У цей день 26 лютого

 

  У свiтi:
• День професійних адміністративних працівників (Administrative Professionals Day). Відзначається щорічно в середу останнього повного тижня квітня. До 2000 р. відзначався як День секретаря (Professional Secretaries Day). Вперше відзначила у США в 1952 р. Національна асоціація секретарів, відома зараз як Міжнародна асоціація професійних адміністративних працівників (International Association of Administrative Professionals).

• Всесвітній день інтелектуальної власності (World Intellectual Property Day). Встановлено Генеральною Асамблеєю Всесвітньої організації інтелектуальної власності (2000). Відзначається з 2001 р. у день набрання чинності у 1970 р. Конвенції, що заснувала Всесвітню організацію інтелектуальної власності.

• Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рішення прийняте на засіданні Ради глав держав СНД (2003) за підтримки Генеральної Асамблеї ООН в пам’ять про події 26 квітня 1986 р. на Чорнобильській АЕС.

• Міжнародний день пам'яті про чорнобильську катастрофу. Відзначається з 2016 р. відповідно резолюції Генеральної Асамблеї ООН у пам'ять про події 26 квітня 1986 р. на Чорнобильській АЕС.

• День Чорнобильської трагедії – екологічно-соціальної катастрофи, викликаної вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку, яка сталася в ніч на 26 квітня 1986 р. у розташованій на території України (у той час – Української РСР) Чорнобильській атомній електростанції.

• Всесвітній день пілотів (World Pilots Day). Відзначається з ініціативи Міжнародної федерації асоціацій пілотів повітряних ліній з 2014 р. на вшанування пам'яті про 26 квітня 1912 р., коли майбутній генеральний директор Turkish Airlines – Феса Євренцев здійснив свій перший політ як перший пілот Туреччини.

• День дисертації (Dissertation Day). Заснований доктором, генеральним директором Dissertation Done (США) Р. Стріклендом у 2018 р. з метою підкреслити важливість своєчасного завершення дисертації.

• 225 років від дня народження Фердинанда Віктора Ежена Делакруа, французького художника, автора полотен «Свобода на барикадах», «Полювання на лева в Марокко», «Данте і Вергілій», «Алжирські жінки», «Битва Якова з янголом», «Взяття хрестоносцями Константинополя» та інших. Помер 13 серпня 1863 р.

• 220 років від дня народження Івана Григоровича Кульжинського, українського письменника, літературознавця, етнографа, педагога, вчителя М.В. Гоголя, М.В. Кукольника, Є.П. Гребінки, автора роману «Федюша Мотовильський», повістей «Терешко», «Козацькі шапки», «Малоросійське село». Помер 4 квітня 1884 р.

• 95 років від дня народження Василя Яковича Грінчака, українського поета, автора збірок «Мені не байдуже», «Неспокій», «Пам’ять серця», «Листи в безсмертя», «Вірність», «В промінні колоска», «Позивні мужності». Помер 21 січня 1987 р.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека