У цей день 19 вересня

 

  У свiтi:
• День народження електронного «Смайла». В цей день у 1982 р. професор університету Меллон у Піттсбурзі С. Фалман вперше запропонував використовувати три символи, розташовані підряд, – двокрапка, дефіс і дужка, що закривається, аби позначити обличчя, що посміхається, у тексті, набраному на комп’ютері.

• День краватки (Cravat Day або Necktie Day). Неофіційне свято популярного аксесуару.

• День пам’яті мучеників Трофима, Саватiя i Доримедонта. Відомий тим, що молодь «обирала один одного». У давнину існував обряд, пов'язаний із тим, що на Семена вже можна було засилати сватів, а на Покрову – справляли весілля.

• 320 років від дня народження Йоасафа (Йоасафата) Бєлгородського (Яким Горленко), українського освітнього та церковного діяча, письменника, автора церковних та світських творів. Помер 21 грудня 1754 р.

• 65 років від дня народження Оксани Стефанівни Забужко, української письменниці та літературознавиці, авторки збірок поезій «Травневий іній», «Автостоп», монографій «Філософія української ідеї та європейський контекст: Франківський період», роману «Польові дослідження з українського сексу», книги «Notre Dame d'Ukraine: Українка в конфлікті міфологій».


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека