У цей день 4 лютого

 

  У свiтi:
• 4 – 11 лютого — 75 років від дня проведення в Ялті Кримської конференції голів Урядів СРСР, США й Англії з метою закінчення Другої світової війни та встановлення повоєнного ладу.

• Всесвітній день боротьби проти раку. Відзначається за рішенням ВООЗ, яка об’єднує зусилля з Міжнародним союзом проти раку для просування способів полегшення глобального тягаря раку.

• Міжнародний день людського братства (International Day of Human Fraternity). Відзначається з 2021 р. за резолюцією Генеральної Асамблеї ООН в день підписання в 2019 р. Папою Франциском й імамом Аль-Азхара Ахмад ат-Тайіб «Документу про людське братерство за мир у всьому світі і спільного життя», в якому міститься заклик до ініціатив, які об'єднають цінності міжконфесійної терпимості. Ініціативу підтримали 34 держави-члени ООН.

• День народження (2004) Facebook – найпопулярнішої соціальної мережі у світі.

• День неандертальця. Встановлене на згадку дня у 1857 р., коли на засіданні Нижньорейнського товариства природознавців і лікарів (Бонн) відбулося представлення знайдених в 1856 р. в німецькій печері Неандерталь черепа і уламків кісток істоти, що жила близько 150 тис. років тому. Знахідку назвали за місцем виявлення – «неандертальцем» (лат. Homo neanderthalensis).

• 205 років від дня народження Божени Немцової, чеської письменниці, авторки-збирачки «Народних казок та легенд», «Словацьких казок та повістей», авторки повісті «Бабуся», роману «Гірське село». Померла 21 січня 1862 р.

• 145 років від дня народження Климента Васильовича Квітки, українського музикознавця-фольклориста, громадського та політичного діяча, педагога, автора близько 40 наукових статей, досліджень, докладних рецензій, збірника народних пісень «Українські народні мелодії» (743 пісенних зразки українських пісень), автора поняття «етномузикології», найдосконалішої методики ритмоструктурної типології музичного фольклору. Помер 19 вересня 1953 р.

• 135 років від дня народження Степана (Стефан Максим) Володимировича Балея, українського і польського психолога, педагога, філософа, доктора філософії та медицини, професора, члена НТШ, Українського лікарського товариства, Польської Академії Наук, автора досліджень, присвячених емоційно-вольовій сфері людської психіки (почуття, воля), проблемам характеру, розумінню експерименту в психології, автора фундаментальних праць з психології творчості Т. Шевченка, перших друкованих українською мовою підручників з психології і логіки, теоретичних статтей з філософії та етики, наукових розвідок з історії світової філософії, нарисів філософії про Ґ. Лейбніца, В. Вундта, В. Віндельбанда. Помер 13 вересня 1952 р.

  На Днiпропетровшинi:
• 55 років тому (1970 р.) у м. Дніпропетровську (нині – м. Дніпро) відкрито обласну бібліотеку для молоді.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека