У цей день 6 лютого

 

  У свiтi:
• Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру (Іnternational Day of Sport for Development and Peace). Проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 р.

• Всесвітній день настільного тенісу (World Table Tennis Day), відомого також як «пінг-понг». Відзначається за ініціативи Міжнародної Федерації настільного тенісу (2015) з метою популяризації цього виду спорту, його просування в різних країнах, об'єднання людей, що захоплюються ним, і пропаганди здорового способу життя. Гасло дня: «Настільний теніс для всіх і скрізь!».

• 535 років від дня народження Рафаеля (Раффаелло Санті), італійського живописця, архітектора, графіка, скульптора, поета, автора полотен «Сікстинська Мадонна», «Мадонна Конестабіле», «Диспут», «Парнас», «Афінська школа», «Мудрість, Міра і Сила». Помер 6 квітня 1520 р. (Інша дата народження –28 березня)

• 150 років від дня народження Бориса Володимировича Підгорецького, українського композитора, етнографа, музичного критика, педагога, автора опер «Купальна іскра», «Бідна Ліза» та інших. Помер 19 лютого 1919 р.

• 95 років від дня народження Джеймса Дьюї Ватсона (Вотсон), американського молекулярного біолога, який встановив структуру молекули ДНК (1953), лауреата Нобелівської премії з фізіології та медицини (1962), організатора і керівника проєкту «Геном людини» (1989), пов’язаного з дослідженням послідовності ДНК людини, співавтора класичного підручника з клітинної біології «Молекулярна біологія клітини».


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека