У цей день 4 травня

 

  У свiтi:
• День Ньютона (Newton Day), автора теореми Ньютона-Лейбніца, закону в’язкості Ньютона, першого, другого і третього законів Ньютона, біному Ньютона, інтерполяційні формули Ньютона, закону всесвітнього тяжіння Ньютона. Відзначається в день народження вченого неофіційно.

• Всесвітній день азбуки Брайля. Відзначається з 2019 р. за резолюцією Генеральної Асамблеї ООН з метою підвищити обізнаність про значення азбуки для реалізації прав людини сліпих і слабозорих людей. Відповідно до Конвенції про права інвалідів азбука Брайля є засобом спілкування сліпих і грає найважливішу роль в їхній освіті, доступі до інформації та реалізації права на свободу вираження поглядів і переконань.

• 380 років від дня народження Ісаака Ньютона, англійського вченого-фізика, астронома, математика, одного з основоположників класичної фізики та сучасного природознавства, автора фундаментальних праць «Математичні начала натуральної філософії», «Оптика», «Універсальна арифметика», «Хронології прадавніх царств» і багатьох статей. Помер 31 березня 1727 р.

• 145 років від дня народження Альфреда Едгара Коппарда, англійського письменника, автора оповідань «Адам і Єва», «Клорінда в раю», «Скрипка риботорговця», «Срібний цирк», автобіографічної книги «Ось Я, Господи». Помер 13 січня 1957 р.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека