У цей день 5 лютого

 

  У свiтi:
• Міжнародний день моральності (International Day of Conscience). Відзначається згідно резолюції генеральної Асамблеї ООН з 2019 р.

• День флеш-накопичувачів (USB-флеш-диску). Винахід співробітників M-Systems А. Бана, Д. Морана й О. Огдан був запатентований у США 5 квітня 2000 р. і зробив революцію в способі зберігання та управління цифровими даними.

• 13 квітня – Песах (Пайсох, Пасха) – найдавніше з єврейських свят, пов’язане з однією з найважливіших подій у єврейській історії – Виходом із єгипетського рабства близько 3300 років тому, в 2448 р. за єврейським календарем. Згадка про Вихід – звільнення від рабства в середині XIII століття до н. е. – основа іудаїзму.

В Ізраїлі це свято семиденне, за його межами – восьмиденне.

• 435 років від дня народження Томаса Гоббса, англійського філософа-матеріаліста, одного із засновників теорії суспільного договору та теорії державного суверенітету, фахівця у галузях політичної філософії, історії, етики та геометрії, автора праць «Про тіло», «Про людину», «Про громадянина». Помер 4 грудня 1679 р.

• 140 років від дня народження Віталія Павловича Товстоноса, українського письменника, автора п’єс «Круча», «Скибині діти», повістей «Любі бродяги», «Незвичайні пригоди бурсаків» та інших. Помер 11 лютого 1936 р.

• 115 років від дня народження Герберта (Хериберт Риттер) фон Караяна, австрійського дириґента, постановника опер В. Моцарта, Дж. Верді, Р. Штрауса та інших, дириґента міланського театру «Ла Скала». Помер 16 липня 1989 р.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека