Стосується кожного

Дозвілля. Сім’я
 

 

 

  •   Які країни ЄС уже відкрили кордони українцям..
    Рада Євросоюзу внесла Україну у список держав, щодо яких країнам-членам ЄС рекомендують зняти обмеження на в’їзд. Після цього низка країн відкрили кордони українським туристам за певних умов.

  •   Яка процедура позбавлення батьківських прав в Україні.
    Трапляється, що один із батьків не бере участі у вихованні дитини, не цікавиться здоров’ям, не допомагає фінансово, не виявляє жодного батьківського піклування без поважної на те причини. І тоді іншу сторону цікавить, які є підстави позбавлення батьківських прав

  •   Як українцям отримати допомогу при народженні дитини та «пакунок малюка».
    При народженні дитини батьки можуть розраховувати на підтримку від держави. Йдеться про грошові виплати, які буде нараховано та виплачено, незважаючи на воєнний час, а також про “пакунок малюка”

  •   Як у воєнний час вивезти групу дітей на оздоровлення за кордон: пояснює юристка.
    Останнім часом лунають запитання від українців про те, чи можливо в умовах воєнного стану організувати виїзд групи дітей на оздоровлення та відпочинок за кордон

  •   Як правильно розмовляти з дітьми про війну.
    Маємо дивитися правді у вічі — повномасштабна війна болісно вдарила по українських дітях. Не легко говорити з малюками про війну. З одного боку, є небезпека травмувати дитину, а з іншого — правду не приховаєш. Як розказати про війну тактовно, поясняє дитяча психологиня

  •   Як оформити опікунство над матір’ю в Україні та що для цього потрібно: список документів.
    Багато людей похилого віку не можуть впоратися з доглядом за собою через стан здоров’я. У таких випадках рідні або знайомі, які хочуть допомогти пенсіонеру(-ці), встановлюють над ним опіку або піклування. Варто зазначити, що ці терміни мають абсолютно різне значення.

  •   Як одружитися через ZOOM під час війни — кохання не має кордонів.
    На перешкоді коханим не може стати ані війна, ані відстань. В Україні за час війни шлюб зареєстрували понад 30 тисяч пар. Це значно більше, ніж за попередній рік.

  •   Як одружитися під час війни: детальна інструкція для закоханих.
    У країні триває війна, але життя не зупиняється. Українці пов’язують себе шлюбними обітницями — і це чи не найкращий показник нашої незламності та віри у щасливе майбутнє.

  •   Як заспокоїти і підтримати дітей під час війни: поради від психологів та психотерапевтів.
    Війна, вибухи, постійні сирени, вимушений переїзд, бомбосховища — все це негативно впливає не тільки на дорослих, але й на дітей, які наразі потребують ще більшої уваги та підтримки

  •   Як зареєструвати новонароджену дитину за кордоном: роз’яснення.
    Чимало українців через війну покинули рідну країну та поїхали за кордон. Деякі жінки народили там дітей. Однак, куди звертатися, аби зареєструвати новонароджених українців

  •   Як бескоштовно оздоровити дитину?.
    Кожна дитина є безцінним даром, та є діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки

  •   Чим зайняти українських дітей на канікулах: адреси та контакти літніх таборів у Польщі.
    Наприкінці червня у Польщі стартують літні канікули. Відпочинок потрібен й маленьким українцям, які хочуть хоч якось відволіктися від війни в Україні. Що пропонують польські літні табори та як туди потрапити

  •   Феномен одруження під час війни. Чому люди поспішають іти під вінець та що чекає на стосунки потім.
    Кохання додає нам сил, воно окриляє, і ми готові звернути гори та висушити море заради тієї однієї людини. У спокійний та мирний час багато людей звикли до стосунків у цивільному шлюбі — просто зустрічалися або жили разом.

  •   Усе, що ти маєш знати у випадку смерті родича: як оформити право на спадщину.
    Спадщина завжди була актуальним питанням для українців. Та в умовах війни воно постало з новою силою.

    • https://vikna.tv/dlia-tebe/stosunky/yak-oformyty-spadshhynu-v-ukrayini-poryadok-oformlennya/


  •   Уряд посилив захист дітей, які залишилися без батьків під час війни: що важливо знати.
    Кабмін надав статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, дітям, які під час воєнного стану проживали або перебувають на тимчасово окупованих територіях, територіях, де тривають бойові дії, або перебувають за межами України, чиї батьки не виконують свої обов’язки з причин, що неможливо з’ясувати

  •   ТОП-10 унікальних музеїв Дніпра.
    До Дня музеїв (18 травня, уже скоро!) ми зробили добірку та власний рейтинг ТОП-10 унікальних музеїв Дніпра. До неї потрапили ті музеї та галереї (із 30+ наявних), що є видатними, унікальними, оригінальними та вартими відвідування завдяки або відповідання експозиції сучасним тенденціям, або ставленню до відвідувачів, або колекціям.

  •   Тепер батьки Дніпра теж зможуть піти в декрет.
    Народні депутати пропонують внести зміни до закону "Про відпустки". Так, згідно з проектом, дніпровські тата зможуть брати 10-денну відпустку з дня народження дитини. Повідомляє «НМ» з посиланням на OBOZREVATEL.

  •   Прикордонники назвали Топ 10 країн, в які найбільше їздять українці..
    Державна прикордонна служба назвала Топ 10 країн, в які цього року найбільше їздили українці.

  •   Правила для в’їзду українців в популярні морські країни..
    Сезон літніх відпусток-2021 уже у розпалі. Для українців свої кордони відкрили не лише Туреччина і Єгипет, а й низка європейських морських країн, та звісно, ж курортні острови. Тому, якщо ви ще не наважились втекти від пекельної спеки в Україні на море, то зараз гарна нагода.

  •   П'ять одноденних гірських маршрутів на Львівщині..
    Краще гір можуть бути лише гори, особливо у літню спеку. Це справді так, адже гірські маршрути в основному пролягають через густі ліси, де прохолодна зберігається навіть посеред літа.

  •   Опубліковано рідкісні кольорові фото Дніпропетровська 1970-х років.
    Блогер Артем Костюк, активно цікавиться історією та розвитком нашого міста, представив добірку дивовижних фотографій Дніпропетровська 40-50-річної давності з вражаючою якістю знімків, - особливо з урахуванням техніки тих часів.

  •   Одружитися за день та навіть на фронті. Реєстрація шлюбів під час війни та чому це треба зробити військовим.
    У надзвичайних ситуаціях нашого життя ми хочемо, щоб наші близькі були поруч. Усі негаразди та непорозуміння відходять на задній план, важливими є тільки людина та твої почуття до неї.

  •   Не забувай про них! Як допомогти літнім людям впоратися з тривожністю.
    Наш дзвінок до батьків, бабусі чи дідуся гріє їм душу ще тиждень. Але, на жаль, інколи ми забуваємо чи заклопотані, тож не дзвонимо навіть просто щоб дізнатися, як справи. Нині ж такий час, коли треба пам’ятати про них завжди.

  •   Не дозволяй тривозі заволодівати тобою — як рідним військових дбати про свій психічний стан.
    Війна розділила сотні тисяч українських родин. Поки чоловік чи жінка захищає країну на фронті, вдома на нього/неї чекають близькі.

  •   Лідери вітчизняного ринку товарів для сну: історія успіху.
    Українська мережа товарів для сну Світ Матраців обігнала провідні європейські й світові бренди та стала найбільшою меблевою мережею в Україні, відкривши 115-й магазин (на Дніпровській Набережній).

  •   Контроль, бажання переважати, уникнення відповідальності: що таке газлайтинг та чому він виникає у стосунках.
    Стосунки закоханих є результатом роботи над собою кожного з партнерів. Але інколи стосунки у парі стають неприємними та аб’юзивними через прояви газлайтингу від однієї або й обох людей.

  •   Ковід-сертифікат українця. Як він виглядає і що дає..
    Перші українці отримали електронні ковід-сертифікати.

  •   Інь та Ян: як гендерні стереотипи впливають на стосунки у парі.
    Погляд на традиційні ролі у стосунках жінок та чоловіків дуже змінився за останнє десятиліття. Втім, патріархальні установки все ще мають неабиякий вплив у нашому суспільстві.

  •   Ідентифікатор та екстрений номер. Правила безпеки під час подорожі з дітьми.
    Нині мільйони українців стали біженцями чи внутрішньо переміщеними особами. Більшість з них пересуваються з дітьми, тож треба уважно пильнувати за ними, щоб не загубити. Unicef розробив кілька простих правил, яких мають дотримуватися батьки під час подорожей з дітьми

  •   Життя рідних — найдорожче, що в нас є: як переконати літню людину евакуюватись.
    Переконати вийти прогулятись на вулиці бабусю, дідуся або ж літніх батьків і раніше не було простим завданням. Коли всі плани стали сумнівними, запевнити рідних у тому, що варто покинути свою домівку довше, ніж на 15 хвилин, стало направду нездійсненною місією.

  •   ЄС вніс Україну у зелену зону. Що це значить для подорожей..
    Рада ЄС включила Україну до переліку держав, для громадян яких пропонують скасувати обмеження на подорожі. Про це повідомило МЗС України.

  •   Емоційна сепарація: коли насправді настає незалежність від батьків.
    Деякі люди навіть у дорослому віці психологічно залишаються дуже прив’язаними до батьків. Сімейна психологиня Юлія Ємельянова пояснила, що таке емоційна сепарація та які її ознаки.

  •   Допомога психолога. Як пояснити дитині, що батько або матір йде на війну?.
    З початком війни величезна кількість українців виявили бажання йти захищати Батьківщину на фронт. Проте, вдома у багатьох залишаються сім'ї - діти, дружини або чоловіки. Як пояснювати дітям, що батько або мати йде воювати

  •   Документи для розлучення 2023: який перелік документів тобі потрібен.
    В Україні розірвати шлюб можна двома способами: шляхом подачі окремого провадження (коли подружжя подає спільну заяву) і через позовне провадження.

  •   Діти і гаджети: скільки часу не шкодить здоров'ю.
    Реальність нині така, що діти отримують щоденний доступ до гаджетів, а батьки через зайнятість не мають змоги чи сил на організацію дозвілля. Проте батьків турбує кількість часу, який діти проводять перед екранами

  •   Громадський центр правосуддя: хто платить аліменти усиновленій дитині?.
    Сімейні спори — одна із найпопулярніших категорій питань, з якими відвідувачі звертаються до Громадського центру Близько 37% питань стосуються різних аспектів сімейних правовідносин: від розлучень до аліментів

  •   Вміння адаптуватись і детальний аналіз: поради для планування сімейного бюджету.
    Часом буває відчуття, що гроші з гаманця йдуть від нас швидше, ніж години на робочому місці. Та і зрозуміти, як і куди вийшло стільки витратити цього місяця, часто не вдається. Особливо, коли намагаєшся планувати сімейний бюджет.

  •   В Україні запустили реєстр дітей, травмованих внаслідок війни.
    Міністерство охорони здоров’я запустило реєстр, де узагальнюється інформація про дітей, які отримали травмування внаслідок збройної агресії рф в Україні.

  •   В Україні запустили новий проект для допомоги дітям.
    Ювенальна поліція України спільно зі партнерами – благодійним фондом «Я Майбутнє України» і телекомунікаційними компаніями «Датагруп» та «Volia» — запустили благодійний проєкт «Наші діти».

  •   В Україні втричі більше шлюбів, ніж розлучень — у чому ж феномен та чи є каверза у таких стосунках. Говоримо з психологинею.
    Попри потрясіння і моральний стрес, з яким українці живуть вже десятий місяць повномасштабної війни — статистика шлюбів та розлучень демонструє певний феномен.

  •   Безкоштовні табори для українських дітей організовані у Польщі: що треба знати.
    Щороку місто Краків організує літній відпочинок для дітей і молоді з особливими потребами. Цього року у літні табори місто планує долучити і дітей, які прибули до Кракова з охопленої війною України

  •   X + Y = математика сучасних поколінь: хто такі бумери й зумери та кого нам чекати далі.
    Про сучасне покоління зумерів тільки й мова, натомість значення слів “міленіал” чи “бебі-бумер” знайомі далеко не всім. Хоча загальне поняття вони мають однакове — це характерна назва для певного покоління.

  •   "Євробачення-2023": хто переміг у першому півфіналі конкурсу.
    9 травня в Ліверпулі пройшов перший півфінал пісенного конкурсу "Євробачення-2023". 15 учасників змагалися за право представити свою країну у фіналі конкурсу.

 


Якщо Ви маєте корисну інформацію по темі цієї рубрики - напишіть нам.
Для зв'язку з Вами вкажіть e-mail або телефон  

 
 
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека