У цей день 29 лютого

 

  У свiтi:
• Міжнародний день астрономії [весняний] (Astronomy Day). Відзначається два рази на рік. Весняний день астрономії зазвичай відзначається в суботу – в період з середини квітня до середини травня, поблизу 1-ї чверті місяця (у цьому році – 27 квітня) або перед нею. Весняний день астрономії відзначають з 1973 р., за ініціативи президента астрономічної асоціації Північної Каліфорнії Дуга Бергера (Doug Berger), осінній – з 2007 р. На сьогоднішній день рух очолюють Астрономічна Ліга, Тихоокеанське астрономічне товариство, Міжнародний Союз планетаріїв.

• Міжнародний день ветеринарного лікаря) (World Veterinary Day). Відзначають в останню суботу квітня за ініціативою Всесвітньої ветеринарної Асоціації (2000) з метою підкреслити внесок ветлікарів у поліпшення здоров'я і добробуту тварин, що невід'ємно пов'язано зі здоров'ям людей; нагадати про важливість своєчасної вакцинації домашніх і сільськогосподарських тварин; підкреслити значення ветеринарного контролю сільгосппродукції тваринного походження.

• День пам’яті всіх жертв застосування хімічної зброї (Day of Remembrance for all Victims of Chemical Warfare). Заснований в 2005 р. 10-ою сесією Конференції держав-учасниць Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення і приурочений до дня, коли в 1997 р. ця Конвенція набула повної законної сили на міжнародному рівні. Сьогодні підписали і ратифікували Конвенцію 192 країни і 1 країна підписала, але не ратифікувала (Ізраїль).

• Всеукраїнський день футболу. У цей день, у 1992 р. національна збірна України в Ужгороді провела перший в історії офіційний матч, занесений до реєстру ФІФА. Товариська зустріч з угорцями закінчилася невдало (1:3), але дата стала відміткою становлення українського футболу.

• Всесвітній день виконання дитячих бажань (World Wish Day). День заснований Міжнародним благодійним фондом Make-A-Wish Foundation («Здійсни мрію») в 1980 р., у день, коли вдалося здійснити мрію К. Дж. Грейчуса, який був смертельно хворий і мріяв стати поліцейським. Фонд допомагає дітям віком від 2,5 до 18 років незалежно від расової, національної, релігійної приналежності та країни проживання.

• Міжнародний (Всесвітній) день танцю (International (World) Dance Day). Відзначається з 1982 р. за рішенням Міжнародного комітету з танцю Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО в день народження Ж.Ж. Новера, французького балетмейстера та покликаний об’єднати всі напрямки танцю, стати приводом для вшанування цієї форми мистецтва, її здатності долати політичні, культурні й етнічні кордони, можливості об’єднувати людей в ім’я дружби і миру, дозволяючи їм говорити однією мовою – мовою танцю.

• 375 років від дня початку битви на Жовтих Водах – першої переможної битви українського козацтва під час Національно-визвольної війни 1648–1654 рр., яка мала велике політичне і воєнне значення для Б. Хмельницького та самого ходу війни. Битву закінчено 16 травня 1648 р.

• 160 років від дня народження Константиноса Кавафіса, грецького поета, що належав разом з Ф. Кафкою, Дж. Джойсом, Ф. Песоа до літературного напрямку «стоїть осторонь», автора 154 ліричних, історичних і сатиричних поезій. Помер 29 квітня 1933 р.

• 105 років від дня прийнятий Центральною Радою Конституції Української Народної Республіки (Статуту про державний устрій, права і вільності УНР), основного закону УНР. Проголошувала державну незалежність і територіальну цілісність України, рівність прав громадян, демократичні свободи. Передбачала земельний адміністративно-територіальний устрій з широким місцевим самоврядуванням у всіх 30 землях. Підтверджувала право національних меншин в Україні на національно-персональну автономію, закріплювала право національних союзів на законодавчу ініціативу.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека