але й будуть залучатись користувачі. Тому сайт має перспективи. За тривалий час вдалось не лише наповнювати інформацією, але й розповсюджувати адресу. В майбутньому сайт буде містити цікаву інформацію про відомих мешканців міста. 

 Нікопольщина – колиска п'яти січей. Саме на території Нікополя та району було їх розміщення.
Указом президента від 2014 року 14 жовтня, щороку, святкується низка свят: «День українського козацтва», «День захисника України». Саме до цього свята спільно із шкільними бібліотекарями була проведена інформаційна година «Лине слава козацька з далеких віків». Багато шкіл відвідали цей захід.  Діти дізнались хто такі козаки, де жили, які мали житлові місця, хто та як ставав козаком. 

До 100-річчя відомого нікопольчанина, лейтенанта, прикордонник – Віктора Усова пройшов вечір пам'яті «Вклоняємось його подвигу». Це хоробра і відважна людина прийняла 22.06.1941 перші удари нацистських загарбників. Саме Усов на заставі Юзефатово 6 годин стримував ворожі війська. На честь цієї людини названі: вулиця, дитячі табори; створені пам’ятники, названі застави. З моменту народження минуло 100 років і цього разу вшановували його ім’я на заході. 

Бібліотека розробила буклет, в якому чітко роз’яснюється великий подвиг нашого земляка та героя. 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека