У цей день 21 листопада

 

  У свiтi:
• Міжнародний день філософії (World Philosophy Day). Відзначається в третій четвер листопада за регламентом ЮНЕСКО з 2006 р. із метою порозуміння у ставленні мислителів до глобальних соціокультурних перетворень нашого часу та залучення людей до філософської спадщини.

• Міжнародний день відмови від паління (No Smoking Day). Відзначається в третій четвер листопада за ініціативи Американського онкологічного товариства в 1977 р.

• Всесвітній день телебачення (World Television Day). Проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1996 р. на честь дати проведення першого Всесвітнього телевізійного форуму в ООН.

• Всесвітній день вітань (World Hello Day). Свято відзначається з 1973 р. за ініціативи братів М. і Б. Маккормак (Небраска, США) як реакція на посилення міжнародної напруженості.

• День Гідності та Свободи. Відзначається згідно з Указом Президента України №872/2014 від 13.11.2014 «Про День Гідності та Свободи» на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004) та Революції Гідності (2013) із метою утвердження в Україні ідеалів свободи та демократії, збереження і донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI ст., а також віддання належної шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004 р. і в листопаді 2013 – лютому 2014 рр. постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів нашої держави, її європейського вибору.

• День без музики (No Music Day). Відзначається з 2005 р. з метою привернути увагу до проблеми знецінення музики як форми мистецтва через її бездумне використання в сучасному суспільстві.

• День Десантно-штурмових військ Збройних Сил України. Відзначається згідно з Указом Президента України «Про День Десантно-штурмових військ Збройних Сил України» №380/2017 від 21.11.2017 р. в День архістратига Михаїла з метою відродження національної військової ідентичності, започаткування сучасних традицій вшанування звитяг українського війська та виховання у громадян патріотизму.

• Введення в храм Пресвятої Богородиці, або Введення в храм Пресвятої Діви Марії. Інші назви: Введення, День першого полазника, або Третя Пречиста. Свято належить до Дванадесятих великих свят. У календарному циклі українського народу воно замикає осінній цикл і починає зимовий; його і пов’язували з початком справжньої зими.

• 330 років від дня народження Франсуа Вольтера (справжнє ім’я – Марі Франсуа Аруе), французького письменника, публіциста, одного з найвидатніших діячів французького Просвітництва, правозахисника, автора 20000 листів і понад 2000 книг і брошур, серед яких праці «Історія Карла ХII, короля шведського», «Філософські листи», «Доба Людовіка XIV», трагедії «Брут», «Заїра», поема «Орлеанська діва», повісті «Простодушний», «Кандід, або Оптимізм». Помер 30 травня 1778 р.

• 260 років від дня, коли указом імператриці Катерини II граф Кирило Розумовський був позбавлений посади гетьмана, була відновлена робота Малоросійської колегії на чолі з генералом П. Румянцевим, перед яким поставлена задача підготовки земель Гетьманщини до повної інтеграції у склад Російської імперії.

• 100 років від дня народження Ігоря Івановича Корнєйчика, українського бібліографа, автора праць «Історія української бібліографії. Дожовтневий період», «Українські революційні демократи і бібліографія». Помер 3 лютого 1974 р.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека