У цей день 23 лютого

 

  У свiтi:
• Всесвітній день книги та авторського права (World Book and Copyright Day). Відзначається ЮНЕСКО з 1996 р. у день смерті Шекспіра, Сервантеса й Інки Ґарсіласо де ла Веґи з метою поширення освіти, розвитку усвідомлення культурних традицій, з урахуванням того, що книги є найбільшим засобом поширення знання, найнадійнішим способом його збереження. З 2001 р. у цей день місту, яке найбільше сприяло книговидавництву, присвоюють звання Світової столиці книги.

• День англійської мови (The International Day of English). Відзначається з 2010 р. за ініціативою Департаменту зі зв’язків із громадськістю ООН з метою зміцнення традиції багатомовності. Дата обрана в день народження і смерті видатного англійський письменника і одного із засновників сучасної англійської мови Вільяма Шекспіра.

• День Вільяма Шекспіра (Shakespeare Day) – одного із найвідоміших драматургів світу, творчість якого є найвищим досягненням європейської літератури доби Відродження. Шекспірівський канон, тобто п'єси, що безперечно належать Шекспіру, включає 37 драм, 154 сонети та дві поеми – «Венера і Адоніс» та «Знеславлена Лукреція».

• День «Говори як Шекспір» (Talk Like Shakespeare Day). Лексичний словник творів Шекспіра становить 15–20 тисяч слів. Оксфордський словник містить близько 3200 нових слів, які він увів в англійську мову. Це більше, ніж його літературні сучасники.

• Всеукраїнський день психолога. Відзначається з 2004 р. за рішенням Колегії Міністерства освіти і науки України, що міститься в «Стратегії розвитку психологічної служби системи освіти України на період до 2008 р.» у день, коли було розглянуто питання про стан і перспективи розвитку психологічної служби системи освіти.

• 165 років від дня народження Макса Карла Ернста Людвіга Планка, німецького фізика-теоретика, засновника квантової фізики, автора теорії випромінювання абсолютно чорного тіла, викладача, лауреата Нобелівської премії з фізики (1918). Помер 4 жовтня 1947 р.

• 105 років від дня народження Моріса Семюеля Роже Шарля Дрюона (Кессель), французького письменника, державного та громадського діяча, автора понад 50 романів, драматургічних поем і п’єс, серед яких трилогія «Сильні світу цього», серія історичних гостросюжетних романів «Прокляті королі» (1955–1977 рр.). Помер 14 квітня 2009 р.

• 100 років від дня народження Василя Сидоровича Земляка (Вацлав Вацек), українського прозаїка, кінодраматурга, автора романів «Лебедина зграя», «Зелені Млини», повістей «Кам’яний Брід», «Гнівний Стратіон», сценаріїв до кінофільмів «Люди моєї долини», «Новели Красного дому», «Дочка Стратона», «На київському напрямку», «Важкий колос», «Відвага». Помер 17 березня 1977 р.

• 145 років від дня народження Григорія Григоровича Ващенка, українського педагога, науковця, дійсного члена НТШ, автора підручника «Загальні методи навчання», монографій «Виховний ідеал», «Виховання волі і характеру», «Основи естетичного виховання». Помер 2 травня 1967 р.

  На Днiпропетровшинi:
• 120 років тому (1903 р.) народився Леон Антонович Луковський, видатний український вчений-оториноларинголог.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека