У цей день 19 липня

 

  У свiтi:
• День народження електронного «Смайла». В цей день у 1982 р. професор університету Меллон у Піттсбурзі С. Фалман вперше запропонував використовувати три символи, розташовані підряд, – двокрапка, дефіс і дужка, що закривається, аби позначити обличчя, що посміхається, у тексті, набраному на комп’ютері.

• 240 років від дня народження Михайла Михайловича Макаровського українського поета-романтика, автора поем «Наталя, або Дві долі разом», «Гарасько, або Талан і в неволі», збірника «Мова з України». Помер 19 вересня 1846 р.

• 165 років від дня народження Адріана Феофановича Кащенка, українського письменника, автора прозових художніх творів про героїку Запорозької Січі, серед яких оповідання «Запорожська слава», «На руїнах Січі», «Мандрівка на пороги», повісті «З Дніпра на Дунай», «Зруйноване гніздо»; галереї портретів національних героїв України у творах: «Над Кодацьким порогом» (про гетьмана Івана Сулиму), «Гетьман Сагайдачний», «Кость Гордієнко-Головко – останній лицар Запорожжя» та інших. Помер 16 березня 1921 р.

  На Днiпропетровшинi:
• 165 років тому (1858 р.) на хуторі Веселий Олександрівського повіту Катеринославщини народився Адріан Феофанович Кащенко, письменник, просвітянин.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека