У цей день 15 травня

 

  У свiтi:
• Міжнародний день сім’ї (International Day of Families). Проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у резолюції про Міжнародний рік сім’ї від 20.09.1993 за ініціативи Генерального секретаря ООН Бутроса Бутроса-Галі з метою звернути увагу громадськості країн на численні проблеми сім’ї.

• Міжнародний день тих, хто відмовився від військової служби за переконанням совісті (The International Conscientious Objectors Day). Заснований у Копенгагені в 1981 р. на першій міжнародній зустрічі відмовників від військової служби. На згадку дня у 1997 р., коли Бундестаг видав резолюцію про реабілітацію тих, кого військове правосуддя нацистської Німеччини переслідувало за відмову від військової служби за переконаннями і за дезертирство.

• Міжнародний день клімату. Неофіційне свято має за мету привернути увагу людства до проблеми його зміни, основною причиною якої вважають зростання викидів парникових газів внаслідок діяльності людини.

• День сім’ї. Запроваджений Указом Президента України «Про внесення змін до деяких указів Президента України» №455/2023 від 28.07.2023 р. у Міжнародний день сім’ї.

• 260 років від дня народження Петра Дмитровича Лодія, українського філософа, просвітителя, юриста, поета, педагога, автора праці «Логічні наставлення», яка містить сенсуалістичну теорію пізнання, та інших. Помер 22 червня 1829 р.

• 170 років від дня народження Івана Яковича Горбачевського, українського хіміка, біохіміка, гігієніста та епідеміолога, термінографа, громадсько-політичного, освітнього діяча, Академік ВУАН, дійсного члена НТШ, кандидата на Нобелівську премію з фізіології та медицини (1911), автора понад 40 наукових праць. Помер 24 травня 1942 р.

• 165 років від дня народження П'єра Кюрі, французького фізика, одного з перших дослідників радіоактивності, лауреата Нобелівської премії з фізики (1903 р.), чоловіка Марії Склодовської-Кюрі. Помер 19 квітня 1906 р.

• 165 років від дня народження Панаса Карповича Саксаганського (Тобілевича), українського актора, режисера, драматурга і педагога школи М. Кропивницького, корифея українського побутового театру. Помер 17 вересня 1940 р.

• 145 років від дня народження Анрі Валлона, французького філософа, психолога, нейропсихіатра, педагога та політичного діяча, засновника паризької школи генетичної психології, автора праць «Від дії до мислення», «Психічний розвиток дитини». Помер 2 грудня 1962 р.

  На Днiпропетровшинi:
• 95 років тому (1929 р.) Дніпропетровська міська рада ухвалила рішення про організацію в місті ботанічного саду (нині Ботанічний сад ДНУ ім. Олеся Гончара), про виділення земельної ділянки та фінансів на його утримання.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека