У цей день 22 липня

 

  У свiтi:
• День Соборності України. Відзначається згідно з Указом Президента України «Про День Соборності України» № 871/2014 від 13.11. 2014 р. у день проголошення у 1919 р. Акту возз’єднання Української народної республіки (УНР) і Західно-Української народної республіки (ЗУНР) в єдину українську державу. Акт Соборності надав завершеної форми самостійній українській державі, сприяв подоланню рудиментів федералізму в ментальності національної політичної еліти. День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

• Всесвітній день снігу (World Snow Day), або Міжнародний день зимових видів спорту. Відзначається з 2012 р. у передостанню неділю січня за ініціативи Міжнародної федерації лижного спорту (FIS) з метою підвищити інтерес до зимових видів спорту та залучити молодь до активного способу життя.

• 105 років від часу видання IV Універсалу Української Центральної Ради, яким УНР проголошена самостійною та незалежною державою. Цим документом Генеральний Секретаріат був проголошений Радою Народних Міністрів. IV Універсал замінив постійну армію міліцією, доручив провести вибори народних рад – волосних, повітових і місцевих, установив монополію торгівлі, контроль над банками, підтвердив закон про передачу землі селянам без викупу, прийнявши за основу скасування власності та соціалізацію землі.

• 235 років від дня народження Джорджа Ноеля Ґордона Байрона, англійського поета-романтика, драматурга, символу романтизму і політичного лібералізму в Європі XIX ст., автора поем «Паломництво Чайльд Гарольда», «Гяур», «Абідосська наречена», «Корсар», «Лара», «Мазепа», «Шильйонський в’язень», містерії «Каїн» та інших. Помер 19 квітня 1824 р.

• 90 років із дня народження Анатолія Юрійовича Мокренка, українського оперного співака (баритон), актора, педагога. Помер 24 березня 2020 р.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека