У цей день 3 травня

 

  У свiтi:
• День Сонця (Sun Day). Встановлене Міжнародним товариством сонячної енергії в 1994 р. із метою привернути увагу до можливостей використання поновлюваних джерел енергії.

• Всесвітній день свободи друку (преси) (World Press Freedom Day). Відзначається за рішенням Генеральної Асамблеї ООН з 1993 р. на вшанування Віндхукської декларації про сприяння незалежній і плюралістичній пресі Африки з метою «заснувати фундаментальні принципи свободи преси, поширювати ці принципи по всьому світу, захищати ЗМІ від нападок на їхню незалежність, і в пам’ять журналістів, які загинули, виконуючи професійний обов’язок».

• День кондитера – професійного кухаря, який виготовляє кондитерські вироби. Встановлений на згадку дня 03.05.1932 р., коли в СРСР декретом СНК було засновано Науково-дослідний інститут кондитерської промисловості.

• 555 років від дня народження Нікколо ді Бернардо Макіавеллі (варіант – Мак'явеллі), італійського політичного діяча і філософа, політичного мислителя, автора праць «Мистецтво війни», «Державець», «Роздуми». Помер 21 червня 1527 р.

• 120 років від дня народження Ірини Володимирівни Гургули, українського мистецтвознавця, співавторки видань «Народні майстри Львівщини», «Народний одяг західних областей України». Померла 20 травня 1967 р.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека