У цей день 30 лютого

 

  У свiтi:
• Міжнародний день джазу (International Jazz Day). Проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО у 2011 р. на знак визнання особливої ролі джазу як універсальної мови свободи та творчості з метою підвищення ступеню інформованості міжнародної громадськості про джаз як про силу, що сприяє миру, єдності, діалогу та розширенню контактів між людьми.

• День прикордонника. Встановлено на згадку подій 30 квітня 1918 р., коли слов’янська група окремої запорозької дивізії армії УНР (4 полки) під командуванням полковника Володимира Сікевича, звільнивши велику частину Донбасу, вийшла на міжнародно визнаний кордон Української держави з Росією і тодішнім Доном. Українські війська біля станції Колпакове встановили свої символи – два високі стовпи в кольорах національного прапора. На кожному зобразили тризуб і написи «У.Н.Р.».

• Всесвітній день споріднених міст (World Federation of United Cities). Проводиться в останню неділю квітня за рішенням Всесвітньої федерації споріднених міст (ВФПМ) – міжнародної неурядової організації з метою зміцнення дружніх зв’язків між містами різних держав. ВФПМ сьогодні об’єднує понад 3 500 міст понад 160 країн світу. Штаб-квартира ВФПМ розташована в Парижі.

• 175 років від дня народження Олександри Яківни Єфименко, української історикині й етнографині, першої жінки в Російській імперії, що здобула ступінь доктора історії honoris causa (1910), засновниці «Товариства трудящих жінок», авторки праць «Історія українського народу», «Копні суди в Лівобережній Україні», «Архієрейський подарунок», «Дванадцять пунктів Вельямінова», «Бідування євреїв у Південній Русі XIX ст.», «Малоруське дворянство і його доля», «Нариси історії Правобережної України». Померла 18 грудня 1918 р.

• 140 років від дня народження Ярослава Матея Франтішека Гашека, чеського письменника, журналіста, драматурга, фейлетоніста, автора близько 1500 творів різних жанрів, серед яких гумористичні збірки «Дві дюжини оповідань», «Троє з акулою та інші повчальні випадки», «Мирна конференція та інші гуморески», незакінчений сатиричний роман «Пригоди бравого вояка Швейка». Помер 3 січня 1923 р.

  На Днiпропетровшинi:
• 65 років тому (1958 р.) відбулась перша передача Дніпропетровського телецентру.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека