У цей день 19 вересня

 

  У свiтi:
• Богоявлення Господнє. Хрещення Ісуса Христа на річці Йордан від Іоанна Хрестителя. Народні назви свята – Водохреще, Йордана, Ордана.

• День Мартіна Лютера Кінґа у США (Martin Luther King Day). За 11 років діяльності Кінґ устиг написати 5 книг, став наймолодшим лауреатом в історії Нобелівської премії миру (1964).

• День затвердження малого Державного гербу незалежної України Постановою Верховної Ради України «Про Державний герб України» № 2137-XII від 19.01.1992, коли тризуб став малим гербом України.

• День чоловіка. Батьківщина свята – Ісландія. У давні часи в цей час стародавні ісландці святкували початок найскладнішого і суворого зимового місяця Торрі. Ісландські чоловіки намагалися всіляко задобрити складний місяць, зробити його більш м'яким. З часом свято стало популярним у всьому світі.

• День нових друзів (New Friends Day). Неофіційне свято, встановлене для вшанування дружби з метою пізнати ближче вже знайомих друзів і зав'язати дружбу з новою людиною. Відзначається ще двічі на рік – 19 жовтня та 19 липня.

• 335 років від дня народження Еммануїла Сведенборга, шведського ученого-природознавця, теософа, винахідника, родоначальника таких дисциплін як мінералогія та фізіологія мозку, автора праць «Принципи природи», «Про небеса, про світ духів і про пекло» та інших. Помер 29 березня 1772 р.

• 225 років від дня народження Ісидора Марі Огюста Франсуа Ксав’є Конта, французького філософа, засновника позитивізму, засновника соціології як самостійної науки, першого в історії філософії мислителя, який мав базову технічну освіту, автора праць «Система позитивної політики, або Соціологічний трактат про основи релігії людства», «Курс позитивної філософії». Помер 5 вересня 1857 р.

• 155 років від дня народження Ґустава Майрінка (справжнє прізвище – Маєр), австрійського письменника-експресіоніста, драматурга, перекладача, банкіра, автора романів «Ґолем», «Вальпургієва ніч», збірок оповідань «Орхідеї: Дивні історії», «Кажани» та інших. Помер 4 грудня 1932 р.

  На Днiпропетровшинi:
• 185 років тому (1838 р.) у м. Катеринославі засновано газету «Екатеринославские губернские ведомости».


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека