Тернівка


 
Тернівська міська бібліотека для дітей 

 
Історія бібліотеки

З метою покращення доступу дітей до інформації та організації їх дозвілля у 1972 році було відкрито дитячу бібліотеку, яка знаходилась на вул. Курській, підпорядковувалась Тернівській селищній раді і мала назву – Тернівська селищна дитяча бібліотека. В маленькому приміщені, в одній  кімнаті знаходився і абонемент і читальний зал. Книжковий фонд бібліотеки був незначним. Перший запис в інвентарній книзі було зроблено 5 січня 1972 року, а перша книга – Пролетіли коні, Євгена Гуцала. Штат бібліотеки складався з двох працівників, які здійснювали організацію бібліотечного фонду і каталогів. Першою завідуючою  була Калюжна Аза Василівна.

 У 1976 році була проведена централізація бібліотек, і Тернівська дитяча бібліотека стала філією №8 Павлоградської централізованої бібліотечної системи, в ній змінились і працівники: з 1977 року завідуючою філії № 8 стала Сичук Віра Іванівна, а бібліотекарями Десятник О.І. та Богданова Н.І. Комплектування надходило з міста Павлоград, бібліотечний фонд збільшився, пожвавилася робота дитячої бібліотеки.

В 1982 році додатково виділили одиницю бібліотекаря, яким стала працювати Крекніна Галина Дмитріївна. Бібліотека стала центром дозвілля для дітей віком від 5 до 15 років, помічником і центром інформації  для допитливих.

З 1986року завідувати бібліотекою стала Крекніна Г.Д.

В 1988 році бібліотека змінила адресу і зайняла просторе приміщення в 300м2  по вул. Лермонтова, 26. З’явились додаткові структурні підрозділи: два читальних зали і два абонемента, а також актовий зал для проведення масових заходів. Штат  бібліотеки збільшився до п’яти одиниць. На той час у бібліотеці для дітей працювали бібліотекарі: Палієнко Алла Василівна, Трушель Лідія Борисівна, Мірошніченко Тетяна Олексіївна, Кузнєцова Тетяна Анатоліївна, Губська Алла Владасівна.

Колектив бібліотеки працював над вихованням у читачів патріотизму, національної самосвідомості, активної життєвої позиції, підвищенням культурного рівня. Юні читачі мали змогу користуватися літературою, знайомитися з новинками періодики. До послуг читачів систематичний та зведений каталоги, систематична картотека статей, краєзнавчий каталог.
За ці роки відбулось багато змін у бібліотеці: виріс книжковий фонд, збільшилася кількість читачів. Багато зусиль було покладено, щоб естетично оформити приміщення, забезпечити заклад меблями. Багато було зроблено завідуючою бібліотеки  Крекніною Г.Д.  та спонсорами : шахтами  «Самарська», «ім.Сташкова», «Благодатна», «Павлоградська», «Тернівська», «Західно-Донбаська». З художнім оформленням допоміг художник Нагорняк В.П.

В 1991 році м.Тернівка стало містом обласної підлеглості, а дитяча бібліотека стала самостійною бібліотекою.

В 1997 році змінився штат бібліотеки: бібліотекарем читального залу 5-9 класів стала Курочкіна Таїсія Іванівна, а бібліотекарем абонемента 5-9 класів – Підтинченко Євгенія Миколаївна, в 2001 році її змінила Гончарова Юлія Олександрівна.

У 2006 році бібліотекар читального залу 1-4 класів, Богданова Ніна Іванівна, пішла на заслужений відпочинок,  і на її зміну прийшов молодий фахівець – Бірюкова Ніна Миколаївна.

В 2010 році відбулася реструктуризація. Бібліотека для дітей м.Тернівки увійшла у склад Тернівської міської ЦБС.

В 2011році на заслужений відпочинок пішла завідувачка бібліотекою для дітей Крекніна Галина Дмитрівна, яка майже все своє життя присвятила бібліотеці, книгам, дітям. Їй на зміну прийшла Гладченко Світлана Сергіївна.

В 2012 році знов змінився керівник бібліотеки, і їм стала Гончарова Юлія Олександрівна, яка займає посаду заступника директора по роботі з дітьми.



Сучасність бібліотеки

Бібліотека — це дім, де живуть музи. Тут діти зустрічаються з письменниками, художниками, музикантами-професіоналами та своїми ровесниками-початківцями. В бібліотеці діти можуть почитати свіжі журнали, казки українською та російською мовами, влаштувати персональну виставку своїх картин, навчитися мистецтву оригамі, вишивки тощо.

 На 1 січня 2014 року фонд  бібліотеки для дітей Тернівської ЦБС  складає 26503 екземпляри, а книговидача - 55994 екземпляри. Кожного року бібліотека обслуговує 2700  користувачів. Штат  бібліотеки - 5 професійних фахівців, готових своєчасно надати  любу інформацію читачам.

За кошти з місцевого бюджету передплачуються періодичні видання «Вісті Придніпров’я», «Вісті Тернівки» та ін..

Відділ обслуговування учнів 1-4 класів

    Затишну і комфортну обстановку створила на абонементі  відділу бслуговування читачів 1 – 4 класів, бібліотекар Сичук Віра Іванівна. 
Понад 30 років віддано бібліотечній справі, дітям, книгам.

Завжди усміхнена, вміє знайти спільну мову з дітьми та їх батьками, зацікавити читача, цікаво розповісти про нову книгу та бібліотечні новинки. Діти люблять і поважають Віру Іванівну та із задоволенням ідуть до бібліотеки.

8 років працює з  читачами  читальної зали відділу обслуговування дошкільників та учнів 1 – 4 класів Нина Миколаївна Бірюкова.  Організатор екологічного клубу «Дивоколо», веде масову роботу із початкою школою міста та дошкільними закладами.

Невеличкі стелажі, столики та стільці, м`які іграшки, живі квіти – все це допомагає дітям почуватися вільно і спокійно.  

 
Відділ обслуговування учнів 5-9 класів

Тетяна Олексіївна Мірошніченко в бібліотеці працює більше 20 років, фахівець своєї справи. На абонементі обслуговування  учнів 5-9 класів вона допоможе підібрати  потрібну книгу, обмінятися думками про прочитане, висловити своє відношення до книги та її автора.

Понад 15 років Таісія Іванівна Курочкіна працює в бібліотеці для дітей з читачами читальної зали відділу обслуговування 5-9 класів

Поєднаний талант вчителя і бібліотекаря допомагає користуватись повагою і довірою серед читачів та колег по роботі.

Простора читальна зала запрошує дітей до самостійної праці. До послуг читачів великий вибір періодичних видань.

Довідково - інформаційний матеріал допомагає читачам знайти відповіді на найрізноманітніші запитання.

Таісія Іванівна в любу хвилину готова надати консультацію по користуванню довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки

Гордістю бібліотеки є Кімната казок – перлина художнього розпису. З оформленням допоміг художник Нагорняк В.П.

Кімната казок – один з найулюбленіших куточків бібліотеки. Тут діти мають можливість відпочити, послухати казки та відгадати казкових героїв намальованих на стінах кімнати казок.

Творчі зв`язки ЦДБ

Бібліотека творчо співпрацює  з учнівськими та педагогічними колективами ЗОШ  № 1, 4, 5, 6, 7,  дошкільними закладами, школою естетичного виховання.

Крім інформаційно -бібліографічного забезпечення, навчально -виховного процесу в бібліотеці проходять конкурси юних художників, читців. 

Традиційними стали конкурси шанувальників слова Т.Г.Шевченка та Всеукраїнський конкурс “Найкращий читач року”.  Щорічно в бібілотеці проводиться Тиждень дитячої книги, відзначаються новорічно-різдвяні свята, Міжнародний день захисту дітей, День відкритих дверей до професійного свята бібліотекарів.

В 2013 році працівники бібліотеки приймали  участь в обласному святі присвяченому дню м. Дніпропетровська та Всеукраїнському дню бібліотек – презентаціі-бенефісі «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення. Зустріч третя».

В Тернівській бібліотеці для дітей систематично оформлюються книжкові виставки присвячені ювілейним та пам’ятним датам, популяризації правовій освіті серед населення, висвітленню сучасних подій в Україні і за її межами.

 

 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека