У цей день 25 липня

 

  У свiтi:
• День шелфі (полиці) у бібліотеці. Відзначається за ініціативи Нью-Йоркської публічної бібліотеки у четверту середу січня з 2014 р. із метою надати любителям читання засіб для просування їхньої кипучої любові та пристрасті до книг. У цей день любителі книг діляться своїми селфі перед полицями в бібліотеках і особистих книжкових колекцій на платформах соціальних мереж.

• День народження Роберта Бернса. Відзначається неофіційно у день народження поета шанувальниками його творчості в усьому світі, а у Шотландії – на державному рівні. В Україні перекладати твори Бернса почали ще в ХІХ ст. Найвидатніші перекладачі – Василь Кулик (перший переклад, надрукований у Львові, 1874 р.), В. Мисик (1932), М. Лукаш (1959), Й. Шевченко, І. Франко, В. Щурат, П. Грабовський.

• 165 років тому на весіллі принцеси Вікторії та кронпринца прусського Фрідріха пролунав марш Мендельсона (або «Весільний марш»). Відтоді марш, який є фрагментом із музики до комедії «Сон літньої ночі» Ф. Мендельсона, написаної у 1842 р., став одним із найбільш поширених у світі весільних маршів.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека