У цей день 1 лютого

 

  У свiтi:
• Міжнародний день птахів (International Bird Day). Існує кілька офіційних документів, які охороняють птахів: «Міжнародна конвенція про охорону птахів, корисних у сільському господарстві» (19 березня 1902), «Договір про перелітних птахів» (1918), «Міжнародна конвенція про охорону птахів» (18 жовтня 1950, Париж).

• День сміху (April Fool’s Day). За офіційною версією День жартів 1 квітня почали святкувати за часів Римської імперії в день, коли імператор Константин видав указ про те, що один день у році Римом правитиме хтось із блазнів.

• 445 років від дня народження Вільяма Гарвея, англійського лікаря і природознавця, засновника сучасної фізіології та ембріології, що створив вчення про кровообіг, описав мале і велике кола кровообігу, автора нарису «Дослідження кровообігу», праці «Дослідження про зародження тварин». Помер 3 червня 1657 р.

• 185 років від дня народження Василя Васильовича Тарновського (молодшого), українського громадського та культурного діяча, колекціонера, мецената, одного з найбільших благодійників свого часу в Україні, збирача творчої спадщини Т.Г. Шевченка, на основі колекції якого у Чернігові створено Музей української старовини (нині Чернігівський державний історичний музей). Помер 25 червня 1899 р.

• 155 років від дня народження Едмона Ежена Алексіса Ростана, французького драматурга, поета, автора драми «Принцеса Мрія», п’єс «Шантеклер», «Самаритянка», комедії «Сірано де Бержерак» та інших. Помер 2 грудня 1918 р.

• 115 років від дня народження Абрагама Гарольда Маслоу (Маслов), американського психолога, засновника гуманістичної психології, автора теорії особистості, автора праць «Мотивація та особистість», «Далекі досягнення людської природи», «Евпсихічний менеджмент» та інших. Помер 8 червня 1970 р.

• 115 років від дня народження Миколи Леонідовича Кульчицького, українського кінооператора, який мав 12 авторських свідоцтв за винаходи у галузі кінотехніки. Фільмографія: «Сорочинський ярмарок», «Іван Франко», «Олеся», «Киянка» та інші. Помер 24 лютого 1992 р.

• 110 років від дня народження Федора Семеновича Лазорика, українського письменника, журналіста, етнографа та педагога, автора збірок поезій «Велика сила», «Слово гнаних і голодних», «Сніжні хризантеми», «Карпатська замана», повістей «Світанок над селами» та інших. Помер 6 лютого 1969 р.

  На Днiпропетровшинi:
• 65 років тому (1958 р.) народився Василь Олександрович Тевяшов, художник, член Національної спілки художників України.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека